Hangi Burç Eski Sevgilisini Affetmeye Ne Kadar Yakın? Sıralı Tam Liste!

Aşık oldun. Deliler gibi sevdin. Sevdiğinle birlikte kim bilir nelere göğüs gerdin. Sonra bir şeyler ters gitti, hatalar yapıldı, istenmeyen şeyler söylendi. Ve artık ayrılığın kollarındasın. Fakat o da ne? Bir de bakıyorsun eski sevgilinin ellerinde çiçekler, kapında sırılsıklam… Eski güzel günlerin hatırına yeni bir şans istiyor, bu sefer bambaşka biri olacağına söz veriyor. Herkesin hayatında bir kez olsun yaşanmıştır bu senaryo. Filmin sonunun nereye varacağı ise kişiye bağlı. Daha doğrusu burcuna. Kendisine yapılan bir yanlışı misliyle ödeten bir karakter de söz konusu olabilir, yaşanmışlıkları tek kalemde silemediğinden affeden de. Peki, hangi burç eski sevgilisini affetmeye ne kadar yakın? İşte sıralı tam liste!

“Aşk Her Şeyi Affeder” Diyen Balık

Balıklar, gerçek aşkın insanın kapısını bir kez çalacağına inananlardan. Aşkı bulduğunda kalbinde de ruhunda da kesinlikle o kişiye ait olduğunu hisseder. Bazı hatalar yapılmış, kırıcı sözler söylenmiş, büyük kavgalar edilmiş… Ne çıkar? Yeter ki kişi, içindeki sevgiyi tüketmesin. Bu yüzden “Aşk her şeyi affeder” deyip, gözü kapalı eski sevgilisine dönebilir.

Aşkı Engel Tanımayan Terazi

Teraziler, Zodyak’ın en romantik burçlarından. Aşka, sevgiye tüm yüreğiyle inanır. Bir dönem hayatını birleştirdiği kişiyle ayrılmış olması, bir daha yollarının kesişmeyeceği anlamına gelmez ki. Yeter ki karşısındaki gönlünü almayı bilsin. Ayrılık süresince ne kadar üzüldüğünü göstersin, affedilmek için jestlerden jest beğensin. Teraziyi etkilemeyi başardıysa şayet barışmaları hiç de zor değil.

Affetmeyi Erdem Sayan Yengeç

Yengeçler, aşklarında bugün biriyle yarın bir başkasıyla olanlardan değil. “Aşık oldum” demesi bile başlı başına olay. Sahiden güvenmiş, hayatını paylaşmaya karar vermiş demektir. Bu uğurda fedakarlık üzerine fedakarlık yapabilir. Yeter ki karşısındakinin de aşkına karşılık verdiğini hissetsin. Ayrılık sonrasında bile durum farklı değil. Yüreği hâlâ eski sevgilisine aitse ve karşısındaki de bin pişman bir şekilde kapısına geldiyse eli boş dönmeyeceği kesin. Sonuçta affetmek bir erdemdir.

Aşkta Zamanlamaya Takılmayan Yay

Gizli saklı ayak oyunları, taktikler, numaradan rol kesmeler… Yayların nazarında hepsi boş! Aşk böyle bir şey değil ki. İnsanın içinden geldiği gibi davranması gerekir. Seviyorsa seviyorum demeli, artık bir şey hissetmiyorsa da her şey bitti. Bu kadar basit. İçinde eski sevgilisine dair bir şeyler varsa hiç uzatmaz, bir özür karşılığında barışıverir. Sonuçta devlet meselesi değil.

Her Şeye Sil Baştan Başlayan İkizler

İkizler aşkta kural tanımayan burçlardan biri. Önemsediği tek kriter, partnerini gördüğünde yüreğinin pır pır etmesi. Ayrılmış, ayrılmamış fark etmez. Yaşanan onca olayın üstüne hâlâ aynı şeyleri hissediyorsa, ikinci şansı kolayca verir. Düne kadar taraflar birbirini boğazlayacak noktaya hiç gelmemiş gibi! Geçmişin üstüne bir sünger çeker, eski sevgilisiyle yepyeni bir ilişkiye merhaba der.

