Burçların En Favori Tatlıları Hangileri?

Kimisi içinde çilek olan her şeye bayılıyor, kimisi cupcake’i tatlıların kralı olarak görüyor, kimisi de klasiklerden vazgeçemiyor ve şöbiyet için canını bile veriyor! Burçların sadece kriz anlarında değil, günün her saatinde bayıla bayıla yiyebilecekleri tatlıları merak ediyorsanız içeriğimizi hemen okumaya başlayın!

Koç – Şerbetliler Ağzını Sulandırır!

Oburluklarıyla nam salan, abur cubur denildi mi ilk akla gelen enerjik Koç’a hangi tatlıyı verseniz yiyebilir! Ancak işin içine aceleci tarafı girdi mi bir tatlı için uzun süre bekleyemez. Yüksek kalorili tatlılar Koç’un bitmek bilmeyen jeneratör gücüne iyi gelir. Özellikle şerbetli tatlılardan fıstıklı sarma ve baklavaya bayılan Koç burcu, tatlı sonrası bol bol su içerek birazcık sağlığına dikkat etse hiç fena olmaz.

Boğa Burcu - Çikolatalı Cheesecake, Çikolatalı & Fındıklı Kek

Boğa – Dünya Bir Yana Çikolata Bir Yana!

Bu burçta doğanlar ya süper aşçı olur ya da her anını yemek yiyerek geçirir. Doğuştan gurme olan Boğa için tatlının yeri ise apayrıdır. Dünyanın sonu gelse Boğa ile çikolata ayrılamaz! Çikolatalı tatlılar yapmak, onları güzelce süslemek Boğa’nın hayatındaki en büyük keyiflerden biridir. Çikolatalı cheesecake, çikolatalı & fındıklı kek ve krokanlı beyaz çikolata, lükse ve keyfine düşkün Boğa’nın rüyalarını süsler.

İkizler – Neyli Olursa Olsun Yeter ki Pasta Olsun!

Burçların en hippisi olan ama içinde bir yerlerde altın günü insanını da yaşatan, çeşitlilik seven İkizler’e tatlı dediniz mi aklına ilk pasta gelir! Neyli olacağı ise hiç fark etmez. Meyveli, krokanlı, çikolatalı, hatta isterse bisküvili! Çabuk karar değiştiren bir karaktere sahip olduğu için tatlıya karar verme kısmında da biraz sıkıntı yaşar, ama meraklı olması sayesinde tüm pastaların tadına bakar!

Yengeç – Sütlü Tatlısını Bile Paylaşır!

Etrafına karşı duyarlı, anaç tavırlarıyla dikkat çeken Yengeç, en sevdiği tatlıyı yerken bir anda etrafında gördüğü ilk kişiyle bunu paylaşabilir. Çoğu günler duygusal anlar yaşayan ve bu anlarda tatlıya koşan Yengeç, adeta etrafındaki herkesi besleme, büyütme, koruyup kollama güdüsüyle yaratılmış desek yeridir. Diyetten nefret eden, sütlü tatlılara bayılan Yengeç’i kazandibi, sütlaç, tavuk göğsü ya da trileçe ile dünyanın en mutlu insanı yapabilirsiniz.

Aslan – Tatlıların Kralı: Cupcake!

Aslan burcu, tatlının lezzeti kadar görüntüsüne, kullanılan süslere ve nasıl sunulduğuna da önem verir. Az biraz (!) sabit fikirli olan Aslan, sevdiği tatlıları hep aynı yerde yer, nasıl olsa en güzelini yapan yeri bulmuştur. Rengarenk şekerlemeler ile süslenmiş, içinde en taze meyvelerden ya da en kaliteli çikolatalardan bulunan, dünyanın en iyi aşçıları tarafından hazırlanmış bir cupcake için Aslan’ın yapamayacağı şey yoktur!

Başak – Meyvelilerle Formda Kalır!

