Hangi Burç En Çok Neye Bağımlı?

Hepimiz insanız. Hepimizin mutlu olmak için ihtiyaç duyduğu şeyler var. Yokluğunda buhranlar geçirdiğimiz, elde ettiğimizde havalara uçtuğumuz… Uyku da olabilir bu, televizyon da yemek de. Önemli olan ne olduğu değil, kişide ne hissettirdiği. Nitekim çokları için hepsi basit bir ihtiyaçtan çok daha fazlası. Eşsiz birer mutluluk kaynağı! İster açık açık olsun, isterse gizliden gizliye. Her burcun da “o olmazsa yaşayamam” dediği bir şeyler var. Senin burcun içten içte en çok neye bağımlı?

Koç: Kafein

Koçlarla 5 dakika boyunca bile yürüyenler bilir ki hızlarına yetişebilmek asla mümkün değil. Kaşla göz arasında dünyayı dolaşabilir. Yüksek enerjisi ve hareketli yapısı ile en büyük amaçlarından biri de zaten herkesin önüne geçmek. Bu yolda en ufak bir engele de tahammülü yok üstelik! Kafein gibi enerji arttırıcı maddelere bağımlı olma eğilimleri buradan kaynaklanıyor. Onları sürekli en sert kahveleri içerken ya da enerji içecekleri kutularından dağ yaparken görmek pek sürpriz değil.

Boğa: Şeker

Boğalar bir gün kalkıp “çantamda ne var” videosu çekse içinden çıkacak ilk şey, şüphe yok ki şeker! Ağzım tatlansın diye çantalarına attıkları çikolatalardan, şekerler ve türevlerinden dükkan açılır neredeyse! Çünkü onlara göre şekerin mutlulukla bir ilgisi var. Biraz acıkınca, yemeğin üzerine, çayın yanında… Hep şekerli yiyecekler vardır yanı başında. Söylemeye gerek yok, fiziksel değil duygusal bir ihtiyaç olarak tabii ki!

İkizler: Sosyal Medya

Herkesin bir araya geldiği sohbet ortamlarında sorulur ya “Sosyal medya olmadan önce biz ne yapıyormuşuz ya” diye. İkizler en çok bu sorunun yanıtını merak ediyor! Zira sosyal medyanın olmadığı bir yaşam zihinlerinde bile canlanmıyor. Gece yatmadan Instagram stroylerinin hepsini izlemeyi, Twitter’da tüm tweetleri okumayı ya da WhatsApp’te 7/24 online olmayı kendine borç sayan birinden söz ediyoruz. Sosyal medya da onun vazgeçemediği bağımlılığı.

Yengeç: Yakın Çevre

Yengeç olmak kolay değil. Kendinden önce hep yakınlarını düşünmek, sürekli başlarına bir şey gelmesinden endişe etmek, kalplerini kırmaktansa kırılmayı tercih etmek… Sevdikleri dururken kendi istekleri hep ikinci planda. Çünkü onlar olmadan bir hayat düşünebilmesi mümkün değil. Bağımlılığı da onlara, yakınlarına! Onların yanındayken dünyanın en mutlu insanı olup, uzaktayken içinin sızlamasının açıklaması da bu aslında.

Aslan: Alışveriş

Alışveriş yapmayı kim sevmez ki? Herkes sever sevmesine de Aslanların alışveriş sevgisi bir tık daha ötede. Dolapları kıyafetle dolup taşmışken eve ihtiyacı olmayan yeni kıyafetler alarak dönmesinin başka nasıl bir anlamı olabilir? Bilirler ki, yeni olanın insana verdiği o ışıltı başka hiçbir şeyde yok. Özgüveni de neşesi de çoğu zaman satın aldıklarıyla yakından ilişkili. Alışveriş bağımlısı olduklarının kendileri de farkında ama elden ne gelir ki?

