Hangi Burç Deve Kuşu Misali Kafasını Kuma Gömer?

Karşılaştığınız bir sorun karşısında nasıl tepki verirsiniz? Gücünü göstermek isteyen Koçlar gibi üstüne mi gidersiniz? Sabır yemini etmiş Boğalar gibi fırtınanın dinmesini mi beklersiniz? Yoksa hakkını arayan muhalif Kovalar gibi savunmaya mı geçersiniz? Belki ara yolu bulmaya çalışan Teraziler gibi denge kurmaya çalışır ya da doğru zamanda en sarsıcı hamleyi yapmak için gün sayan Akrepler gibi stratejik planlar yapmayı yeğlersiniz. Ha tabii gerçeklerden, sorumluluk almaktan kaçan hayalperest Balıklar gibi kafanızı kuma da gömebilirsiniz. Hepsi sizin tercihiniz, aslında karakteriniz.

Ortalıkta bu kadar sorun varken, hali hazırda bir ton problemle savaş verirken bir de sonradan gelişen olaylara karşı deve kuşunu örnek almak, belki de çok da yanlış bir davranış değil. Hatta akılcılığı bile sorgulanabilir. Tartış tartış nereye kadar? Kavganın, her şeyin üstüne gitmenin belli bir limiti mi var? Karşındaki anlamıyorsa hakkını savunman, doğruyu öğretmeye çalışman; adaletsiz bir dünyada hak dağıtmak için kendini paralaman neye yarar? Üstüne uzun uzun kafa yorulacak konular bunlar. Belki böyle durumlarda tek örnek almamız gerekenler, anlaşılması güç Balıklar.

Kayıtsız kalmayı kastetmiyoruz burada tabii. Biraz akışa bırakmaktan, kendi halimizde takılmaktan, yormamak, yorulmamak için biraz olayların dışına çıkmaktan bahsediyoruz. Sıkılmadınız mı kendinizi ispatlamaya çalışmaktan, doğru bildiklerinizi karşı tarafa aşılama çabasından? Biraz boş verin, sorunlardan uzak kalmayı, insanlarla tartışma ortamına girmemeyi deneyin. Ha kaçamıyorsanız, bir de kafanızı deve kuşu misali kuma gömmeyi deneyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.