Hangi Burç Hayatı Tespih Yapıp Sallıyor?

Kaç kere geleceğiz değil mi dünyaya! Yaşa gitsin, çok durma üstünde hiçbir şeyin. Kendinizi yiyip bitirince ne olacak? Elinize ne geçecek? Mükemmel ya da kusursuz bir şey yok dünyada hala neden kabul edemediniz? Sahip olduklarınızla hiçbir zaman yetinmediniz. Hep sorular sordunuz, hayaller kurdunuz, istedikleriniz olmayınca çocuk gibi oturup kuruldunuz. Daha fazlasını istediniz, fakat tembellik ettiniz, işler yolunda gitmeyince dudaklarınızı büzdünüz. Sonra bir bakmışsınız kalp krizinin eşiğinde kendinizi bulmuşsunuz. Yarattığınız kaosta boğulmuş, oradan oraya savrulmuşsunuz. Acaba bütün enerjisini sorun yaratmak için kullanan, hobi olarak problem çıkaran Başak olabilir misiniz?

Bakın iyimser Yaylara. Polyanna yanında halt etmiş, atı alıp mutluluk diyarını keşfetmiş. Evet, bağlanmaktan kaçmış, düşüncesiz davranmış, belki fazla risk almış fakat ömrünü geçmişe takılı kalan Yengeçler gibi yaşamamış. Hep ileriyi görmüş, inancını, umudunu kaybetmemiş. Düştüğü zaman kalkmasını öğrenmiş, macera peşinde koşmaktan vazgeçmemiş. Merak etmiş, her şey hakkında bir fikir sahibi olmak istemiş. Bazen kaçmayı tercih etmiş, bazen derinlemesine düşünüp büyük resmi görmek için çaba sarf etmiş. Öyle ya da böyle hayatı tespih yapıp sallayabilmiş.

Zor tabii, her şeye pozitif taraftan bakmak, sorunlarla başa çıkmak. Fakat zorundasınız! Önünüze çıkan her engelde topu taca atamazsınız. Gerçekten savaşmayı öğrendiğinizde göreceksiniz, siz de unutulmaz gollere imza atacaksınız. Dünyanın o kadar da kötü bir yer olmadığını anlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.