Hangi Burç Erkenci Kuş, Hangi Burç Baykuş?

Sabahları erkenden uyanıp gün boyunca verimli çalışıp akşamını dinlenmeye ayıranlardan mısın, yoksa olabildiğince geç uyanıp geceleri çok daha verimli çalıştığına inanan ve o sessizlikte ruhunu dinlendirenlerden misin? Kısacası burcuna göre erkenci kuş musun, yoksa baykuş mu?

Koç Burcu Erkenci Kuş Mu, Baykuş Mu?

Görmen gereken yerler ve insanlar, yapılacak işler var ve seni bekliyor! Fazlasıyla üretkensin ve bir şeylerle meşgul olmayı seviyorsun. Bu yüzden erkenden uyanıp işlerin başına geçmeyi tercih ediyorsun, üstelik erken bitirdiğinde özel hayatına vakit de kalıyor! Zaman zaman gece geç saatlere kadar da oturabiliyor, arkadaşlarınla vakit geçiriyorsun, ancak aralarında seçim yapmak durumunda kaldığında kesinlikle sabah erken uyanmayı tercih edersin. Ne de olsa canlı, zinde ve enerjik olmak için gece iyi bir uyku çekmelisin!

Boğa Burcu Erkenci Kuş Mu, Baykuş Mu?

İnsanlar seni çoğu zaman işlerini erteleyen biri olarak görebilir, ama hedeflediğin bir şey varsa onu tam zamanında teslim etmek konusunda üstüne yok! Sadece bir şeyleri aceleye getirmekten hoşlanmıyorsun o kadar. Sabah uyanıp kahvaltını yaptıktan sonra işlerini yoluna koyabilmek için biraz zihnini yoruyor, üzerinde düşünüyorsun. Bazen çalışan gelmiyor ve tembelliğin tutuyor, öyle olduğu zaman gece çalışmayı tercih etmiyor, bir sonraki güne erteliyorsun. Bu yüzden sen tam anlamıyla bir gündüz insanısın!

İkizler Burcu Erkenci Kuş Mu, Baykuş Mu?

Uyanıp kahveni içtiğin anda güne başlamak için hazırsın! Sabah dersleri konusunda oldukça heveslisin ve öğle yemeğinde arkadaşlarınla sohbet edeceğin için sabırsızlanıyorsun. Akşam yemeğinden önce spor yapmaya özen gösteriyor, ardından yemek ve uyku vaktini ayarlıyorsun. Tabii bu sadece hafta içi için geçerli! Hafta içi ya da işinin olmadığı bir gün, bütün geceyi arkadaşlarınla geçirip eğlencenin dibine vurabiliyorsunuz! Bu yüzden sen hem gündüz hem de gece insanısın desek yeridir 🙂

Yengeç Burcu Erkenci Kuş Mu, Baykuş Mu?

Erkenci kuş olmayı seviyorsun, çünkü ruh halinin daha pozitif ve daha zinde olduğunu hissediyorsun! Geç uyanıp geceleri ayakta olduğun günlerde duygusal yoğunlukların yüzünden birçok zaman bunalımda, hatta bazen depresyonda oluyorsun. Sabah erken uyandığın zamanlarda o günün tadını çıkarmayı, dolu dolu yaşamayı tercih ediyorsun. Özellikle güneş battıktan sonra, bir film ve yanında abur cubur ile kendini yatağa girmeye hazır hissediyorsun!

Aslan Burcu Erkenci Kuş Mu, Baykuş Mu?

Ne yalan biraz tembelsin, hele bir de ortada ilgini çekmeyen bir durum varsa sen onu teslim edene kadar aylar bile geçebiliyor! Ama merak ettiğin, ilgi alanına giren bir iş söz konusu olduğunda ne yapıp edip onu zamanında teslim etmeye çalışıyorsun. Genel olarak gündüz insanısın, sabahları güne erken başlamayı ve gününü verimli kullanmayı seviyorsun. Ancak hayatının ilk sıralamasında çoğu zaman arkadaşların var, fakat okul ya da iş yüzünden gününün çoğunluğunu buna ayırmak zorunda kalırsan, gece ve gündüzün birbirine giriyor!

Başak Burcu Erkenci Kuş Mu, Baykuş Mu?

