Hangi Burç Hangi Yaşam Biçimini Benimsiyor?

Arzularımız, hedeflerimiz, mutluluk kaynaklarımız… Hepimizin birbirinden farklı enerjimizi yükselten durumlar var. Kimimiz sıradan olmayı sıkıcı buluyor, kimimiz de hayatının her anında adil olmaya özen gösterip bu şekilde bir yaşam biçimi belirliyoruz! Peki burcuna göre sen nasıl bir yaşam biçimi belirliyorsun?

Koç

Tam anlamıyla bir jokersin! Net bir karar almadığın zaman insanların senin ne yapacağını, nereye gideceğini asla tahmin edemiyor! Dürtülerinle hareket ediyorsun ve bunun çoğu zaman iyi sonuçlar getirdiğini görüyorsun. Spontane alınan kararların doğru sonuçlar getirdiğini çok net bir şekilde fark ediyorsun. Fazlasıyla güçlü bir karaktere sahipsin ve bunun sonucunda çok fazla destekçin olduğunun farkındasın. Yaşamak istediğin hayatı elde etmek için çalışman gerektiğini biliyorsun ve bu yolda hırsınla birlikte ilerliyorsun!

Boğa

Kimse senin kadar rahat yaşamı sevmiyor! Dürüst olmak gerekirse, birtakım insanların lüks arabaları, büyük lüks evleri, son teknoloji ürünleri önemsememelerine hiçbir anlam veremiyorsun! İstediğini elde etme konusunda hırsın ve arzun, bu doğrultuda korkmadan harekete geçmeni sağlıyor. Üstelik meyvelerini de toplamaya başladığın için başarılarla dolu bir kariyerin, geniş güzel bir evde harika bir ailenin olacağını çok iyi biliyorsun!

İkizler

Geleneksel bir yaşam, klasik bir hayat asla sana göre değil! Bunun yerine çizgi roman yazarı olabilir ya da bir müzikalde rol alabilirsin! Zaman zaman dünyanın seni kısıtlamaya çalıştığını hissediyorsun ve böyle anlarda kendini kitaplara adıyor ya da sokaklara düşerek bilgi açlığını gidermeye çalışıyorsun. Doğrularına göre yaşamaya devam etmeye çalışıyor, en sevdiğin insanlarla birlikte vakit geçirmeyi deniyorsun. Bir gün her şey rayına oturacak, sen de çok daha mutlu olacaksın ama biraz sabretmelisin!

Yengeç

Aşk dolu bir hayatı neredeyse herkesten fazla hak ediyorsun! İlk önce kendini değil, etrafındaki insanları önemsiyorsun. Bu şekilde hayatındaki kötü ve yanlış insanları fark edebiliyor, günün sonunda seni koşulsuz olarak sevecek ve önem gösterecek insanları dostun olarak kabul edebiliyorsun. Yaşamak istediğin hayat sadece sevdiğin insanlardan değil, tanımasan bile karşılıklı olarak birbirinize yardımınızın dokunabileceği karakterlerden oluşuyor!

Aslan

Çok büyük hayallerin var, ancak bunların fark edilmesi ve elde edilebilmesi hiç kolay değil. Bol bol macera, inişli çıkışlı birçok yollardan geçiyorsun. Üstelik tüm bunları gururla yaşıyorsun ve engebeli yolların her zaman olacağını çok iyi biliyorsun! İleride çocuklarına anlatabileceğin bir hayatın olacağı için kendinle gurur duyuyorsun ve bu yolda kahkaha, mutluluk, macera ve drama olmazsa olmaz!

Başak

Her zaman gerçekçi hayallerinden ve beklentilerinden gurur duydun, üstelik hayatında nereye gitmek istediğini biliyorsun ve oraya ulaşmak için bir planın bile var! Başaracaksın, bunu hepimiz biliyoruz.  Tabii ki, hayatın tam olarak beklediğin gibi olmayabilir, sonuçta sen bile her şeyi dört dörtlük planlayamayabilirsin. Hedeflerine ulaşacağını biliyorsun, ancak bu yolda sürprizlerin de olabileceğini unutma!

