Hangi Burç Hayat Ağacına Balta Vuruyor, Yıllarını Yok Sayıyor?

Önce ruh, sonra beden sağlığı mıydı? Yoksa sağlam kafa sağlam vücutta mı bulunurdu? Kimileri şehrin stresinden kendini dağa bayıra atar, kimi spor salonunda depar atardı. Gerçekçi olmak gerekirse beden dediğiniz giysiniz, insanlar arasında bir numaralı etkiniz. İyi bir şekilde kullanmanızı, ütüsüz dışarıya çıkmamanızı, önerilerimize kulak vermenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Sağlıksız bir hayata neden olan faktörler için İsviçreli bilim adamlarına danışmak pek de gerekli değil. İster yogaya gidin, ister her sabah uzun uzun yürüyün. Spor yapmak kadar, yapmadığınız birçok şey hayatınız üzerinde son derece etkili, uzun yaşamak konusunda yetkili. Peki en az sigara içmek kadar sağlığınız üzerinde rol oynayan durumlar, hangi burcun özelliği?

Yalnız Akrep!

Yalnızlığın ölümle sonuçlanabilecek bir hastalık olarak değerlendirilmesi size neler düşündürüyor? Hatta bunun günümüzde büyük bir salgın olduğunu varsayarsak, ne gibi sorular sorduruyor? İçe dönük, uçlarda yaşayan yalnızlığı seven bir Akrepseniz, günde en az 15 sigara içmiş kadar tehlikedesiniz. Koymaz gerçi size, gözünüzü de korkutmaz. Ellili yaşlara geldiğinizde tekrar görüşelim.

Oturan Boğa!

İşleyen demir ışıldar, tüm gün tek adım atmadan oturmak bin bir türlü kanser yapar! Şaka değil, yine bir araştırma söylüyor bunu. Yeterli derecede egzersiz yapmayan, ofiste, evde, metroda, otobüste her daim oturur pozisyondaki insanlar, kanser olmaya daha yatkınlar! Tuvalete bile arabayla gitmek isteyen Boğalar, tehlikenin ne kadar farkındalar?

Uykusuz Oğlak!

Her zaman dediğimiz bir şey var: Ayarı kaçırmayalım, dengemizi bozmayalım. Para kazanmak, başarılı olmak için uykusuz kalıp sağlığımızdan olmayalım. Belki disiplinli bir Oğlak, çalışkan ve hedef odaklısınız. Ancak uykusuz kaldığınızda, tıpkı sigara kullanan insanlar gibi ömrünüzü kısalttığınızı unutmayın!

Bronz Terazi!

Neden hep daha fazlası? Her şeyin aşırısı? Başkaları için mi, kendi özgür iradeniz mi? Hayır, kömür karasına dönecek kadar yanma isteğinizin, kış vakti ortalıkta Hint fakiri gibi dolaşmanın anlamı ne? Güzel görüneceğim diye düştüğünüz durumlara hak getire! Sözümüz elbette Terazilere: Solaryum ya da aşırı güneş ışığının cilt kanserine yol açma ihtimalinin, sigaranın akciğer kanserine yol açma ihtimalinden daha fazla olduğu da bir kenara not düşüle!

Alkolik Yay  

Spor yaptınız halde hala 120 kilonun altına düşemiyor, 34 beden olma hayalinden vazgeçemiyor, eski pantolonlarınızı belki bir gün zayıflar tekrar giyerim diye atamıyor musunuz? Umudunuzu kaybetmeyin tabii. Ancak bu kadar biraya, şaraba, her gece dışarıya çıkmaya, ne bünye dayanır ne para! Bu böyle gitmez, savruk bir Yay olmanız kabul edilemez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.