Hangi Burç Hangi Cins Kedi Sahiplenmeli?

Onlar kadar minnoş, onlar kadar özgür ve onlar kadar kendi keyiflerine düşkün başka bir hayvan yok doğrusu. Sadece varlıkları bile bizi mutlu etmeye yetiyor, hele bir de oyun oynayıp moralimiz bozuk olduğunda yanımıza yaklaştıkları zaman içimiz eriyip bitiyor! Sen de evinde bu harika varlıklarla birlikte olmak istiyorsan burcuna en uygun kedi cinsini öğrenmelisin!

Koç – Sibirya

Hareketli, canlı ve enerjik! İşte Koç’un tanımı. En az senin kadar dinamik bir kediye ihtiyacın var kesinlikle! Bu yüzden en kısa sürede bir Sibirya kedisi sahiplenmelisin. Bu minnoşlar oyun oynamaya bayılırlar. Tam olarak büyüdüğü zaman bile en sevdiği oyuncaklarla oynarken birçok akrobasi hareketi yapıp evin etrafında koşuşurlar. Kafandaki soru sana ayak uydurup uyduramayacakları değil, senin onun hızına ve hareketliliğine uyum sağlayıp sağlayamayacağın olmalı!

Boğa – LaPerm

Doğası gereği sağduyulu, uysal ve sahiplenici olan Boğa’nın, tıpkı kendisi gibi olan bir LaPerm kedisine ihtiyacı var! Etrafındakileri hissetmek için sürekli olarak patilerini kullanıyor, her şeye sürtünüyor. Ayrıca biraz inatçısın, fakat bu Zodyak’taki en sadık burçlardan biri olmanı sağlıyor. Bir LaPerm ile bir bağ kurduğunda hayatının sonuna kadar senin yanında olacağına emin olabilirsin!

İkizler – Siyam

Zodyak’ın en büyük iletişim uzmanlarından birisin İkizler! Neyi, ne zaman ve nasıl söyleyeceğini her zaman çok iyi biliyorsun. Siyam kedileri, diğer tüm kedi cinslerinin en sesi çıkanı diyebiliriz. Sürekli olarak çevrelerindeki insanların ilgisini çekmek için miyavlıyorlar. Aynı zamanda insanları çok sevdikleri için eğitimleri de oldukça kolay. Islık çalarak tıpkı bir köpekmişçesine kedini çağırabilirsin. Sadece bu özelliği bile Siyam’a aşık olmana yeter de artar bile!

Yengeç – Somali

Hassas ve duygusal bir insansın, bu konuda bir anlaşalım! Her türlü ruh halinde senin yanında olabilecek bir kedi istiyorsun. İşte tam da bu noktada Somali devreye giriyor! Fazlasıyla aktif olabiliyorlar, bu yüzden her zaman oyun modunda oluyorlar, tabii aynı zamanda sadece keyif yapmak istediğinde kucağına da çıkmaya hazır! Somali cinsi bir kedi sahiplendiğinde onun sonsuz sevgisinden ve ilgisinden dolayı hayal kırıklığına uğramayacağına eminiz!

Aslan – Habeş

Dikkat çekici olmaya bayılıyorsun değil mi Aslan? Çevrendekilerden sürekli olarak iltifatlar duymak, onların hayranlıklarını kazanmak istiyorsun. Bu yüzden bir Habeş kedisi tam sana göre! O da tıpkı senin gibi tüm ilgi kendi üzerine olsun istiyor. Onun dilinden en iyi sen anlayacak, birlikte ayrılmaz bir ikili olacaksınız!

Başak – İran

Alçakgönüllü birisin ve her zaman hayatında organize ettiğin şeylerin olduğundan eminiz! Ayrıca biraz utangaç olduğunu da biliyoruz, bu yüzden yeni insanlara ısınman biraz zaman alıyor. Bunların hepsi bir İran kedisi için de geçerli! Bu minnoşlar biraz çabuk yoruluyorlar bu yüzden sokakta vakit geçirmeyi çok fazla sevmiyorlar. Onun kalbini bir kez kazandıktan sonra sonsuza kadar senin olacağına güvenebilirsin.

Terazi – Ragdoll

Çevrende sürekli birileri var ve sosyal olmaya bayılıyorsun. Yalnız kalmak, hiç keyif aldığın bir şey değil, bu yüzden yanında sürekli birileri olsun istiyorsun. Ragdoll kedisi, gönlünden geçen arkadaşın olacak. Bu tatlış yaratıklar tüm gün boyunca seni takip edecek ve yatmadan önce etrafta dolanırken yanına gelip ona sarılmanı isteyecek! Yalnız kalmayı sevmediği ne kadar da belli oluyor değil mi?

Akrep – Mavi Rus

Ne istediğini çok iyi biliyorsun, Akrep! Üstelik istediğini elde etmek için hemen her şeyi yapabilirsin. İddialı olmaktan korkmayan birisin, bu yüzden bir Mavi Rus kedisi senin için mükemmel bir hayvan! İster yemek isterse ekstra bir ilgi olsun, o da istediğini elde etmeyi çok iyi biliyor. Bazen biraz sinsi ve yaramaz olabilirler ama tatlı tavırlarıyla ona kızman mümkün olmayacak!

Yay – Sfenks

Dünyayı inanılmaz merak ediyorsun değil mi? Bu yüzden sürekli olarak, hatta hayatın boyunca seyahat etmeyi planlıyorsun. Ayrıca diğer burçlara kıyasla inanılmaz derecede açık fikirlisin, bu yüzden hayatında bir Sfenks kedisine ihtiyacın var! Diğer burçlar genelde tüysüz bir kediden hoşlanmıyor, ama sen onları fazlasıyla sevimli bulacaksın. Oyun oynama düşkünlüğü ile de bilinen Sfenks ile harika bir uyum elde edeceksiniz, bizden söylemesi!

Oğlak – Korat

Senin için ailen en az kariyerin kadar önemli! Çevrendekilerle olabildiğince kaliteli vakit geçirmeyi seviyorsun, bu yüzden kesinlikle bir Korat kedisi sahiplenmelisin. Senin gibi, hayatlarındaki insanlarla güçlü bağlar kurarlar ve günlerini aydınlatmak, keyifli geçirmek için her zaman sahiplerinin yanlarında olurlar. Onlar için kediden çok daha fazlası desek hiç de abartmış olmayız!

Kova – Birman

Dünyayı herkes için daha iyi bir yer haline getirmeye çalışıyorsun, bu yüzden bir hayvan barınağında gönüllü olarak yer almayı düşünüyorsun. Tıpkı senin gibi, Birman kedisi her zaman yardım etmeye çok istekli! İhtiyaç duyduğun anda onu yanında bulacak, dilediğin gibi oyun oynayabileceksin. Ayrıca kimi zaman neşeli, kimi zaman da durgun olan bu kedi cinsi tüm beklentilerini karşılayacak.

Balık – Ragamuffin

Başkalarına yardım etmeye gerçekten çok isteklisin! Bu yüzden bir Ragamuffin kedisi senin için mükemmel bir cins. Televizyon seyrederken, müzik dinlerken veya kitap okurken kucağında kıvrılıp kendini sevdirecek kadar uysal ve tatlı! Ayrıca çoğu zaman yalnız kalmayı sevsen de arkadaşlarınla birlikte olmaktan da keyif alıyorsun. Minik Ragamuffin’ini bir sonraki görüşmeye götürmeye ne dersin? Emin ol çok geçmeden herkesin göz bebeği olacak!

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.