Hangi Burç Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

Her yaz başı kendi kendimize “bundan sonra sağlıklı besleneceğim” diye söz versek de güzel yiyeceklerin hepsi zararlı, biz ne yapalım elimizde değil 🙂 Kimimiz atıştırmalıklara bir dur diyemiyor, kimimiz de kararsızlıktan fast food’a sarılıyor! Hem daha fit görünmek hem de daha sağlıklı beslenmek için burcuna göre uzak durman gereken yiyecekleri senin için sıraladık!

Koç Burcu Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

Her zaman koşuşturan biri olan gün boyunca fazlasıyla enerjiye ihtiyacın olduğunu hissediyorsun ve bu sırada fast food yemek sana hem lezzetli hem de kolay geliyor. Sonrasında akşam oluyor ve yorgunluktan ölüp bitiyorsun! Aslında bu kadar yorgun hissetmenin sebebi sürekli koşuşturman değil, yediğin fast food’lar! O halde bu hafta sonu önümüzdeki hafta için yemeklerini hazırlamak için kendine biraz vakit ayır. Bu sayede daha sağlıklı beslenerek kendini daha enerjik hissedebilirsin!

Boğa Burcu Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

En sevdiğin şey eve geldiğinde televizyonun karşısına geçip keyifle bir şeyler yemek, değil mi? Yemek yapmayı seviyor olmana rağmen, çoğu zaman üşeniyorsun ve dışarıdan pizza ya da makarna sipariş ediyorsun! Bunun yerine sağlıklı beslenmek için sebze ve meyve alışverişi yapabilir, Netflix’ten dilediğin diziyi izleyebilirsin! Hem yediğin yemek için vicdan azabı da çekmemiş olursun 🙂

İkizler Burcu Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

Kararsız bir yapın olduğunu herkes biliyor, ancak en yakınların haricinde bu kararsızlığının ne kadar uzun süreceğini pek çok kişi bilmiyor! En basitinden herhangi bir akşam yemeğini düşün. Evde birçok yemek alternatifi olduğu zaman bir türlü karar veremiyor, o an canın ne istiyorsa dışarıdan onun siparişini veriyorsun ve bu yiyecekler her zaman çok yağlı oluyor! Aslında çözümün çok kolay, markete gittiğin zaman aklından geçen her şeyi almak yerine, öncesinde bir liste yaparak kendine dur diyebilirsin!

Yengeç Burcu Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

Fazlasıyla duygu değişimlerine sahipsin ve zaman zaman bunları dengede tutmak için çikolatayı abartabiliyorsun. Ama senin yiyebileceğin en kötü şeylerden birinin şeker olduğunu biliyor musun? İşlenmiş şekerler uzun vadede ruh halini ciddi şekilde bozabiliyor. O yüzden sen sen ol, illa tatlı bir şeyler yemek istiyorsan dolabından doğal şekerleri eksik etme!

Aslan Burcu Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

Kendini iyi bir arkadaş ve güçlü bir lider haline getirmek için çok çaba sarf ediyorsun, bu yüzden kişiliğini tamamlamak için sık sık güçlü yiyecekler ve içecekler seçiyorsun. Fakat koyu kahve, enerji içecekleri ve yüksek kafein içeriğine sahip her şey sandığından çok daha zararlı! Konsantrasyonunu sağlamlaştırıyor olabilir, ancak kafein daha sinirli ve stresli olmana sebep oluyor. Tüm bunları bir kenara bırakıp işlenmemiş çay ya da bitki çayı tüketmeye başlayabilirsin!

Başak Burcu Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

Sağlığına ne kadar düşkün olduğunu, bol bol spor yaptığını biliyoruz ama unutmaman gereken bir şey var ki o da dışarıdan aldığın granola barların pek de sağlıklı olmadığı! Arada kaçamak yaparak simit ve hamur işleri yiyebilirsin, ne de olsa insanın canı isteyebiliyor 🙂 Fakat granola barlar yerine yaban mersini, ceviz ve bitter çikolata gibi doğal enerji verici yiyecekleri daha sık tüketmelisin.