Büyüklük Bende Kalsın Diyen Aslan

Aslanlar, her yerde olduğu gibi ilişkilerinde de liderler. Hep onların sözü geçmeli, bir dedikleri iki edilmemeli. Dışarıdan böyle görünür de içeride aslında sevilmek isteyen yumuşak kalpli biri. Ayrılığın acısını kabullenememesi de benzer şekilde, içinde her şeyi bitirdi demek değil. Eski sevgilisi pişman olup ona dönmek istediğinde içtenliğine inanıp kalbini yeniden açabilir. Nitekim yüce gönüllü olmak bunu gerektirir.

İnişleri Çıkışları Olan Koç

Koçların ne kadar coşkulu ve mücadeleci insanlar olduklarını bilmeyen yok. Aşkta da farklı değiller! Ne yaşanırsa yaşansın, aşklarından kolay kolay vazgeçmezler. Kader oyununu oynamış ve eski sevgilisiyle yollarını ayırmışsa tüm geri dönüş yolları kapanmış demek değil ya. Eski sevgilisiyle şiddetli bir tartışmanın ortasına girmişse bile barışma seksiyle her şey yeniden tatlıya bağlanabilir.

Duygularını Değil Mantığını Çalıştıran Başak

Başaklar oldum olası duygu değil, mantık insanı. Haliyle hayatlarına alacakları kişiler için kriterleri, ne hissettirdiklerinden çok ilişkilerinin akıllarına ne kadar yattığı. Ayrılık sonrası karşısına çıkacak eski sevgilisinin de yönelmesi gereken hedef bu. Eğrisiyle doğrusuyla tüm kabahatlerini kabullenmeli, özrünü dilemeli. Barışmanın ne kadar mantıklı olduğunu da layığıyla izah etmeli. Başaklar ancak bu şartla dönecektir.

Tüm Köprüleri Yıkan Kova

Kovaların çevresi her zaman kalabalık da sorsan gerçekten yakın olduğu kaç kişi çıkar aralarından? Aşk hayatları için de tablo farklı değil. Uzun süreli ilişkilerinin sayısı bir elin parmaklarını geçmez belki. Böylesi seçicilikte birinin tüm köprüleri yıktıktan sonra yine eski sevgilisine dönmesi beklenir mi? Eskiye takılmaktansa yeni olanın peşinden gitmesi çok daha olası.

İnadını Kimsenin Kıramadığı Boğa

Zodyak’ta inat deyince ilk akla gelen burçlardan biri Boğa. Günlük yaşamında da aşk hayatında da görmek mümkün bunun etkisini. Kalbi kırılmış ve son sözü söylemişse bir adım daha atmaz geri. İster eskisi kapısında köle olsun isterse pişmanlığını tüm dünyaya duyursun. İnatlarından vazgeçirebilmek kat’a mümkün değil. İş işten geçtikten sonra sevgilisinin Boğaların hayatında bir kez daha yerinin olmayacağını bilmesi gerekir.

Aynı Yanlışı İki Kere Yapmayan Oğlak

Oğlakların insan ilişkilerinin temelinde mutlak bir güven duygusu var. Ailesinde de arkadaşlıklarında da aşklarında da. Onu kaybettikten sonra eski sevgilisi karşısına geçip özür üstüne özür dilese kaç yazar? Duygusal sözler, romantik jestler, hatta gözyaşları… Hiçbiri yetmez onları kararlarından döndürmeye.

İki Dünya Bir Araya Gelse Eskisine Dönmeyen Akrep

Akreplerin aşklarında aradıkları üç temel meziyet var: Güven, sadakat, dürüstlük… Bir kez yitirildikten sonra da hiçbirinin telafisi mümkün değil. Eski sevgilisine geri dönmesi bir yana eğer tek parça kalmak istiyorsa karşısındakinin hiçbir şey demeden hayatından çıkması gerekir. Yoksa yaptıklarının bedelini çok ağır ödeyebilir, bizden söylemesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir