Hangi Burç Cin Olmadan Adam Çarpmaya Kalkar?

Bilirsin böyle insanları, cin olmadan adam çarpmaya çalışanları. Plan yapmadan, strateji kurmadan haldur huldur davrananları, çırak olduğu yerde ustasını kazıklamak için kırk takla atanları. Hayır madem bir iş yapacaksın, öğren de gel değil mi? Komik duruma düşme en azından. “Ne zeki adammış” desinler arkandan.

Bu manidar deyim akla tabii ki tek burcu getiriyor, İkizler üç kağıtçılıkta rakip tanımıyor. Tamam, eğlenceyi seviyor, elinden her iş geliyor, hızlı düşünüyor. Fakat bahsettiğimiz bu üç özellik bir araya gelince pek de akıllı uslu bir profil ortaya çıkmıyor. Belki dil konusundaki yeteneğine, iletişimine güveniyor, entelektüel kafasıyla karşısındakini alt edebileceğini düşünüyor. Çok yönlü doğası, enerjik yapısı, meraklı tavırları! Tabii bir de buradan Papua Yeni’ye kadar uzanan sosyal ağı. Değişkenliği, tatminsizliği ve yüzeyselliği. Hiçbir konuda iki saniyeden fazla derinleşemez yani. Daldan dala atlar, aklındaki tilki hep bir eğlence arar.

Her konuya ilgisi vardır, fakat sıkılgan bir arkadaşımız olduğu için pek sağlam pabuç değildir. Maymun iştahlıdır yani. Bir bakmışsın bir orada, hemen ardından karşıdaki dağda! E zekasına da yazık aslında! Sen her çiçekten bal topla, tek bir kavanozu bile doldurama! Oldu mu şimdi? Olmadı. Dedikoducu bir tarafı da var İkizler burcunun. On parmağında on marifet anlayacağın! İşte tüm bu özellikler o muazzam İkizler burcunun karakterini oluşturuyor, fakat hiçbir konuda yeterince bilgi sahibi olmadığından anlamlı bir bütün oluşturma hayallerini birkaç yüzyıl ertelemek zorunda kalıyor. Yetişemediği yerde ise cin olmadan adam çarpmaya kalıyor, tabi sorunu  hep hüsran oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.