Hangi Burç, Hangi Bakım ve Güzellik Ürünlerini Kullanıyor?

Zodyak’ta tüm burçların bakımlı ve süslü olduğunu söyleyemesek de her birinin az ya da çok kullandığı çeşitli ürünler bulunuyor. Bunlar hijyenle alakalı olabileceği gibi sağlıkla veya güzellikle de alakalı olabiliyor. Dolayısıyla her burç, karakteri ve yaşam biçimleri doğrultusunda belli malzemeleri kullanıyor. Peki, kimler, hangi ürünleri tercih ediyor, bir inceleyelim.

Koç

Rahatlığına önem veren hareketli Koç burçları düzenli olarak duş alır ve böylelikle kendini daha iyi hisseder. Pratik olduğu için hazırlanması ve tıraş olması uzun sürmez. Bitmek bilmeyen enerjisiyle devamlı spor yaptığından en fazla ihtiyaç duyduğu ve kullandığı bakım ürünü deodoranttır. Ağır olmayan ve ihtiyacını gören hafif kokular tercihidir. Siyah noktaları varsa onun burun bandı kullanabilir. Ayrıca ayakta fazla durmaktan ötürü yıpranan ayakları için nasır kremi, yumuşatıcı gibi ayak bakım ürünleri kullanır.

Boğa

Dış görünümüne özen gösteren Boğalar, tercihini lüks markalardan yana kullanır. Bedenlerinin yumuşaklığı son derece önemli olduğu için vücut losyonlarını her duştan sonra mutlaka uygulayacaklardır. Ciltlerine özen gösterir ve özellikle yaz aylarında güneş kremi kullanırlar. Pahalı parfümler sıkar, dışarı çıkacakları zaman deodorantlarını ihmal etmezler. Manikür pedikür gibi işlemleri de fırsat buldukça yaparlar.

İkizler

Sıra dışı ürünleri denemeyi seven İkizler, kendiyle farklı şekilde ilgilenir. Mesela uzak doğu masajları yaptırarak bedenini rahatlatmak ister. Kadınları ruh haline göre bazen makyaj yapar ve abartıya kaçmayı sevmez. Kaşları uzadıkça alırlar ve saçlarına zaman zaman onarıcı kremler sürerler. Çift karakterli oldukları için zevkleri değişebilir. Elleri özellikle kışın yıprandığında çatlak kremi sürer. Sivilce sorunu varsa ihmal etmez ve alternatif ürünlerle tedavi etmeye çalışır.

Yengeç

Çok süslü olmasa da bakımına dikkat eden Yengeçler kozmetik ürünleri almayı ihmal etmezler. Pastel tonlardan oluşan farları ve allıkları tercih ederler. Marjinal stilden hoşlanmadıkları için makyajlarında da sadelik hakimdir. Siyah, lacivert gibi ruj tonlarını onlarda göremezsiniz. Nemlendiricilerini ve vücut yağlarını düzenli olarak kullanır. Ev yapımı yüz bakım maskeleri hazırlamaktan keyif alırlar. Erkekleri sakalı veya uzun saçı tercih etmediği için şık ve bilindik modellerde kestirirler.

Aslan

Aslanlar, güzelliklerine ve bakımlarına da son derece düşkündürler. Kadınları çok sayıda kozmetik ürünü satın alır ve iddialı makyajlar yaparlar. Lüks markaların ürünlerini kullanır, fondötenlerini muhakkak sürerler. Özellikle beyaz tenliler bronzlaşmayı sever ve koyu tonlarda fondöten ve pudra alırlar. Parmaklarına ayrı bir özen gösterir, en iyi manikür setlerini tercih ederler. Tırnaklarda kırmızı, bordo gibi belirgin renklerde ojeler bulunur. Parfümleri oldukça iddialı olup keskin kokuları severler. Asla tahammül edemeyecekleri bir şey kötü kokmaktır.

