Hangi Burç Dünyaya Neden Geldi?

Denilene göre her insan anne karnına düştüğü andan itibaren bir dünyaya gelme amacı taşır. Kimileri birkaç yıla kalmaz hedefine ulaşır, kimileri ise ne yapmak istediğinden bihaber yaş alır. Belki de içinde bir yerlerde bir tür misyonu olduğunu bilir ama adım atabilmek için yüreklendirilmesi gerekir. Eminiz senin de içinde bir yerlerde bir türlü emin olamadığın bir hedefin var. İçin için yanıtını aradığın sorunun yanıtını bulmak istersen, yeni yazımıza göz atmanda fayda var. Olur da beklediğin karşılığı burcundan alamazsan, Moyra uygulamasını indirerek doğum haritanı detaylı bir şekilde inceleyebilirsin. Moyra bilir!

Her Zaman Büyük Oynayan Koç

Her Zaman Büyük Oynayan Koç

Bazı imrenilesi insanlar vardır; risk almaktan çekinmeyen, her zaman sonuna kadar giden, düşse bile yeniden ayağa kalmasını bilen, çabasının karşılığını da misliyle elde eden… Koçlar o insanlardan biri! Küçük hesaplar peşinde koşmaz, bir ömür kıt kanaat geçinme fikri ile bir türlü barışmaz. Hayallerinin peşinde koşmak, büyük işler başarmak dururken korkaklık edip geri durmak ona yakışmaz. Belki de dünyaya gelme amacı da bu, büyük oynamak. Karşılığını ise en tepeye çıkarak almak.

Doğaya Sahip Çıkan Boğa

Doğaya Sahip Çıkan Boğa

Bir tarafta şehrin kalabalığı içerisinde kaybolup betondan duvarlara teslim olanlar var. Bir tarafta ise var güçleriyle kaybettiklerimizin peşine düşüp, doğanın sesi olanlar. Boğaların yeri her daim belli, onlar yeşilin sesi! Yalın ayakla toprağa basmanın huzuru, yüzüne veren o sıcak meltem ve insana yaşam enerjisi veren cıvıl cıvıl kuş sesleri… Bugünlerde kimsenin umursamadığı böylesi manzaralar için elinden geleni yapan Boğaların dünyaya gelme nedeni de bu belli ki.

İnsanlığa Işık Olan İkizler

İnsanlığa Işık Olan İkizler

İkizler, burçlar dünyasında en yanlış anlaşılan burçlardan biri. Başkalarına sorsan laf taşıyanın, dedikodu kazanını kaynatanın ya da gıybet masalarında kamp kuranın önde gideni. Oysa asıl nokta gözden kaçırılıyor, kalplerinin derininde bir arzuları varsa o da bir türlü karşı koyamadıkları öğrenme ve bilgi verme hevesleri. Birçok İkizler zaten farkında, karanlık cehaletin üzerine bir meşale misali ışık tutmaktır hedefleri.

Yaralara Merhem Olan Yengeç

Yaralara Merhem Olan Yengeç

Dünya hâlâ yaşanılabilir bir haldeyse, şüphe yok ki bu Yengeçlerin sayesinde. Kimin bir ihtiyacı olsa soluğu hemen yanında alır, en masumları kanatları altına alır, yakınlarına daha iyi bir gelecek sağlamak adına durup dinlenmeksizin çalışır. Özverili gayretlerinin karşılığını ise çoğu zaman sadece gülen gözlerle ya da içten bir gülüşle alır. Onlar için yeter de artar bile. Hal böyleyken sormaz dünyaya neden geldim diye.

İnsanlığa İlham Olan Aslan

İnsanlığa İlham Olan Aslan

Yıldız tozuna bulanarak dünyaya merhaba diyen Aslanların, gösterişli ve etkileyici kimlikleri doğuştan. Daha bebekken ailesine patronun kim olduğunu belli eder, biraz büyüdüğünde ise yakın çevresinde kim varsa otoritesini kabul eder. Sadece bu da değil. Bir bahane bulup yanında saf tutmak isteyenler, gözlerini bir türlü alamayanlar ya da bir umut onlar gibi olmaya çalışanlar… Aslanların yabancısı olmadığı manzaralar. Dünyaya geliş amaçlarını uzaklarda aramalarına gerek yok, insanlığa ilham olmak belli ki.

Dünyayı Rayına Oturtan Başak

Dünyayı Rayına Oturtan Başak

Başaklara bahşedilen özelliklere bakıldığında birkaçı hemen öne çıkıyor; analitik zekaları, sıkı sıkıya bağlı oldukları düzenleri ve iflah olmaz mükemmeliyetçilikleri. Kendi evlerinde mutlak düzeni sağlamış olsalar da onlara yetmez ki. İster iş yerine gitmiş olsun isterse misafirliğe, gözlerine batan bir karmaşa söz konusuysa dayanamaz girişir bir şeyleri düzeltmeye. Çivisi çıkmış dünyada dertler biter mi, her şeyi yoluna koymaksa kayıtsız şartsız Başakların görevi.