Zararlı alışkanlıklardan olabildiğince kaçınan Başak, hayatı boyunca fit ve formda kalmayı hedefler. Bu yönü o kadar gelişmiştir ki söz konusu tatlı bile olunca en sağlıklısını seçmeye çalışır. Küçük bir parçanın ona fazla fazla yeteceğini, hatta yedikten sonra vicdan azabı çekebileceğini bile düşünür. Fakat söz konusu meyveli bir frozen veya meyve salatası olunca gözü dönebilir!

Terazi – Çilekli Olsun Benim Olsun!

Venüs gezeni tarafından yönetilen, her daim kararsız olan Terazi’nin ne istediği tam olarak bilinmez. Meyveli pasta mı yese, bol şerbetli bir hamur tatlısı mı, yoksa enfes bir sütlü tatlı mı? Karar vermeye çalışırken pembe, kabarık ve çilekli bir tatlı görür! Lüks ve gösterişten hoşlanan Terazi için şık, zarif, büyüleyici sunumlar ve farklı lezzetler olmazsa olmazdır. Krem şanti dolgulu çilekli pastalar Terazi’nin vazgeçilmezidir!

Akrep – Bir Elinde Suffle, Diğerinde Brownie!

Yoğun tatlardan hoşlanan Akrep, yaşamı boyunca tüm tatlıları denemiş, damak tadına en uygun olanı bulmuştur. Boğa gibi çikolataya bayılan Akrep’in en büyük farkı; istediği tatlıyı yapmak için zaman harcamaz ama yemek için dünyanın öbür ucuna bile gider. Önüne hazır gelecek olan suffle ya da brownie gözünü döndürebilir! Ne de olsa bu dünyada en sevdiği iki şey!

Yay – Şekerli Olan Her Şey!

Burçlar arasında eeennn tatlı canavarı olan Yay ile tanışmadıysanız tanıştıralım! Bir pastaneye girdiği zaman oradaki tüm tatlıları alıp yiyebilecek kapasitede olan bir burç varsa o da Yay’dır! Yeni tatlılar denemek, damak zevkini geliştirmek ve tabii ki bu yeni deneyimlerini en yakınlarıyla paylaşmak ister. Ama paylaşmak demişken tatlısını paylaşmaktan hiç mi hiç hoşlanmaz! Aromalı dondurmalar ya da farklı soslu kekler onu mutlu etmeye yeter de artar bile.

Oğlak Burcu - Kestane

Oğlak – Issız Bir Adaya Düşse Kestanesiz Yapamaz!

Azimli ve başarı odaklı yaşayan Oğlak’ın canı tatlı istediği zaman, sınavı da olsa, bir saat sonra toplantısı da olsa ne yapar eder o tatlıyı mutlaka bulup yer. Kimi zaman kendi yapar, kimi zaman gidip en sevdiği pastaneden alır. İlk aklına gelen tatlılar ya kestaneli turta ya da kestane şekeri olur. Hiçbirini bulamazsa sokağa çıkıp közde kestaneyi bulur ve afiyetle mideye indirir!

Kova Burcu - Şöbiyet

Kova – Şöbiyetsiz Bir Hayat Düşünemez!

Alışılmışın dışında tarifler, hiç kimsenin bilmediği tatlılar, sıra dışı ve yenilikçi bir karaktere sahip olan Kova’dan sorulur. Görünüşü ve sunumu güzel olan tüm tatlılar onun bebeği gibidir. Herkesi şaşırtmaktan keyif alan Kova, daha önce adını bile duymadığınız bir tatlıyı sizinle paylaşmak isteyebilir. Yeni tatları denemeye bayılsa da klasiklerden asla vazgeçmez! Günün sonunda şöbiyet varsa eğer tüm gününü yolda bile geçirebilir!

Balık Burcu - Şekerpare Tatlısı

Balık – Hamur İşi Denildi mi Gözü Döner!

Yemek yemeye bayılan, duygusal ve romantik Balık’a verilebilecek en güzel hediye en sevdiği tatlıdan başka bir şey değil! İnişli çıkışlı ruh haline anlam veremediğiniz an onu bir pastaneye götürerek, hamur işi tatlılarla dünyanın en mutlu insanlarından biri yapabilirsiniz. Zira şekerpareye bayılır, bizden söylemesi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.