Terazi Burcu Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

Güzelliğine bu kadar önem verirken, kendine göre sağlıklı beslenmeye de dikkat ettiğini düşünüyorsun. Ancak fazlasıyla yanılıyor olabilirsin! “Düşük kalorili” ve “sıfır şeker” etiketlerine sahip yiyeceklerin çoğunun bilinmeyen zararları bulunuyor. Sıfır şeker daha yüksek sodyum anlamına gelebilir, daha düşük kaloriler daha fazla doymuş yağ vb. anlamlara gelebilir. Bu yüzden sağlığına gerçekten dikkat etmek istiyorsan daha detaylı bir araştırma yaparak beslenmelisin.

Akrep Burcu Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

Arkadaşlarınla bol bol vakit geçirip, fazlasıyla sosyalleşirken partilerde bol bol abur cubur tükettiğin zamanlar oluyor. Sosyalleşmende ya da parti yapmanda bir sorun yok, ancak severek tükettiğin abur cuburlar, yüksek tansiyon, şişkinlik ve bir sürü cilt sorununa sebep oluyor. E tabii bir de parti sonrası acıkıp yediğin türlü türlü yiyecekler var! Bir davete katılman gerektiğinde öncesinde sağlıklı bir salata ya da güzel bir ızgara et yiyebilir, gittiğin partide de cips ve çerez gibi sağlıksız yiyeceklerden uzak durabilirsin.

Yay Burcu Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

Hayatındaki her şeyde olduğu gibi, yeme alışkanlıklarında da “ya hep ya hiç” düşüncesi var değil mi? Ya çok fazla yemek yiyorsun ya da neredeyse hiç yemeyip kendini aç bırakıyorsun. Ama tüm bunların yanında en büyük bağımlılığın: Atıştırmalıklar! Cips, kurabiye, şeker, çikolata… Tabii ki bir şeyler yemelisin, ama bu atıştırmalıkları bu sıklıkta yememelisin! Bunun yerine maksimum enerji için gün boyunca küçük sağlıklı yemekler yemeyi denemeli ve kinoa, yeşillik ve fındık gibi doğal olarak doyurucu yiyecekler ile beslenmelisin.

Oğlak Burcu Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

Sık sık ailen ve arkadaşlarınla şahane sofralarda, lezzetli yemekler yiyip sohbet etmek için bir araya geliyorsun. Yediğin yemeklerin sağlıklı olup olmamasına ise pek dikkat ettiğin söylenemez. Yoğun çalışma temponda, çoğunlukla o an canın ne istiyorsa dışarıdan onu sipariş veriyorsun ve bunlar genelde bol soslu ve tereyağlı yiyecekler oluyor, tabii beyaz ekmek de masadan eksik olmuyor. Bunun yerine misafirlerinle birlikteyken de sağlıklı yemeklere yönelmeli, sadece özel günlerde dışarıdan fast food siparişi vermelisin.

Kova Burcu Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

Sürekli olarak birilerine yardım etmeye çalışıyor, etrafındaki insanlar için iyi bir şeyler yapmaya çabalıyorsun. Ama artık biraz da kendine önem vermelisin! Elbette sağlıklı ve sağlıksız gıdalar hakkında birçok farklı görüş var, ancak hepsinin tek bir ortak noktası bulunuyor. Şekerin fazlası zarar! Gizli şekere sahip olan beyaz pirinç ve makarna gibi karbonhidrat ve doğal şekerin yoğun olduğu yiyeceklere dikkat etmelisin.

Balık Burcu Hangi Yiyecekten Uzak Durmalı?

Hayatın boyunca aldığın kararlarda her zaman duygularına ve ruh haline güveniyorsun. Bu sebeple modunu yükselten ve kendini daha iyi hissettiren yiyecekleri tercih etmelisin. Kızarmış tavuk, mozzarella çubukları, patates kızartması gibi kızarmış besinlerin tümünden uzak durmalısın, çünkü onlar uzun vadede kendini daha üzgün ya da halsiz hissetmene sebep olabilir. Bunun yerine glütensiz ya da ızgarada pişirilmiş besinler daha mutlu hissetmeni sağlayacak.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.