Hangi Burç Görünmezlik Kremini Cebinde Taşıyor?

Bir grup arkadaş ortamındasınız. Muhabbet akıp gidiyor. Bir yandan gözler fal taşı gibi açılmış gelen gideni dikizliyor. Bir yandan kim ne giymiş, kim sevgisiyle nereye tatile gitmiş, hemen dedikodusu yapılıyor. E tabii potansiyel sevgili adayları bir kenara not ediliyor. Fakat biri vardı hani, hemen çaprazınızda oturuyordu. Bir ara göründü, sonra ortadan kayboldu. Yüzü aklınızda siluet gibi kaldı. Sahi kimdi o? Göz teması kurmak için de o kadar çabaladınız halbuki. Sanki cebinde görünmezlik kremi taşıyordu da daha telefon numarasını bile alamadan karanlığa karıştı gecenin bir vakti.

Buraya kadarki kısım işin öyküsü, hikayesiydi. Şimdi gelelim gerçeklere. Var değil mi sizin de çevrenizde böyle insanlar? Göz açıp kapayıncaya kadar gözden ırak olanlar? Karşı tarafının annesinin soyadının ikinci harfine kadar öğrenip kendisine gelince ağzını bıçak açmayanlar. İstediklerinde bütün dikkati üstünde toplayan, iz peşinde ise çantasında görünmezlik pelerini taşıyanlar. Gizlenme konusunda hiç zorluk yaşamayan, kırmızı bültenle aransalar da başlarını sokacak bir delik bulan, kendilerini sağlama almak için bir kenarda B planları her zaman hazır bulunan arkadaşlar…

Size de tanıdık geldi mi bu tanımlar? Evet, Akreplerden bahsediyoruz tabii ki. Fakat bugün olaya biraz farklı bir yerden bakmayı deneyelim. Öküz altında buzağı arayıp, elimizi biraz da taşın altına koyalım. Olayları yüzeysel bir şekilde değerlendirmeyip sorunun temeline doğru bir yolculuğa çıkalım.

İntikam, karanlık, şüphe, kin, nefret ve dahası. Görünürde hepsi Akrep insanının bir doğası. Peki ya madalyonun diğer tarafı? Kendini koruma içgüdüsüyle kabuğunu bir an olsun bırakmayan Akreplerin reaksiyonlarını belki hep yanlış tarafa çektik, anlamak istediğimiz gibi değiştirdik. Klişedir, herkes tarafından bilinir. Akreplerden korkulur, sinsidir, öyle böyledir. Aslında biraz önce geçen kabuk muhabbeti gibi belki de tek yaptıkları kırılmamak için etraflarına duvar öğretmektir. Yanlışlığa, haksızlığa katlanamayıp, insanlara doğruları göstermek istemişlerdir. Öç almak değil de dünyadan ve kendinden bir haber yaşayan insanların biraz farkındalığını arttırmayı seçmişlerdir? Olamaz mı? Pek mi iyi niyetliyiz? Yoksa herkesin içinde iyi bir şeylerin yattığına inanmak mıdır isteğimiz? Yine de tedbiri elden bırakmamak sizin bileceğin iş.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.