Hangi Burç Hangi Ulaşım Aracına Zevkle Biner?

Günlük yaşamın akışı içerisinde hemen hemen tüm ulaşım araçlarını deneyimlemişsinizdir. Bazen ihtiyaçtan bazen de şartlardan dolayı belli taşıtları daha sık kullanırız. Öte yandan her burcun kullanmaktan keyif aldıkları ulaşım araçları vardır. İşte burcunuza göre binmekten keyif aldığınız o taşıtlar:

Otomobil (Aslan, Akrep)

Özel ulaşım aracı olan ve tüketicilerin sık tercih ettiği otomobilleri Aslan ve Akrep burçları zevkle kullanır. Yaşama sıkı sıkıya bağlı olan Aslanlar hayatın tüm nimetlerinden ve trendlerinden faydalanmak isterler. Ulaşımda teknolojinin yenilikleri en fazla otomotivde kendini gösterdiği için bu araçlar daha çok ilgisini çeker. Ayrıca lüksten hoşlanan bir burç olarak pahalı bir arabanın konforunu doya doya tatmayı seçer. Otomobil alacağı zaman hasarlı, eskimiş bir aracı tercih etmez, zaten bu tarz arabaların konforlu sürüş sağlamayacağını da bilir. Uzun vadeli krediyle olsun temiz olsun diyerek sıfır araç alır, bir süre sonra onu da yeniler.

Tutkulu burcumuz Akrep ise tercihlerinde de tutkusunu yansıtır. Gösterişli ulaşım araçlarının başında gelen otomobili kullanmaktan büyük keyif alır. Derin kişiliğinden ötürü yüzeysel arabaları değil donanımlı, konforlu, geniş araçları seçer. Şehir içi ya da şehirlerarası yolculukta aracın hızını artırıp müzik eşliğinde içeceğini yudumlarken demeyin keyfine. İlginç şeylere olan ilgisinden ötürü tasarım harikası otomobiller de radarına takılır ancak spordan ziyade klasik modeller zevkine uyar. İyi bir gözlemci ve karmaşık şeyleri anlayabilen biri olduğu için araba seçiminde dikkatlidir, istediği özellikleri hangi marka ve modelin taşıdığını çok iyi anlar.

Bisiklet (Terazi, Yay)

Tarihin en eski ulaşım araçlarından olan bisiklet, günümüzde ulaşım amacıyla çok sık kullanılmasa bile hobi amaçlı keyifle sürülen bir taşıttır. Herkesin farklı anlamlar yüklediği bu taşıtlar en fazla Yay ve Terazi burcunun ruhuna hitap eder. Son yıllarda kullanımı artan bisikletler dengeli ve huzura düşkün Terazi için zevkle kullanılacak bir araç haline geldi. Teraziler, şehir kalabalığından, trafikten ve stresten uzakta bisiklet yollarında sürebilecekleri bu araçla iş yerine gitmekten büyük haz duyabilirler. Böylelikle trafik çilesinden fazla etkilenmez, benzin ya da araç bakımı gibi sıkıntılar yaşamazlar. Ayrıca motorlu taşıt kullanıcılarının yaşadığı yol tartışmalarından uzakta, huzurla yolculuk ederler.

Hayatın pozitif yanlarını gören ve doğasever Yay burçları için ise bisiklet enfes bir ulaşım aracıdır. Mütevazı ve sadece içinden geldiği gibi yaşayan Yaylar özellikle hobi amaçlı kullanırlar bisikleti. Daha çok doğa ortamında, araç aksesuarlarıyla sürmekten keyif alırlar. Seyahat etmeyi seven bu neşeli burç, saatlerce pedal çevirmekten sıkılmaz, yol hikayelerine imza atmaya bayılır. Küçük şeylerden mutlu olabildiği için güneşin ve doğanın buluştuğu atmosferde, bisikletini sürerken yaşadığı sevinci o an hiçbir şeye değişmez. Zevkine göre bazen nostaljik, postacı tipi ya da ileri teknolojili modelleri tercih edebilir.

Motosiklet (Kova, Koç)

Aksiyonun, enerjinin ve sıra dışılığın olduğu yerde muhtemelen bir adet Kova veya Koç insanı var demektir. Özgürlüğüne düşkün, muhalif ruhlu bu burçların zevkine en fazla motosiklet hitap eder. Girişimci Koç burçları, herkesin kullanmaya cesaret edemeyeceği motosikleti gayet rahat ve cesurca kullanır. Rampalar, eğimler, toprak yollar ona vız gelir; en tehlikeli yollarda bile ustalıkla aracı sürer. Sabırsız yönünden ötürü ağır seyreden araçlar ona göre değildir. Onun için, trafik denilen şey hızlı akmalıdır. Dolayısıyla motosikletini yüksek hızda sürmekten büyük haz duyar. Yavaş giden trafik onu öfkelendirirken boş bir yolda motosiklet sürmenin keyfini paha biçilmez bulur.

Yenilikçi ve marjinal ruhlu Kova ise motosikletin sınırları zorlayan dünyasında kendini bulur. Maddi durumu istediği aracı alacak kadar iyi olsa bile önceliği motosikletine verir. Tekdüze yaşam tarzından ve geleneksel alışkanlıklardan uzak olan Kova burcu, bu aracı gerek ulaşım gerekse hobi amaçlı kullanır. Onu sık sık şehir içinde veya doğa ortamında motosiklet üzerinde görmek mümkündür. Akrobatik hareketlerle trafikte kendini hemen belli eder. Dost canlısı olduğu için aracın arkasına yol arkadaşı almayı tercih edebilir ya da kalabalık gruplar halinde gezebilir. Eğlence amacıyla yarışlara katılır, gruptaki arkadaşlarıyla ileri yaşlara kadar motosiklet sürmekten vazgeçmez.

