Hangi Burç Cebindeki Parayı Son Kuruşuna Kadar Harcar?

Fani dünya değil mi, bugün var yarın yokuz. Hayat nasıl olsa biz ne kadar plan yapsak da karşımıza türlü türlü şeyler çıkarıyor. Beklemediğimiz anda sürprizler yaşatıyor, ani çıkışlar yapıyor, içinden çıkamayacağımız hallere sürüklüyor. Bir de karşımıza geçip resmen kıs kıs gülüyor. Peki yarını düşünmeden yaşamak ne kadar doğru? Ara yolu bulmak bu kadar zor mu? Bir düşünmek lazım.

Kendinizden yola çıkın. Hayata geliş amacınız, birikimleriniz, planlarınız. Nasıl bir yapınız var? Bir evim, arabam olsun kafi kafasında mısınız? Yoksa yarınınızı düşünmeden mi yaşarsınız? Belki maaşınızı aldığınız ilk gün bitirir, geri kalan günler açlık sınırının altında kalıyorsunuz. Belki de sadece ihtiyaçlarınız doğrultusunda harcama yapıp geleceğiniz için birikim yapıyorsunuz. Herkesin yapısı farklı sonuçta. Peki hangi burçlar cebindeki parayı son kuruşunu harcama konusunda usta?

Listemizin ilk sırasında düşünmeden hareket eden, her konuda hemen harekete geçmek isteyen, para harcarken gözü kimseyi görmeyen Koçlar bulunuyor. İkinciliği de oradan oraya sürüklenen, sınırlarını bilmeyen, cebinin hesabını hiçbir zaman bilmeyen Balıklar alıyor. Üçüncülük ise yaptığı her şeyi abartan, dikkatsiz davranan, kumar oyunlarından kendini alamayan, savurgan Yayların oluyor. Saydığımız bu 3 arkadaş cüzdanlarındaki parayı son kuruşuna kadar harcamaya bayılıyor, ay sonu geldiğinde ise kafalarını taşlara vuruyor. Canları ne çekerse, o an neyi almak isterlerse hemen sahip olmak istiyor, kredi kartlarının limitlerini arttırıyorlar.. Ekstreleri de metre metre uzayıp gidiyor. Ancak akılları bir türlü başlarına gelmiyor.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.