Terazi

Herkese adil davranmaya özen gösteriyor, bir problem olduğu zaman bunun her yönünü ölçüp biçiyorsun. Doğru olan bazen seçmen zor olabiliyor, çünkü elinden geldiğince detaylı düşünmeye çalışıyorsun. Hayatının çoğunu kendini bulmaya, kendi gerçeğinin ne olduğunu öğrenmeye çalışarak geçiriyorsun. Hem sana hem de kendi hayatına önem verdiğini düşündüğün insanları çevrenden ayırmamaya çalışıyorsun, çünkü sevdiklerinin olmadığı, yalnız geçireceğin bir hayatı hayal bile etmek istemiyorsun!

Akrep

Liderlik etmeyi ve insanları yönlendirmeyi seviyorsun, seni başarılı kılacak kaynaklara sahip olduğunu düşünüyorsun. Sevdiklerini sevginle sarıp sarmalayıp, samimiyetinle bunu onlara yansıtmaya çalışıyorsun. En çok mücadele ise hayallerin ile gerçekler arasında bir denge kurmaya çalışırken gerçekleşiyor. İstediğin her şeyi elde etmen gerektiğine inanıyorsun, ancak bu sırada hayatındaki insanlar üzerinde çok fazla baskı uygulamaktan kaçınman gerekiyor. Böylelikle sadece başarılı değil aynı zaman da çok mutlu olacaksın!

Yay

Yepyeni macera ve deneyimler yaşamak istiyorsun sürekli olarak, çünkü biliyorsun ki bu hayatını her zaman daha ilgi çekici bir hale getirmeni sağlıyor. Pozitif bir karaktere sahipsin ve çoğu zaman güzel şeylerin hep senin başına gelmesini istiyorsun 🙂 Durulmak, yerleşik hayata geçmek için aceleci davranmak istemiyorsun, ne de olsa hayatında yapmak istediğin çok fazla şey var! Onları elde edebilmek için dışarı çıkmalı, düzenli olarak enerjini yenilemelisin!

Oğlak

Oldukça geleneksel yaşayan, klasikleri seven birisin ve yaşam tarzın fazlasıyla bunu yansıtıyor. Çılgın bir yaşam elde etmeye çalışan bir karakterin yok. Ancak bu mutlu olmayacağın, yaşadıklarından keyif almayacağın anlamına gelmiyor! Çalıştığın yerde çok mutlusun, çünkü kendini başarılarla donatıyorsun. Her yeni bir başarı elde ettiğinde enerjini başka bir yere odaklamaya çalışıyorsun ve sevgiyi ruhunda hissediyorsun!

Kova

Gizli bir dahi olduğunu ve yapamayacağın hiçbir şey olmadığını çok iyi biliyorsun! Genelde anlaşılması kolay bir kişi değilsin, ancak bununla gurur duyuyorsun, ne de olsa basit olan her şey sıkıcı! Kendini bilgi arayışına veriyorsun ve dünyayı anlamaya çalışıyorsun. Bu şekilde hak ettiğin yaşamı, dikkat çekici ve ilginç şeylerle donatacağına inanıyorsun. Merak zorlu yolların başlangıcı olabilir, ancak yolun sonunda mutluluğa ulaşacağına eminsin!

Balık

Fantastik bir dünyaya sahip, hayalleriyle yaşayıp hayat bulan Balık! Her zaman hayallerinin biraz fazla büyük olduğunu söylüyorsun! Ama yaşam amacın, sınırları test etmekten ve yıldızları hedeflemekten, sonra da kendini bu yolda bulmandan geçiyor. Sen alışılmışın dışında bir karaktersin, bu seni bu kadar özel yapan en büyük özelliğin. Zorluklarla mücadele ettiğinde çok daha farklı bir yerde, sağlam adımlarla basıyor olacağını çok iyi biliyorsun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.