Taksi/minibüs (Başak, Oğlak)

Şehir yaşamında en fazla kullanılan araçların başında minibüs ve taksiler geliyor. Yaygın olmaları, ulaşım ağının sık olması ve hızları nedeniyle toplumun her kesimden insanların bu araçlara bindiğini görülüyor. Yaşam tarzlarından ötürü minibüs ve taksiler en fazla Başak ve Oğlak burçlarına hitap ediyor. Geleneksel yönleriyle bilinen Oğlak, özel otomobil alıp onun angaryasıyla uğraşmaktansa taksiyle yolculuk etmeyi ister. Trafikte sürüş stresi yaşamak yerine arka koltukta gazetesini okuyup, telefonundan işlerini yürütebilir. İş için ise servis minibüsüne binmeyi araç kullanmaktan daha güvenli ve zahmetsiz bulur.

Mütevazılığı ve sadeliğiyle bilinen Başak burcunun, bindiği aracın gösterişli olması gibi bir kaygısı yoktur. Faydalı bulduğu ve içinde kendini güvende hissettiği bir ulaşım aracını yeterli görür. Direksiyon başında olmayı tercih etmediği için minibüs ve taksiyle yolculuk yapmayı tercih edebilir. Bineceği aracı ve sürücüsünü dikkatlice gözlemleyen Başak; kötü kokan, yıpranmış, şoförü asabi olan bir taşıta binmekten çekinebilir. Onun için konfordan ziyade güvenlik önemli olduğu için tanıdık araç ve sürücülerle yolculuk etmeye gayret eder.

Uçak (Boğa, İkizler)

Lükse ve rahatına düşkün olan Boğa ile pratik ulaşım araçlarını tercih eden İkizler en fazla uçmaktan keyif alırlar. Sabırlı ve ağır hareket etmeyi seven Boğa burcu havaalanında kahvesini içip gazetesini okurken uçağını beklemekten sıkılmaz. İmkanlarına göre kaliteli uçuş firmalarını seçmeye özen gösterir, özellikle konforlu ve ileri teknolojili uçaklarla seyahat etmekten büyük keyif alır. Yaşama bir kere geldiğimizin bilincinde olduğu için her şey gibi ulaşımda da en nitelikli araçları seçmeyi doğru bulur. Tabi lüks ulaşımı seçerken, parasının hesabını bilerek gereksiz masraflardan kaçınır.

İkizler burcu, çabuk ulaşım sağladığı ve pratik olduğu için yolculuğunu uçakla yapmayı tercih eder. Uzun yol romantizmi taşımayan İkizler, işleri gibi yolculuğunu da kısa tutar. Hızlı düşündüğü ve ona göre hareket ettiği için iş seyahatlerinde bu araçların çok faydasını görür. Kısa sürede ulaştığı şehirlerde görüşmelerini ve ziyaretlerini tamamlayıp kısa sürede geri dönebilmenin rahatlığını sever. Bu ulaşımın olumsuz tarafını uçak rötar yaptığında veya araçta türbülans olunca gerilip, huzursuz olarak yaşar.

Tren (Yengeç, Balık)

Son yıllarda kullanımı giderek yaygınlaşan tren, tarihi eskilere dayanan ulaşım araçları arasında yer alıyor. Teknolojideki ilerlemeler de bu aracın eskiye oranla popülerleşmesini sağladı. İçinde nostaljik, samimi ve değiştirilebilir bir atmosfer olan trenler, en fazla Yengeç ve Balık burçlarına keyif veriyor. Gelenekselliğe ve ev ortamına düşkün olan Yengeç burcu, aradığı hane sıcaklığını tren yolculuğunda buluyor. Ailesiyle binmekten mutluluk duyacağı yeni trend konforlu ekspreslerde istediği atmosferi oluşturabiliyor. Özellikle kış aylarında sıcak içeceğini yudumlayıp sevdikleriyle sohbet ederken, camdan geçtiği yerleri seyretmek tam duygusal Yengeç burcuna göre.

Eskiden beri duygusal ve sanatsal bir atmosferi olan trenler Balık burçlarının da zevkine hitap ediyor. Hayal gücü yüksek Balık yol boyunca geçtiği yerleri sanat objesi gibi yorumluyor. Sıradan bir yolculuk deyip geçmeyin, tren yolculukları aslında çoğu insanda ruhani ve sıcak izlenimler oluşturuyor. Balık burcu gibi yaratıcı ve sezgileri güçlü burçlar bu durumdan büyük ölçüde ilham alabiliyor. Bu manzaraları izlerken yaratıcı hikayeler, resimler, şiirler ve film senaryoları ortaya çıkarabiliyor. Ne de olsa, iz bırakmış şairlerin, senaristlerin ve romancıların tren yolculuklarıyla nice güçlü yapıtlar ortaya çıkardığı biliniyor.

 

YORUMLAR

Yorum YAP
  1. Yaaa şöyle bi durum var, ben kova burcuyum ve motorlara inanılmaz zaafım var… Çok seviyorum ve aynı şekilde binmesine de inanılmaz bayılkyorum…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir