Hangi Burç İlk Buluşmada Eski Sevgilisinden Bahseder?

Eski ilişkinin üzerinden uzun süre geçti. Artık yeni aşklara yelken açmaya hazırsın. Eski defterleri kapattın, geleceğe yönelik adımlar atmaya karar verdin. Belki en kolayından bir Tinder hesabı açtın, belki de arkadaş ortamında takılan birini gözüne kestirdin. Önce klasik mesajlar, sonra birbirini tanıma aşamaları ve beklenen an geldi! İlk buluşma için mekan belirlendi, konuşulacak konuya kadar her şey en ince ayrıntısına kadar düşünüldü. Önce hava, su, cıva. Sonra klasik birbirini tanımak için sorulan sorular. Eyvah tehlikeli bölge! Şimdi açılacak gene eski sevgili mevzuları, çık işin işinden çıkabilirsen. E tabii eğer bir de Yengeç isen… Vay diyelim haline. O buluşmadan pek de medet umma bence. Neden mi? İşte başlıyoruz…

Sen kendini gayet iyi tanıyorsun aslında. Hayatında yeni kapılar açmaktan korkuyor, geleneksel düşüncelerinle değişimin önüne koca bir baraj örüyorsun. Anılara saplanıp önüne bakamıyor, sürekli geçmişini eşeleyip duruyorsun. Her yeni tanıştığın insanı eski sevgilinle kıyaslıyor, hep ondan bir şeyler bulmaya çalışıyorsun. Kötü deneyimleri hafızana atıp, aynı şeyler yaşarım diye kara kara düşünüyorsun. Yeni bir sayfa açmak için gittiğin ilk buluşmada bile onunla yaşadıklarını anlatıp duruyorsun. Karşı tarafın canını sıkarken kendi kendine kuruluyorsun.

E artık sana bir dur deme vakti geldi, atı alan Roma’yı, Paris’i geçti. Hayatının sonuna kadar müzmin bekar olarak kalacak değilsin ya? Pencere güzeli de diğer alternatifler arasında. Bir kere artık eskiyi unut! Çünkü hislerin zaman aşımına uğrasa da alışkanlıklarından vazgeçemiyor, geçmişin bataklığından bir türlü kurtulamıyorsun. Sonra karşındakine şans ver, karşılaştırma yapma! Her insan birbirinden farklıdır. Deneyimleyeceklerin, yaşayacakların da öyle. Pire için yorgan yakılmaz, sepetten bir çürük çıktı diye hepsi çöpe atılmaz. Ve gelelim üçüncüsüne! İçindeki pişmanlık duygusunu dindirebilmen için mantıklı bir çözüme! Şimdiye kadar aldığın bütün kararlar sana ait unutma. Başkasına kulp bulmak, eski sevgilinde hata aramak için kendine bahaneler bulma. Potansiyel gördüğün adaylara şans ver, uymuyorsa yol ver. Asla ama asla zorlama! Zamanını boşa harcama! Fakat bir daha olmaz diye kalbinin kapılarını da kimseye kapama, “belki bir gün” diye başlayan cümlelerle kendini avutma! Anlaştık mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.