Hangi Burç Hangi Rihanna Şarkısında Kendini Bulur?

Müzik listelerinde haftalarca zirveden inmeyen pop şarkıları yaratmak, milyonlar tarafından takip edilen bir moda ikonu olmak, müzik dışındaki alanlarda dünyayı sallayan bir girişimci olmak ve rol aldığı dizi ve filmlerde değme oyunculara taş çıkartmak… Barbados’un küçük bir şehrinden çıkarak dünyaya açılan Rihanna, tüm bunları sadece 13 yıl içerisinde başardı. Müzik dünyasında fırtınalar estirirken yükselişini hiçbir şey durduramadı. Özel hayatındaki çalkantılar karşısında bile milyonlarca hayranı hep onun yanında yer aldı. Çünkü o şarkılarıyla milyonların söyleyemediklerini cümle aleme haykırdı. Peki, hangi Rihanna şarkısı hangi burcun şarkısı?

Koç – Umbrella

Ne mutlu Koçların aşkına nail olanlara. Onlar ne kendini korunmasız ne de yalnız hisseder bir daha. Sevdiğini kendinden bile sakınır, pamuklara sarar adeta. Kollarıyla sımsıkı sarar, hiçbir şeyin aralarına girmesine izin vermez asla. Yağmur her zamankinden daha sert yağsa da “Hâlâ birbirimize sahibiz, şemsiyemin altına sığınabilirsin” der illa. Tüm dünya onlara karşı kartlarını oynadığında bile sevdiğini yarı yolda bırakmaz bir Koç gerçekten aşık olduysa.

Boğa – Diamonds

Bir Boğayı aşkıyla el ele gören, döner döner tekrar bakar. Çünkü onlar sevdiklerinin gözlerine bakarken gözlerinin içi ışıldar. İkisi arasındaki çekime şahit olanlar Boğaların ağzından şu sözleri illaki duyar: “Gözlerinin içinde hayatı gördüm. Bu yüzden sen ve ben parlıyoruz. Tıpkı gökyüzündeki elmaslar gibi.” Sadece onların dudaklarından dökülmez bu sözler, romantik ve tutkulu aşklarında çevrelerindeki herkes bu özel ışığın farkındadır çoğu zaman.

İkizler – Don’t Stop the Music

Aşk deyince ne gelir aklına? Mum ışığında bir akşam yemeği, romantik bir müzik, gül yaprakları ya da. Böyle klişeleri hâlâ sürdüren var mı Allah aşkına? İkizlere göre aşkın bir yeri ya da tarifi yok, her an kalpleri çarpabilir yeni bir aşkla. Evde otururken üzerindeki ölü toprağını silkinip bir anda kalkar ayağa. Kendini bir dans pistinde bulduğunda “Buraya sadece parti için geldim ama dans pistini sallıyoruz” diyebilir göğüs göğüse ve yüz yüze geldiği potansiyel aşkına. Yeter ki müzik durmasın, yeni bir aşka yelken açılır tam o anda.

Yengeç – We Found Love

Yengeçlerin kalp kırıklıkları başkaları gibi yara bandıyla iyileşmez. Zaman ilaç dense bile yıllar geçer, o sızı bir türlü dinmez. Aşklarında kötü olanı görmezden gelip, iyi olana tutunsalar da olacakların önüne bir türlü geçilmez. Eskiye bakıp elinde kalan mutluluk kırıntılarıyla oyalanırken, geçmişi geçmişte bırakmalıyım der ama elden bir şey gelmez. “Biz aşkı umutsuz bir yerde bulduk” diye aklından geçirirken, aşkının bir gün geri döneceği umudunu bir türlü aklından silemez.

Aslan – Only Girl (In The World)

Asaletle şekillendirilen doğaları gereği Aslanlar, aşklarında kovalayan değil kaçan taraftalar. Seveni, sayanı çok olsa da mevzu aşka geldiğinde her zaman daha fazlasını arzular. Birinin aşkından emin olmak isterse önce ona nasıl davrandığına bakar. “Bana dünyadaki tek kız benmişim gibi hissettirmeni istiyorum, daima seveceğin kişi benmişim gibi, kalbini bilen tek kişi benmişim gibi” derken her zaman ilişkinin iplerinin de kendi ellerinde olacağını vurgular. Aşkı böyle bir gelecek vaat ediyorsa ne âlâ, ancak o zaman kalbinin kapısını aralar.

