Hangi Burç Düşünmeden Hareket Ediyor, Aklına Eseni Yapıyor?

Günlerce düşünür müsünüz bir karar almak için? Acaba hangi seçenek benim için daha doğru olur? Hangisini yaparsam hayatım kararır? Belki kendinizi kontrol altına almaya çalışırsınız, belki de son dakika aldığınız kararlarla çevrenizdekileri bile şaşırtırsınız. Peki neden yaparız bunu? Önce ayaklarımıza pranga vurup, hislerimizi dizginlemeye çalışıp kalbimize söz geçiremeyince neden başa sararız? Sen o kadar düşün, mantıklı karar vermek için yerlerde yuvarlan, sonra gel yine başladığın çizgiye geri dön. Oldu mu şimdi?

Doğru mu yanlış mı durumlarına pek girmeyelim. Sadece işin pişmanlık safhasını biraz düşünelim. İçinizden geldiği gibi davrandığınız için gönlünüz rahat olabilir. En azından aklınızda bir soru işareti kalmayacak değil mi? İyi ya da kötü, alabileceğiniz bütün neticelerin, belirsizlikten daha iyi olacağı kesin. Neden mi? Çünkü bu sizin seçiminizdi, böyle hissettiniz ve böyle davrandınız. Sonuçlarına da tabii paşa paşa katlanacaksınız. Bir de işin diğer tarafını ele alalım. Kendinizi kontrol altında tuttunuz, bileğinizde kelepçelerle dolaştınız, sonra tabii o klasik söz: Keşke! Evet evet, kaç kere söylediğiniz bu kelimeyi acaba hayatınızda? Kaç kere yanlış karar almaktan korkup, sabit bir şekilde yerinizde durup, kırk kere düşünmeden karar almayan temkinli Boğalar gibi, plan yapmadan bakkala gitmeyen tutarlı Oğlaklar gibi davrandınız? Sonra koca bir ah çekip başınızı duvarlara vurdunuz?

Her zaman söylediğimiz gibi herkesin yapısı, düşüncesi farklı. Fakat hayat da kısa be arkadaşım! Atma içine, biriktirme, al göze, yap istediğini gönlünce. Korkma, çekinme, sonunda ölüm yok nasıl olsa değil mi? Verdiğin hangi karar seni içinde bulunduğun durumdan daha kötü yapabilir ki? Bakın güçlü Koçlara, hemen harekete geçen yapılarına. Ya da  aklına estiğini yapan ve karar vermek için saatlerce kafa patlatmaya ihtiyaç duymayan Yaylara! Biraz örnek alın ve içinizden geldiği gibi yaşayın.  Hiçbir şeyin gereğinden fazla üzerinde durmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.