Her sabah uyanmak için en az üç alarm kuruyor, bir de işini garantiye almak için bilgisayarındaki radyo programını aktif hale getiriyorsun. Sabah erken uyanmak pek sana göre değil, ama yerine getirmen gereken bir programın var ve bu yüzden mümkün olduğunca güne erken başlamak zorundasın! Hem zaten kahve seni fazlasıyla kendine getiriyor, o olmasa bile daha da erken kalkıp spor yapıyorsun ve enerjiyi tüm vücudunda hissediyorsun.

Terazi Burcu Erkenci Kuş Mu, Baykuş Mu?

Derslerin, okulun ya da iş hayatın yüzünden erken kalkıyor olabilirsin, ama sen tam anlamıyla bir gece kuşusun! Gecenin o sessizliğinde çalışmak, dizi ya da film izlemek, en yakın arkadaşlarınla sohbet edip dedikodu yapmak kesinlikle gündüze göre çok daha keyifli! Özellikle sabahları erken uyandığında, tüm pozitif ve neşeli karakterine rağmen nemrut olabiliyor, hatta çevrendekilere huysuzluklarınla kan kusturabiliyorsun!

Akrep Burcu Erkenci Kuş Mu, Baykuş Mu?

Hayatında yeni şeyleri deneyimlemeyi seven Akrep, geceleri tamamen farklı bir dünyada gibi hisseder. Hafta içi zorunluluklar yüzünden erken saatlerde uyumak zorunda kalabilir, ancak hafta sonu geldi mi ondan mutlusu olamaz! Arkadaşlarıyla gevşeyip eğlenebilecek, kimi zaman da yalnız kalıp gece sessizliğinde kafasını dinleyebilecektir. Yeni insanlarla tanışmak, yeni yerler keşfetmek, yalnız başına kitap okumak ya da film izlemek en büyük deşarj yöntemlerinden biri olduğundan bunlar için geceden daha iyi bir vakit olamaz!

Yay Burcu Erkenci Kuş Mu, Baykuş Mu?

Konu ne olursa olsun, eğer Yay bir şey yapmak istiyorsa tercihi çoğu zaman gece olur! Gün boyu dinlenir, onun için enerji toplar ve hava karardıktan sonra atağa geçer. Bu ister bir parti olsun ister bir iş yemeği, hiç fark etmez, eğer programı onun yapması gerekiyorsa gündüzünü mümkünse uyuyarak geçirmek ister! Fakat dersleri ya da işleri yüzünden erken kalkması gerektiği zamanlarda ikisi birbirine girebilir, uykusuz kalabilir!

Oğlak Burcu Erkenci Kuş Mu, Baykuş Mu?

Her ne kadar sorumluluk sahibi, çalışkan, disiplinli biri olsa da, Oğlak gündüze göre geceleri çok daha verimli olur! Gecenin gizeminde ruhunu dinlendirir ve çok daha üretken çalıştığına inanır. Tabii bu arada Oğlak gece insanı dediysek, o bar senin bu gece kulübü benim diye gezeceğini sanma! Yemeğini yer, hava kararır ve açar bilgisayarını çalışmaya başlar! Hafta sonları bir planı olmadığı zaman da evinde oturur, gece geç saatlerde uyur ve sabahları olabildiğince geç kalkar!

Kova Burcu Erkenci Kuş Mu, Baykuş Mu?

Gece kuşu olmak Kova’nın hayatında en sevdiği şeylerden biri! Gündüze nazaran daha çok yalnız kalabildiği, tamamen bireysel takılabildiği için geceleri daha çok sever. Kimi zaman arkadaşlarıyla vakit geçirir, kimi zaman da yalnız başına takılıp ruhunu ve zihnini boşaltır, rahatlatır. Üstelik dersleri ya da işleri yoğun olsa bile dengesini bir şekilde kurar ve geceleri aldığı keyiften ödün vermemeye çalışır!

Balık Burcu Erkenci Kuş Mu, Baykuş Mu?

Gecenin sessizliğine bayılıyorsun! Bir sonraki güne kadar kimseyle konuşmak zorunda değilsin, bu sayede dilediğin gibi yalnız kalabiliyorsun. Ayrıca gecenin yalnızlığını da fazlasıyla seviyorsun. Sana göre hem çok romantik, hem de sakinleştirici bir etkiye sahip! Aperatif yiyecekler, yumuşacık battaniyeler ve Netflix eşliğinde istediğin gibi keyif yapabiliyorsun. Kimi zaman Instagram’da saatlerini geçiriyor, kimi zaman da kişisel bakımına ayırıyorsun gecelerini.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.