Hangi Burç Hangi Kamyon Arkası Yazısını Kullanır

Aşıksan vur saza, şoförsen bas gaza. Sevene can feda, sevmeyene elveda. Sen batan bir güneş, ben yollarda çilekeş. Şoförün bahtı kara, muavinin gönlü yara… Sözler tanıdık geldi mi? Evet, Çiçek Abbas filmindeki o meşhur atışma sahnesinden. Eminiz sen de benzeri yazılara trafikte sıkça denk geldin. Kimi zaman atarlı sözlere istemsizce gülümsedin, kimi zamansa duygu dolu cümleler karşısında ne diyeceğini bilemedin. Peki şoför sen olsan hangi kamyon arkası yazısını tercih ederdin?

Koç: Ya Olduğun Gibi Görün ya da Görünme Gözüme

Koçların gözünde ne gerçekleri evirip çevirmeye ne de olmadığın bir kişi gibi davranmaya gerek var. Oldukça da haklılar. Dürüstçe konuşup, her şeyi sorunsuzca yürütmek varken böyle oyunlara ne gerek var? Bir kamyonları olduğu an mutlaka tamponun altına kendilerini belli eden giderli bir yazı yazar. “Ya olduğun gibi görün ya da görünme gözüme” gibi bir sözle hem hayata karşı bakışını hem de çevresindekilerden beklentisini doğrudan ortaya koyar.

Boğa: Kader Satılmıyor ki İyisini Alayım

Harcamalarını kalem kalem takip eden ve her zaman her şeyin en kârlısını satın almaya gayret eden Boğalar, her daim sahip olabileceklerinin en iyisinin peşinde. Lükse kaçan yapılarının temelinde de bu anlayış yatıyor genelde. Tüm çabalarının sonunda işler rayından çıktıysa hele, kadere sitem etmekten başka ne çare kalır ki geriye? Kamyonlarının arkasına “Kader satılmıyor ki iyisini alayım” yazıp, mesajını verir arkasından takip edenlere.

İkizler: Senin Hayatın Benim Kafam Kadar Güzel mi

İkizlerin hayata herkesten farklı bir gözle baktığı malum. Ne herkesle aynı şeyi düşünebilir ne de herkesle aynı davranış kalıplarını sergileyebilir. Allah aşkına farklılığın ve renklerin olmadığı bir dünya bir ömür nasıl çekilir? Bundandır ki, bir İkizler her zaman gülmeye ve eğlenmeye dünden meyillidir. “Senin hayatın benim kafam kadar güzel mi” gibi atarlı ve keyifli bir sözü kamyonlarının arkalarına yazmaları da sadece onlardan beklenecek bir harekettir.

Yengeç: Küçümseme Kimseyi, Nokta da Küçüktür Ama Bitirir Cümleyi

Gelişkin empati yeteneği ile Yengeçlerdeki insan sevgisi başka kimsede yok desek yeri. Hayatlarına dahil olduğu herkesin kalbinde edindikleri o kocaman yer, başka türlü nasıl açıklanabilir ki? Ne birini küçük görebilir, ne de isteyerek kırabilir kimseyi. Bilir ki en önemsiz görünen insanların bile mutlaka vardır farkına varılmayan bir değeri. Kamyonun arkasına “Küçümseme kimseyi nokta da küçüktür ama bitirir cümleyi” yazsa kimler şaşırır ki?

Aslan: Doktor Değiliz Ama Hastamız Çok

Özgüven, Aslan burcunun belki de en sık yan yana anıldığı kelime. İki dünya bir araya gelse kendini bir halt sanan kimselerin kalamaz gölgesinde. Doğuştan star bir burcun kendini göstermesi de beklenmedik bir hareket değil en nihayetinde. Kaldı ki yalan da değil çokları onun kapısında olur kul köle. Bir kamyon satın alsa, çok geçmez arkasında hemen yazdırıverir “Doktor değiliz ama hastamız çok” diye.

