Hangi Burç Hangi Netflix Belgeselini İzlemeli?

Belgeseller birçok zaman sıkıcı olsa da bunlar çok başka! Birbirinden renkli, enteresan ve eğlenceli Netflix belgeselleri ile hem entelektüelliğini biraz daha geliştirecek hem de boş vaktini faydalı bir programla dolduracaksın.

Öncü Koçlar, Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel

Cesur, mücadeleci, hevesli ve konu ne olursa olsun öncülük etmeye meraklı bir Koç burcuysan bu belgesel tam sana göre. 30’lu yaşlara yaklaşırken, iki çocukluk arkadaşı olan Ryan ve Joshua’nın hayatlarında bir dönüm noktası olacak bazı olaylar yaşarlar. Minimalizm ile tanışmalarının ardından hissettikleri mutluluk sayesinde yaşadıkları yolculuk anlatılıyor. Ne kadar az olursa aslında mutluluğun o kadar fazla olduğunu Minimalizm: Önemli Şeylere Dair Bir Belgesel ile keşfedeceksin.

Sanata Yatkın Boğalar, Soyut Düşünce: Tasarım Sanatı

Zevkli, sanata yatkın kaliteyi seven bir Boğa burcuysan dünyaca ünlü tasarımcıların yaratım süreçlerini ve serüvenlerini konu alan Soyut Düşünce: Tasarım Sanatı’nı bir an önce izlemelisin. Adeta bir sanat eseri ortaya koyan tasarımcıların günlük hayatlarına ve bu işleri nasıl ortaya çıkardıklarını anlatıyor. Tasarımın günlük hayatın her yönüne olan etkilerini merak ediyorsan bu belgesele bayılacaksın!

Bilgi Açlığı Yaşayan İkizler, İkarus

Her şeye karşı doğuştan gelen bir merakın varsa ve sürekli olarak bilgilerini yenilemek, kendine yepyeni fikirler katmak isteyen bir İkizler burcuysan Bryan Fogel’in doping skandalını anlatan ve Netflix’e 5 milyon dolara satılan Ikarus belgeseline bayılacaksın. Arka arkaya kazandığı 7 şampiyonluğu doping ile sağladığı suçlamalarıyla yüzleşen Lance Armstrong, Fagel’in bir zamanlar idolüydü. Oscarlı film yapımcısı, ABD’li bisikletçi, Putin’in yakalamayı en çok istediği muhbirlerden olan Rus bilim insanının da içinde olduğu doping skandalına ışık tutuyor.

Duygusal Yengeçler, Gaga: Five Foot Two

Fazlasıyla duygusal, ailesine düşkün ve yetenekli bir Yengeç burcuysan, bu belgesel tam senlik doğrusu! Tıpkı senin gibi duygusal, sempatik, müzik alanında çok yetenekli ve ailesine fazlasıyla düşkün olan Lady Gaga’nın savunmasız ve kişisel anlarına tanık olacaksın. Yeni albümünü çıkardığı sırada, Super Bowl gösterisine hazırlanırken hem duygusal hem de fiziksel olarak yaşadığı anları merak ediyorsan bu belgeseli hemen izlemelisin.

Doğuştan Bir Oyuncu Olan Aslan, Jim ve Andy

Spot ışıklarının altında olmak senin için bambaşka bir duyguysa ve sürekli olarak ilgi görmeyi seven, etkileyici, özgüvenli bir Aslan burcuysan favorin olacak Netflix belgeselini söylüyoruz: Jim ve Andy. 1999’da Aydaki Adam filminde canlandırdığı Andy Kaufman’ın ardından büyük övgüler alan Jim Carrey kendini role o kadar adamıştı ki set aralarında bile rolden çıkmıyor, ekipte çalışanlar Jim’e seslenirken o günkü karakterine göre hitap ediyorlardı. 100 saatlik set görüntüleri arasından seçilen ve röportajlarla zenginleştirilen bu belgesele bayılacaksın.

Hayatını Sağlıklı Yaşama Adayan Başaklar, Gıda Suçları

Sağlıklı yaşam için her şeyini verebilecek, yiyip içtiklerine sürekli dikkat eden ve düzenli olarak spor yapan bir Başak burcuysan bu belgeselden geri kalmaman gerek. Tabii bunu izledikten sonra gıda endüstrisine savaş açmak da isteyebilirsin o ayrı. Belgeselde endüstriyel gıdaların nasıl hazırlandığı, ne gibi işlemlerden geçtiğini gözler önüne seriliyor. Fast foood’un ne kadar zararlı olduğu, yediğimiz et ürünlerinde kullanılan hayvanların çektiği acılar ve yetiştirilme koşulları, onların beslenmesindeki hataların hastalıklara yol açışı hakkında fikir sahibi olmak istersen Gıda Suçları belgeselini mutlaka izlemelisin.