Adaleti Sağlayan Terazi  

Adaleti Sağlayan Terazi  

Ünlü yazar Victor Hugo’nun da dediği gibi; “İyi olmak kolaydır, zor olan adil olmaktır.” Daha zor olan ise hem iyi olup hem de adaleti temin edebilmek de denebilir belki. İşte Terazilerin hayata bakış açılarının kısa bir özeti. Ne olursa olsun haksızlığa gelemez, göz göre göre yapılan bir yanlışa da kat’a müsaade etmez. Onlar da dünyaya geliş amaçlarını en başından bilenlerden biri, hedefleri haksızlığın hüküm sürdüğü dünyada adaleti temin etmek tabii ki.

Gizli Sırları Teker Teker Açığa Çıkaran Akrep

Gizli Sırları Teker Teker Açığa Çıkaran Akrep

Akreplere boşuna demiyorlar külyutmaz diye. En profesyonel yalancılar bile onların yalan dedektöründen geçemez, bir şeyler gizleyenlerin ağzı sıkılığı pek uzun sürmez. İstediğini er ya da geç elde etmeyi şiar eylemiş bir Akrebin önünde kim durabilir ki? Allem eder, kallem eder; Sherlock Holmes’ü kıskandıran dedektiflik yetenekleri ile dünyaya geliş amaçlarına uygun olarak gizli kalmış sırları cümle alemin önünde ortaya döker.

Hayatın Tadını Çıkaran Yay

Hayatın Tadını Çıkaran Yay

Yaylara göre hayatı ciddiye almak insanlığın yaptığı en büyük yanlışlardan biri. Zaman su gibi akıp geçerken bugünleri bırakıp, yarınlar için tasalanmaya değer mi? Ne geçmişin problemleri ne de geleceğin stresi, hayat hiçbiri için heba edilmeyecek kadar değerli. Bundandır ki Yaylar, enerjisini gülmek için tüketir, her zaman gönüllerince eğlenir. “Aman bir daha mı geleceğiz dünyaya” yaşam mottoları bile olabilir. Haliyle dünyaya geliş amaçları da sadece hayatın tadını çıkarmak olabilir.

Başarıdan Başarıya Koşan Oğlak

Başarıdan Başarıya Koşan Oğlak

Çalışkanlık, disiplin ve emek… Oğlakların hayatta en değer verdiği üç kavramın bunlar olduğunu herkes biliyor olsa gerek. Hele ki idealleri söz konusuysa! Gerekirse tırnaklarıyla kazır ama mutlaka yaptığı her işte bir iz bırakır. Sorumluluk almaktan kaçmayan ve çalışkanlığıyla parmak ısırtan kimseler olduklarından ne takdirler de de başarılar kapısından ayrılır. Hayat standartlarını yükseltmeyi görevi bilen bir kimseden söz ediyorsak, dünyaya geliş amacı pek tabii başarı hırsında saklıdır.

Düzen Değiştiren Kova

Düzen Değiştiren Kova

“Böyle gelmiş, böyle gider” diyenlere inat Kovalar, rahatsız oldukları ne varsa değiştirmek için elinden geleni yapar. Gerekirse çözüm için en tepeye kadar çıkar, gerekirse de imza kampanyaları hazırlar. Baktı çözüm bulunamıyor; insanları bir çırpıda örgütler, ses getiren protestolar düzenler. Varsın başkaları asi desin. Düne kadar savunduğu ideallerini bugün çıkarı için unutacaksa ya da haksızlık karşısında dilsiz şeytana dönüşecekse kendine nasıl saygı duyabilir? Muhalif ve duyarlı yanlarıyla Kovaların dünyaya geliş nedenleri düzeni değiştirmek için desek yeri.

Dünyayı Sanatla Aydınlatan Balık

Dünyayı Sanatla Aydınlatan Balık

Sanatçı duyarlılığı diye bir gerçek var. Hayata farklı bir gözle bakar, kimselerin fark edemediği ayrıntıları yakalar. Tıpkı güçlü sezgileri ve yaratıcı yönleriyle her hallerinden bambaşka bir dünyaya sahip oldukları belli olan Balıklar gibi. Herkesten farklı bir düşünce yapısına sahip olmaları ve derinlikli duygularını sanatsal aktivitelerle dışa vurmaları, şüphe yok ki onların dünyaya geliş amaçları. Özellikle görsel ve müzik alanındaki yetenekleri, yaşamımızı sanatla şekillendirmek için fazlasıyla yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.