Hangi Burç Hangi Lady Gaga Şarkısında Kendinden Geçiyor?

O, tüm zamanların en ikonik sanatçılarından biri. En çılgın sahne performanslarının, en çok izlenen video kliplerin ve en çok dinlenen şarkıların sahibi. O, yüz milyonlarca küçük canavarın annesi… O, Lady Gaga! Yıllar önce pop müzik tarihinde devrim yapma hayaliyle yola çıkan ve daha ilk albümüyle büyük bir efsaneye dönüşen Gaga, hayranlarına kendilerini bulabilecekleri sayısız şarkı armağan etti. Kimileri dans pistinde onun şarkılarıyla kendinden geçti, kimileri ise içtenlikle kaleme alınan şarkılarında gözyaşlarını besledi. Peki senin burcunun tercihi hangisi?

Koç

Enerjik ve eğlenceli yapılarıyla Koçlar, gece hayatında tozu dumana katabilir. Gözlerine kestirdikleri kişilere gönüllerini kaptırma noktasında ise pek de aceleci değildir. Bir şehvet anında hoşlandıkları kişiyi öpmek istediklerinde bile “Bunu yaparsam onu özleyebilirim” diye düşünemeden edemezler. Buna rağmen geri çekilmek de istemezler. Uzun lafın kısası aşkı ve özgürlüğü arasında gidip gelen Koçlar, kendilerini bir aşk oyununun içerisinde bulabilirler.

Boğa

Ruhları romantizm hamuruyla yoğurulan Boğalar, ilk aşklarını hiçbir zaman unutmaz. Yıllar geçip gitse de yüreklerinin bir köşesinde o saf ve temiz duyguları hep saklarlar. Uzun zaman sonra aşkla tanıştıkları yere geri geldiklerinde her bir köşeye sinmiş olan anıları karşısında yeniden o ana dönme arzusuyla yanıp tutuşurlar. İlk aşkıyla göz göze geldiklerinde de “Yeniden döndüm ve bu sefer seni bırakmaya hiç niyetli değilim” diyebilirler.

İkizler

Çok yönlülüğü ve hareketli kişiliğiyle İkizler, hayatlarına giren birçok kişiye göre anlaşılması güç karakterler. Farklı düşünme yapıları ve değişen kararları karşısında da sıkça eleştiri oklarına göğüs germek zorunda kalabilirler. Dışlanmış ve yalnız hissettikleri anlarda ise kendilerine hatırlatmaları gereken bir şey var: “Kendimi olduğum gibi sevmemde hiç bir yanlış yok.” Çünkü Tanrı hata yapmaz ve onlar böyle doğdu. Sıkıcı biri olmak yerine kraliçe olmalarında da hiçbir yanlış yok.

Yengeç

Sanılanın aksine Yengeçler, hoşlandıkları kişilere körü körüne bağlananlardan değil, onları tanımak için zamana ihtiyaç duyan ve sevileceklerinden gerçekten emin olduklarında karşı tarafa adım atanlardan. Giriş bu kadar zorluyken, çıkışın kolay olması beklenemez tabii. Çoğu zaman hataları içine sinmese bile affeder, gördüğü yanlışlar karşısında illa ki karşısındakini haklı çıkarak bir neden bulur. Ayrılık çanları çaldığında da “Gitmek için milyonlarca sebebim var ama kalmak için sadece bir tane iyi nedene ihtiyacım var” diyebilirler.

Aslan

Bir Aslan yürürken tüm gözler ona çevrilmeli, önüne kırmızı halılar serilmeli, her zaman baş köşeye buyur edilmeli… Aslanların istedikleri yaşamın bu olduğunu söylemek, şaşırtıcı değil. Çoğu kez hayalini kurdukları hayatı elde ettiklerini söylemekse hiç değil. İçlerindeki yıldız ışığını göstermede ve kendi yollarını çizmede doğal bir yeteneğe sahip olan Aslanlar, karşılığında tabii ki takdir görmeyi arzular. Zaten onlar alkışlar için yaşıyorlar.