Başak: Biz Kimseyi Yarı Yolda Bırakmadık Onlar Müsait Bir Yerde İndi

Başakların çekip giden bir kimsenin arkasından kendini paralaması görülmüş şey değil. Güvenini kazanan herkese gönlünde yer verir, sevgisine layık olmayanlarla ise vakit kaybetmez, doğrudan yol verir. Bir şey demesine de gerek yok, parazit yapmasını istemediği kimseler zaten artık hayatlarında yeri olmadığını kendi kendine öğrenir. Haliyle “Biz kimseyi yarı yolda bırakmadık, onlar müsait bir yerde indi” de kamyonlarının arkasına yakışacak en iyi cümledir.

Terazi: Sen Dalgana Bak Ben Frekansı Ayarlarım

Terazilerin süper gücü, en uçlarda gezen insanla bile asgari müşterekte buluşabilmesi. Bundandır ki herkesi kıskandıracak düzeyde geniştir çevresi. Buna imkan tanıyan pek tabii ki uyumluluk yetenekleri. İkili ilişkilerinde de aynı tavır geçerli. Karşısındaki konuşacak konu bulmak için kıvranırken, sohbetin akışını kolaylıkla yönetebilir kendisi. “Sen dalgana bak, ben frekansı ayarlarım” gibi bir kamyon arkası yazısı bu anlamda özetleyebilir ilişkilerini.

Akrep: Nefretime Bile Layık Değilsin

Akreplerin hayatından çıkmayı göze alan baba yiğitler kollasın kendilerini. Hele hele kırık bir kalp bıraktılarsa arkalarında hiç beklemedikleri bir anda sarabilir Akreplerin öfkesinin alevi. Tabii bu yalnızca onların kalbinde yer edinen kimseler için geçerli. Kimileri de var ki, hak etmez hiçbir şeyi. Olsa olsa atarlı bir sözle geçiştiriverir tepkisini. Kamyonunun arkasına takacağı “Nefretime bile layık değilsin” temalı bir yazı gibi.

Yay: Özendiğiniz Hayatı Yaşamakla Meşgulüm

Hemen herkesin hayalinde bir şeyi kafaya takmaksızın yaşayabilecekleri mutluluk dolu bir yaşam var. Kimileri eğlenmeyi kimileri ise bir başlarına dünyayı gezmeyi planlar. Yaylar bunu zaten yapıyor, öyleyse nefret edecekleri bir yaşamda kendilerini paralamalarına ne gerek var? Kamyonu olsa mutlaka arkasına “Özendiğiniz hayatı yaşamakla meşgulüm” yazar. Böylece hayat felsefesini cümle aleme yayar.

Oğlak: Evlat Fazla Bıdı Bıdı Yapma Baba Yorgun

Nereye giderlerse gitsinler, kimlerle birlikte olurlarsa olsunlar sorumluluk hep Oğlakların omuzlarında. Dünyanın yükünü çekerken de her zaman etrafa gülücükler saçacak değil ya! Herkes bunu bilsin, öyle geçsin karşısına. Bilmeyenlere de anlatır zaten itinayla. Belki de bir kamyon alır, “Evlat fazla bıdı bıdı yapma, baba yorgun” yazar arkasına. Böylece onlar kendi işleriyle meşgulken ne dert kalır ne de tasa.

Kova: Kadere Rest Çektim İsyanlardayım

Zodyak’ın en asi burcu nedir diye sorsak, hiç şaşmaz herkes yapıştırır cevabı: Tabii ki Kova! Beş para etmeyecek insanlara boyun eğmek zaten yakışmaz onların bağımsız ruhuna. Sinirlerini bozacak en ufak bir şey olduğunda bile anında açar isyan bayraklarını hayata. Birkaç aksilik karşısında kendi olmaktan vazgeçecek değil ya! Haliyle olsa olsa “Kadere rest çektim isyanlardayım” yazabilir kamyonlarının arkasında.

Balık: Öyle Bir Sihirbazdın ki Beni Bile Kaybettin

Balıkların hayatına dahil olan herkes bilir, kalplerine bir kez aldıklarını bir ömür misafir edebilir. Merhametli yanları ne birini hayatından çıkarmaya ne de birinin kalbini kırmaya izin verir. Ayrılıklarında da çoğu kez karşı taraf gitmeyi seçmiştir. Nitekim en kötü tartışmaların ardından bile hep ikinci bir şans vermeye meyillidir. Kamyonları olsa arkasına “Öyle bir sihirbazdın ki beni bile kaybettin” şeklinde sitemlerini yazabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.