Hangi Burç Hangi Epilasyon Yöntemini Tercih Ediyor?

İstenmeyen tüyler, kadın erkek ayrımı olmaksızın hemen herkesin baş belası. Adı üstünde: İstenmeyen. Biz onu istemiyoruz ama kurtulmak o kadar kolay mı? Yıl olmuş 2018 hatta neredeyse 2019 insanlık halâ nelerle uğraşıyor. Ertesi gün başa döndüren kısa süreli yöntemler, bir süre idare edenler, uzun vadede çözüm vadedenler derken kremler, tıraş bıçakları, ağda bantları havada uçuşuyor. Tabii haliyle akıllarda bir hayli karışıyor. Vakti kıymetli olanlar bir yanda işini şansa bırakmayanlar bir yanda, kimi acıyı ekmeğine katık ederken canı pamuk şekerden yapılanlar diğer yanda duruyor. Hâl böyle iken en doğru çözüm de kişiden kişiye farklılık gösteriyor. Peki ya burçlar istenmeyen tüylerinden kurtulmak için hangi yola başvuruyor.

Narin Balık ve Yengeçlerin, Pratik Boğaların Tercihi Tıraş Bıçağı

Tüylerden kurtulmanın en hızlı yolunun tıraş bıçakları olduğunu söylemek mümkün. Onu çok küçük bir farkla tüy dökücü kremler ve köpükler takip ediyor. Aradaki fark ise tüy dökücü ürünlerin bekleme süresinden ileri geliyor. Her iki yöntemde de tüyler dışarıdan fark edilmeyecek bir boyda kısaltıldığından kısa bir süre içinde sorun olmaya kaldıkları yerden devam ediyorlar. Ancak her iki yöntemin de tamamen acısız olması Narin Balıklar ve Yengeçler tarafından tercih edilmelerine yol açıyor. Acı eşikleri her ne kadar Balıklar ve Yengeçlere kıyasla daha yüksek olmasına karşın pratik olmasından ötürü Boğalar da zaman zaman bu yöntemlere başvuruyor. Hatta “Ne kadar hızlı o kadar kolay” mottosuyla tıraş bıçağına tüy dökücü ürünlerden daha sıcak bakıyor.

Savruk Yaylar, Gösterişli Aslanlar ve Teknolojik Kovalara Kalıcı Çözüm

Gelelim ben öyle her gün her gün kılla tüyle uğraşamam diyenlere. Lazer veya iğneli epilasyon gibi daha kesin çözümlerden birini seçip, geçmişine sünger çekenlere. Her daim ışıldamayı seven Aslanlar tüylerle olan ilişkisine mutlak bir nokta koyacak. Ya o ülke senin bu ülke benim gezen ya da eğlenceden eğlenceye koşan Yayların tercihi de tabi ki kalıcı yine çözümlerden yana olacak. Teknolojinin tüm nimetlerinden yararlanmayı seven Kovalar ise Yayların hemen arkasından gidecek.

Mazoşist Akrepler, Cesur Koçlar ve Geleneksel Oğlaklar İçin Ağda

Büyük büyük ninelerimiz de bu yöntemi kullanıyordu; söz konusu olan tabii ki ağda. Elbette yıllar geçtikçe ağdalar aynı kalmayacak; her şey gibi o da farklılaşıp, yenilenip, çeşitlenecek. Pudralısı, granülü, bant şeklinde olanı derken liste uzayıp gidecek. Ama şu da bir gerçek ki verdiği acıdan çok da bir şey kaybetmeyecek. Acı çekmekten çekinmeyen, güçlü ve cesur burçlar da epilasyon yöntemi olarak onu seçecek. Cesur Koçlar ve acıyı bal eyleyen mazoşist Akrepler “Beni öldürmeyen acı güçlendirir” diyerek ağda salonunun yolunu tutacak. Geleneklerinden vazgeçmeyen Oğlaklar ise onları takip edecek. Sonunda yeniden başa döneceğini bilse de plajda gönül rahatlığıyla arz-ı endam edecek.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.