Hangi Burç Ex Aşkına Geri Döner, Hangisi Atı Alır Üsküdar’ı Geçer?

E tabii kaç senelik ilişki. Bir anda bitirip çöpe atması kolay değil. Ortak arkadaşlar, paylaşımlar, anılar, fotoğraflar… Ohoo vallahi işiniz zor. Nereden başlamak lazım acaba? Plan program yapıp, hayatı düzene sokup, koluna başka birini takıp gitmek mi? Yoksa kafana estiği gibi arkana bile bakmadan atı alıp Üsküdar’ı geçmek mi? Bir diğer ihtimal, bir torba dolusu söz söyleyip, üstüne bir de sayıp sövüp tıpış tıpış eski sevgilinin kollarına geri dönmek mi? Olabilir tabii, neden olmasın, etkiliyor gibi olmayalım fakat yaşadığın onca şey sonrası olan bitenin biraz farkına varmalısın, tutarlı olmalısın. Kafanı kaldırıp önce aynadaki yansımana, ardından biraz etrafına bakmalısın. Bunca zaman neler kaçırmışsın, alışkanlıklarından nasıl kopamamışsın? İyisiyle kötüsüyle yaşadıklarından pişmanlık duyuyor musun? Tam olarak bunlara kafa yormalısın.

Peki kendini kontrol altında tutup eski defterleri kapatacak mısın? Yoksa geçmişine saplantılı halde bir adım bile atamadan öylece duracak mısın? Gerçekten kararlı mısın? Hayatının ağır basan taraflarının, aslında neyin önemli olduğunun ne zaman farkına varacaksın? Tamam sana, “mantık evliliği yap” demiyoruz, ancak kafatasının içinde bir yerde, yaşaman için gerekliliğinden şüphe duymadığımız başka bir organın daha olduğunu unutmamanı, zaman mekan ayırmaksızın her daim kullanman gerektiğini söylüyoruz. Yoksa iki arada bir derede kalıp hem kendini hem de yıllarını bozuk para gibi harcatman pek de sürpriz bir durum değil. Ve aslında kendine sorman gereken tek soru şu: Hayatını bir kenara bırakıp her şeyini karşındakine adaman ne kadar adil?

Tabii yine de karar senin, ex aşkına geri dönmek de arkana bakmadan kaçıp gitmek de alternatiflerin. İster Akrep gibi intikam almak için geri döner, amacına ulaştıktan sonra çekip gidersin, ister Yengeç gibi affeder, sonra dır dır eder, karşındakini yiyip bitirirsin. Eğer Aslan burcunun egosuna sahipsen üstünde durup bir dakika bile düşünmezsin. Ya da nuh deyip peygamber demeyen Boğalar gibi tükürdüğünü yalamak istemezsin. Belki Balık ve Teraziler gibi hemen koluna başkasını takıp uçar gidersin, belki de yalnız kaldığında tıpış tıpış geri dönersin. İlişkilerinde keskin sınırları olmayan Kovalar gibi ne olacağını kestiremeyebilir, Başaklar gibi karşındaki insanı döndüğüne pişman edebilirsin. Ya da kin tutmayan Koçlar gibi akışına bırakır, ne yapacağını yaşamadan bilemeyen Yaylar gibi savruk bir tavır takınabilirsin. Eğer Oğlak kararlığın varsa, tüm gemileri bir anda yakabilir veya İkizler gibi değişkenlikte sınır tanımayabilirsin. Aslında en önemlisi, kalbinin sesini dinleyebilir, kararlarını kendin alarak, seni kötü bir son beklese bile, bir gram bile pişmanlık duymadan yoluna devam edebilirsin. Bunu da akıl defterine büyük harflerle düşmelisin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.