Başak: Titizlik

Başakların bağımlılığının ne olduğunu duymayan kalmamıştır herhalde. Titizlik tabii ki! Başkaları anlamayabilir ama temiz bir evin verdiği o hazzı sadece onlar bilir. Öfkeliyken sinirini temizlik yaparak boşaltmak ya da kafası dağınıkken konsantrasyonunu evi düzenleyerek toplamak, en temel kişilik özellikleri. İster bağımlı densin isterse başka bir şey, temiz olmanın nesi zararlı olabilir ki?

Terazi: Romantizm

Teraziler, Zodyak’ın iflah olmaz romantikleri! Hayatta her şey kaba ve sıkıcıyken, pembe gözlüklerini çıkarmama inatlarının başka bir açıklaması olabilir mi? Yaşamlarını biraz olsun güzelleştirebilmek tek istekleri. Bunun için de olmazsa olmazı romantik bir aşk hikayesi tabii ki! Dememiz o ki sürekli aşk romanları okumalarının, romantik komedi izlemelerinin, sevdiklerinden jestler beklemelerinin nedenini çok da uzakta aramamak gerek.

Akrep: Stalk

Çağımızın vebası stalk illeti, Akreplerin en sevdiği hobisi! Yakınları kimlerle, nerede, neler yapıyor hepsini dakikası dakikasına bilmeli. Sevdikleri bir yana merak ettiği insanların yaşamları da hep merceği altında. Yolda geçerken gördüğü birinin yedi sülalesinin bile şeceresini çıkarır da kimsenin ruhu duymaz valla. Başkası gelip ona anlatsa bu kadar zevk almaz, gizli gizli elde ettiği bilgiler çok daha eğlenceli.

Yay: Kumar

Yayların yaşamları boyunca işlerinin rast gitmesinin tek bir açıklaması var, şansın hep onlardan yana olması. Başka türlü bu rahatlıkla elde ettiklerinin nedeni olabilir ki? Şansına duyduğu güvenin sonu ise pek hayra alamet değil. Kişiyi kumar masalarına kadar getirir. Kumar masası uç bir örnek olsa da milli piyangosundan at yarışına kadar her şeye ayrı bir ilgi duyduğu da kabullenilmesi gereken bir gerçek. Dikkat edilmezse kumar bağımlısına dönüşebilir, bizden demesi.

Oğlak: Kontrol

Oğlakları sakin ve ağır başlı halleriyle tanırız. Tabii her şey kontrolleri altındaysa. İşleri planladığı gibi gitmeli, sevdikleri sözlerinden çıkmamalı, bir anda ortaya çıkabilecek tatsız sürprizlere kapılar kapatılmalı… Aksi takdirde sinirden aklını yitirmesi hiç de şaşırtıcı bir senaryo değil. Kontrollerine karşı gelecek bir hamleyi saygısızlık olarak görüp, bedelini karşısındakine çok ağır ödetebilir.

Kova: Bilgisayar Oyunu

Orada burada duyuyoruz ya hani, günler boyu uyumadan saatlerce bilgisayar oyunları oynayanları. İçlerinden pek çoğu Kova burcundan! İnsanların sıkıcı ve renksiz dünyası yerine teknolojinin nimetlerinden yararlanarak yepyeni bir gerçeklikte var olmak neredeyse en büyük hobileri. Böylesi bir atmosferin verdiği hazzı onlara çok az şey verebilir. Biraz oynayıp kalkmak isterken, saatlerce bilgisayar başından kalkamamaları tam olarak bağımlılıklarıyla ilgili.

Balık: Alkol

Sevdikleri şeylere karşı bağımlılık geliştirmek Balıkların doğasında var. İstatistiklere göre en çok bağımlı oldukları şeyse alkol. Dış dünyanın acımasız gerçeklerinden kaçma arzularında ya da kırgınlıklarını, acılarını unutma isteklerinde sığındıkları liman, çoğu zaman içki! Önce sadece keyiflenmek içiyorum der, sonra sosyal içiciyim der, en sonunda da bağımlılığını ilan eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.