Hangi Burç Hayata Mikroskop Camıyla Bakar?

Hayata mikroskop camıyla bakmak? Ne ifade ediyor bu cümle sana? Her şeyi en ince ayrıntısına kadar detaylandırmak? Ya da yaşanılan tüm olayları fazlasıyla abartmak? Aslında farklı anlamlar fakat ikisinde de bir aşırılık var. Şimdi her zamankinden daha farklı bir şey yapalım. Bir taşla iki kuş vuralım! Yani az önce bahsettiğimiz deyimi iki farklı anlamla burçlara uyarlayalım.

Hangi Burç Hayata Mikroskop Camıyla Bakar?

Başak: Şeytan Ayrıntıda Gizli

Bu sözden yola çıkmış olacak ki her şeyi en ufak ayrıntısına kadar inceliyor, eşeğin altında buzağı arıyor. Olaylara rasyonel yaklaşıyor, pragmatist ruhunu her daim koruyor. Çoğu zaman hiçbir şeyi beğenmiyor, ona göre “yeterli” kelimesi anlam ifade etmiyor. Çünkü her zaman daha iyisini, mükemmeli arıyor. Tam da bu yüzden detaylarda kayboluyor. Tabii bir de tüm bunların sonucu takıntılı olma durumu var.Her şeye eleştirel yaklaşıyor, bir Başak nasıl olunur bütün dünyaya öğretiyor. Hayata mikroskopla baktığı için büyük resmi görmekte bayağı bir zorlanıyor.

Başak: Şeytan Ayrıntıda Gizli

Jüpiter’in Savruk Çocuğu: Yay

Pireyi deve yapar, karşıdan karşıya geçerken ne sağına ne soluna bakar. Eğer kısaca özetlemek gerekirse hayatını savruk yaşar. Pek düşünmez, ayrıntıya inmez. Genele odaklanır, yeri geldiğinde fazla risk alır. Biraz patavatsızdır ve fazlasıyla abartır. Biri on yapar, parmağına kıymık batsa ortalığı ateşe verir. Kaygısızdır, belki de bu yüzden ağzına geleni patır patır söyler. Üstüne de hayal dünyasından birkaç bir şey ekler. Mikroskop camıyla baktığı hayatı abartılı cümleleriyle süsler.

Jüpiter’in Savruk Çocuğu: Yay

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.