Başak

Eski zamanlarda kusursuz aşkların biraz şansla bağlantılı olduğu bir gerçek. Her özelliğin uyumlu olduğu ve defosuz bir aşk başka nasıl gerçekleşebilir ki? Şimdiyse devir değişti. Stalk gibi bir nimet dururken kim işini şansa bırakır ki? Karda yürüyüp izini belli etmemenin kitabını yazan Başaklar, sevdiklerinin peşine bir paparazzi edasıyla takılıp, her bir ayrıntıyı bulana kadar stalklar. Bu sayede mükemmel aşkı bulma konusunda ustalar.

Terazi

Herkesin hayatında yaşadığı bir ikilem olmuştur: “Doğru olanı yapmak mı, arzularının peşinden koşmak mı?” Gönül isterdi ki ikisinin yanıtı da aynı olsun ama ne mümkün. Bu durumu en iyi Teraziler bilir. Başkalarının doğrularına göre yaşayıp herkesin gözünde iyi olmak dururken yanlış olduğunu bilmelerine rağmen kendi yollarını seçmek arasında sık sık gelgitler yaşayabilirler. Derler ya “Yanlış yoldayım ama yol nasıl güzel” diye, aynı o hesap. İsa’ya aşık olması gerekirken Judas’a gönlünü kaptıran Lady Gaga gibi…

Akrep

Akreplerin aşkları söz konusu olduğunda gözlerini kapatıp, ne kadar ileri gidebileceğini bilmeyen kaldı mı? Kalp atışlarını hızlandıracak biri ile karşılaşmaya görsünler; gereksiz arkadaşlık evrelerini bir çırpıda atlatır, aşklarına dört eller sarılır. O saatten sonra da ne güzelliğin ne de romantizmin bir önemi kalır. Tutkuları karşısında sınırlar silikleşirken “Arkadaş falan kalmak istemiyorum, ben sadece senin aşkını istiyorum” diyebilirler.

Yay

Uçarı ve enerjik Yaylar, hangi durumla karşılaşırlarsa karşılaşsınlar her zaman başlarını serin tutarlar. Onlara göre en güzel sorun çözme yöntemi her şeyi oluruna bırakmakken üzülüp dövünseler de neye yarar? İyimser yapılarıyla hiçbir şeyi kolay kolay dert etmeyen Yaylar, “Her şeyin yoluna girmesini mi istiyorsun, sadece dans et” diyerek problemlerinden uzaklaşmayı seçebilirler.

Oğlak

Attıkları her adımın sağlamasını iki kez yapan Oğlaklar, söz konusu hedefleri olduğunda kat edecekleri yolun her karışını incelikle planlar. Karşılaşabilecekleri her sorunu en başından öngördüklerinden verdikleri kararların önünde de kolay kolay kimseler duramaz. Umutsuz anlarında dahi mücadeleci yapısını bir kez olsun elden bırakmaz. Kendinden emin duruşu ile yoluna bakarken hiç kimse onun poker yüzünü okuyamaz.

Kova

Hayatlarını duygularına göre değil mantıklarının ışığıyla yöneten Kovalar, kolay kolay kendilerini aşkın rüzgarına bırakmaz. Ayrılık anında da ölüp ölüp dirilmez, acısını hiç mi hiç büyütmez. Bir kulüpte dans pistinde kendinden geçer, eski sevgilisinden gelen aramalara kolay kolay dönmez. Olur da kazara telefonu açarsa tüm açık sözlülüğüyle “Aramayı kes, daha fazla konuşmak istemiyorum. Aklımı ve kalbimi dans pistinde bıraktım” der, geri vites yapmayacağını söylemeden edemez.

Balık

Kalabalık bir caddede birine hızla çarpar, sonra yere düşen kitapları toplarken birden bire karşındakinin gözlerinin içinde kaybolursun ya… Balıklar böyle sahnelerde doğrudan kalplerinin kapısını ardına dek açabilir. İlk görüşte aşkla büyük hayallere dalan Balıklar, ancak ilerleyen dönemlerde ne denli büyük bir hata yaptıklarının farkına varabilir. Yitip giden aşklarının ardından bakarken “Bu aşk değildi, mükemmel bir yanılsamaydı sadece” diyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.