Adalet Duygusuyla Yanıp Tutuşan Teraziler, 13. Madde

Güzellik ve denge arayışında olduğu kadar, adalet için de yaşayan, haklı ve haksızı daima objektif olarak tartmaya çalışan bir Terazi burcuysan, Netflix’te izlemen gereken belgesel; 13. Madde. Birçok sosyal belgesel gibi haksızlık üzerine çekilen, adını ABD Anayasasının 13. maddesinden alan, kölelik ve ülkedeki suç tanımının geçmişten bugüne olan etkisi anlatılıyor. 13. maddede geçen bir cümle ise şöyle: “kölelik ve rızasız hizmetkarlık, mahkumlar hariç tutularak kaldırılmıştır.” Adalet arayan Terazi’nin mutlaka izlemesi gereken bir belgesel!

Krizleri Yönetebilen Akrepler, Seeing Allred

Araştırmacı, gözlemci, kötü gün dostu ve krizleri yönetebilen bir Akrep burcuysan, Seeing Allred bir an önce izlemen gereken bir Netflix belgeseli. Gloria Allred kadın ve azınlıklar için savaşan tutkulu bir avukattır. Belgesel siyaset ve iş dünyasının en büyük isimlerinden bazılarına karşı haklıları savunan, dünyanın en tanınmış feminist avukatlarından biri olan Gloria’nın hayatına ışık tutuluyor.

İleri Görüşlü Yaylar, Özgür Nesil: Yeni Cinsel Devrim

Farklı kültürlere meraklı, özgür ruhlu, ileri görüşlü ve hoşgörülü bir Yay burcuysan son zamanlarda fazlasıyla beğenilen duygusuzca yaşanılan cinsel deneyimlerin ve insanların üzerinde bıraktığı etkilerin anlatıldığı Netflix belgeselini bir an önce izlemelisin! Günümüzde erkeklerin çoğu sekse skor olarak bakıyor ve kadınların da çoğunluğu herkes tarafından güzel ve seksi bulunmak istiyor. Belgeselin yapımcıları Amerika’daki bahar tatile giren öğrencileri gözlemleyerek cinsiyet, cinsellik ve şiddetle ilgili düşüncelerini mercek altına alıyor.

Başarılara Tutkuyla Bağlı Olan Oğlaklar, Banking on Bitcoin

Başarı ve hedef odaklı ilerleyen, gerçekçi, çalışkan ve planlı bir Oğlak burcuysan Bitcoin’in kısa tarihini anlatan bu belgesel tam senlik! Banking On Bitcoin kripto paranın ne olduğundan başlayıp Bitcoin’in nasıl bu kadar yükseldiğine, neden çöküşler yaşadığına, kurucularının neden hapiste olduğuna kadar birçok konuya ışık tutuyor. Bu sanal para biriminin bugüne kadar nasıl geldiğini anlatıyor. Ayrıca belgeselde meraklıları ve uzmanları ile yapılan röportajların da olduğunu unutmamak gerek.

Tuhaf Olabilen Kovalar, Casting JonBenet

Komple teorilerini incelemeyi, onlar hakkında bilgi sahibi olmayı çok seven bir Kova burcuysan bu belgesele bayılacaksın. 1996’da Colorado’nun Boulder kasabasında bir çocuk güzellik yarışması düzenlenir ve birinci olan 6 yaşındaki JonBenet Ramsey ölü bulunur. Bu haberle sarsılan kasabadaki yerel aktörler, olayın canlandırılması için rekabet ederken, izleyicilere bu cinayetle ilgili çok sayıda bakış açısı sunuluyor.

Sanatçı Ruhlu Balık, Manolo: Kertenkeleler için Ayakkabı Yapan Çocuk

Artistik yetenekleri gelişmiş, hayal gücü yüksek olan bir Balık burcuysan, ilgi alanına hitap eden bir belgesel izlemek sana fazlasıyla keyif verecek. Dünyanın bir numaralı kadın ayakkabı tasarımcısı olan Manolo Blahnik’in hayatından kesitler sunuyor. Ünlü tasarımcının hayranları, eserleri hakkında görüşlerini paylaşıyor. Ayrıca Manolo, bir kadın heykeli bile ilk gördüğü zaman ilk olarak ayaklarına baktığını, ne tarz bir ayakkabı tasarlayabileceğini hayal ettiğini söylüyor. İzlemeye değer değil mi sevgili Balık?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.