Başak – Disturbia

Başaklar daima tepesinde şüphe bulutlarıyla gezer. Ne zaman bir adım atacak olsa önce kuşku dolu iç sesine kulak vermeyi seçer ve onun izin verdiği ölçüde hareket eder. Dolu dizgin bir aşk yaşasa bile cevapsız kalan bir aramanın ardından kafasında senaryolar yazar da yazar. Sonra bir bakar, şüpheleriyle dolu bir bataklıkta son sürat dibe batar. “Beni bu lanetten çıkar, devam etmeyi denedim” dese de çoğu zaman yitip giden aşkının ardından bakar. İçlerinden söküp atamadıkları şüpheleri hem onların kurtarıcısı hem de laneti.

Terazi – Love On The Brain

Teraziler, yapıları gereği doğuştan aşk insanları. Onlar fırtınalı ilişkiler de yaşamalı, gözyaşlarıyla sevdiklerine de sarılmalı. Bir aşk masalında gerektiğinde kalpler paramparça olmalı ama sular durulduğunda parçalar yapıştırılıp, hikaye mutlu sona bağlanmalı. Sevdiklerine büyük bir tutkuyla bağlanırken inandıkları tek bir şey varsa o da: “Aşk beyinde olmalı.” Hatta vücudunun dört bir yanında yankılanmalı.

Akrep – S&M

Diz dize masum aşkları çoluk çocuk yaşar. Akreplere göre gerçek aşk sınırları ardında bırakabildiğinde başlar. Ne karşısına çıkıp parmak sallayanları umursar ne de başkalarının doğrularıyla yaşar. Özgürlüğü için gerektiğinde tabuları yıkar, yatak odasının kapısını sadece ipin ucunu kaçırmaktan korkmayanlara açar. “Zincir ve kırbaçlar beni heyecanlandırıyor” derken aşkının gözlerinin içine bakar, “Hadi” diyerek unutulmaz anların fitilini kendi elleriyle yakar.

Yay – Where Have You Been

Yaylara bakan yabancı gözler, onlara hep aynı lakabı takar: Müzmin bekarlar! Bilmezler ki onlar sıradan ilişkileri değil, kalplerinin ritmini hızlandıracak doğru kişiyi arar. Kendileri gibi olan ve kendilerini anlayabilecek birinin hasretiyle yanıp tutuştuklarından o kişi için dünyanın her köşesinde tozu dumana katar. Ve o an geldiğinde “Her yere gittim, adamım. Birini arıyordum. Beni memnun edebilecek, beni tüm gece sevecek birisini. Seni arıyordum” deyip, yeni bir aşka kollarını açar.

Oğlak – Bitch Better Have My Money

Oğlaklar, para yönetimi söz konusu olduğunda parmakla gösterilen insanlar. Gerekirse gecesini gündüzüne katar, kötü günler için yastık altında para saklar. Vara yoğa para harcamaktan haz etmez, birikimlerini eften püften şeyler için çarçur etmek istemez. Biri kapılarına kadar gelip borç istediğinde onu eli boş göndermeye gönlü el vermez. Bin bir emekle kazandığı paraları geri dönmediğinde ise “Beni yeterince iyi tanımalıydınız, param ödense iyi olur” der, borcunu almadan şuradan şuraya gitmez.

Kova – Te Amo

Kimisi cool tavırlarına bayılır, kimisi kendinden emin duruşuna hayran kalır, kimisi ise eşsiz aurasına kapılır… Kovalar, gittikleri hemen yerde illaki arkasında bir aşık bırakır. Umut verdiğinden ya da bir şeyler vaat ettiğinden değildir bu, onlar kendi halindeyken çokları aşk dolu gözlerle soluğu karşısında alır. Bu noktaya nasıl geldik diye zihnini kurcalarken “Bana yalvararak, neden bittiğini sordu. Sonra te amo dedi, elini belime sardı. Ona hayır dedim” derken hatıraları canlanır. Aklına sadece bir soru takılır, “Te amo, ne demekti?”

Balık – Love The Way You Lie (Eminem)

Aşk filmlerinde olur ya, aşıklardan biri “Seni hak etmiyorum, daha iyilerine layıksın” deyip çeker gider. Arkasında kırık bir kalp ve dolu gözlerle kalan kişi sadece o an gözlerini kapar ve derinden bir iç çeker. Kim bilir o an zihninden neler geçer? Muhtemelen Balıklar o an hissettiklerini, çekip gidenin görmesini ister. “Sadece orada duracaksın ve yanışımı izleyeceksin. Ama sorun değil çünkü acıtışı hoşuma gidiyor” der. Acıdan zar zor nefes alsa da kalbinden aşkını söküp atamadığı için bir kez daha kendisine sitem eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.