Başak

Onlar için bakım ve güzellik öncelikle temiz olmak demektir. Kişisel temizliklerine çok önem veren Başaklar, sık sık duş alır, temiz kokmaya bayılırlar. Havlularının ve bornozlarının niteliğine ve hijyenine önem verirler. Vücutlarına değen her giysiyi yüksek sıcaklıkta kaynatırlar. Sağlıklarını korumaya gayret eden kişiler olarak organik sabunlar, bitkisel şampuanlar, el örgüsü lifler kullanmaya çalışırlar. Yüzleri için zaman zaman peeling yapar ve ciltlerini arındırmaya çalışırlar.

Terazi

En bakımlı ve süslü burçlar arasında gelirler. Hem dış görünümlerine hem de kullandıkları ürünlere özen gösterirler. Ciltlerine çok iyi bakar ve her duştan sonra çeşitli kremler sürerler. Dip boyaları çok gelmeden saçlarını boyatır ve asla dağınık saçla gezmezler. Kozmetikle araları iyi olup en iyi markaların en iyi malzemelerini alırlar. Makyaj yapmadan dışarı çıkmamaya çalışırlar. En azından acil durumlar için çantalarında 1 adet rujlarını her daim hazır bulundururlar.

Akrep

Gizemli ve çekici olan bu burçlar hem kendileri hem de başkaları için bakımlı görünmeye gayret ederler. Fiziksel güzellik onlar için önemli olup kalça bölgelerinde çatlak ve selülit varsa muhakkak bir sıkılaştırıcı krem edinirler. Makyaj malzemelerini ilgi çekici ürünlerden seçerler. Gizemli bakışlar için siyah göz kalemi ve eyeliner kullanırlar. Tırnakları uzun olup bir ortama gireceği zaman ojelerini ihmal etmezler. Dudaklarının seksi görünmesini önemseyip çatlak önleyici dudak kremleri kullanırlar.

Yay

Mütevazı Yaylar için güzellik ve bakım ikinci plandadır. İhtiyaçları ölçüsünde bakım malzemesi kullanırlar. Çok fazla seyahat ettikleri için çok bronzlaşırlar. Dolayısıyla yüzleri ve vücutları için güneşten koruyucu kremler en çok kullandıkları ürünler arasındadır. Hareketli yapılarından ötürü yaralanmalara karşı tahriş tedavi edici merhemler ve nasır kremlerini de hiç yanlarından ayırmazlar. Farklı kültürlere olan meraklarından dolayı Uzak Doğu’nun doğal bakım maskeleri de ilgi alanlarına girer.

Oğlak

Yaşamı bir sorumluluk gibi algılayan Oğlaklar, kendilerine bakmayı da bir sorumluluk gibi görür ve ciddiyetle uygularlar. Düzenli aralıklarla abartmadan temel bakım işlemleri yaparlar. Toplum içine jilet gibi çıkmaktan hoşlanırlar. Erkeklerin saç-sakal tıraşı muhakkak yapılmış olur. Hafif kokulu parfümleri tercih eder, girdikleri ortamlarda iyi kokmaya özen gösterirler. Kullandıkları bakım ürünlerinin fazla kimyasal olmamasına gayret ederler.

Kova

Sıra dışılığıyla bilinen Kovalar, güzellik ve bakım meselelerinde de sıra dışı ürünlere yönelirler. Başkaları için değil kendileri için ve canları istediği zaman süslenirler. Kozmetik alışverişinde en ilginç ürünleri alırlar. Mavi, gümüş rengi gibi tonlarda rujlara yönelirler. En yaygın kullandıkları ürün göz kalemidir. Saçlarını da pembe, mavi gibi marjinal tonlara boyamaya bayılırlar. Farklı ve alışılmadık parfümleri tercih ederler.

Balık

Güzellik ve kişisel konusunda kendilerine has zevkleri olan Balıklar, alacakları ürünleri sanatçı gözüyle seçerler. Uçuk olmamakla birlikte klişelere çok bağlı kalmayan bir güzellik anlayışları vardır. Gerektiği ölçüde kozmetik kullanır ve farklı stillerde göz makyajı uygularlar. Genelde pembe, şeftali gibi hafif tonlarda rujlar sürerler. Saçlarını ilginç renklere boyamayı pek tercih etmez ama saç bakım ürünlerini ihmal etmezler. Ciltlerine düzenli olarak nemlendirici sürer ve ilerleyen yaşlarda anti-aging ürünler kullanırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.