Hangi Burç Cebinde El Bombasıyla Geziyor, Her An Pimini Çekme Potansiyeli Taşıyor?

Öfke kontrol sorunu mu yaşıyorsunuz? Tahammülünüz kalmamış, patlayacak yer mi arıyorsunuz? Normal tabii, 70 milyonluk bir ülkede, trafiği, derdi, tasası bitmiyor ki. Sorunların hepsi üstünüze geliyor, kafanızı kuma gömmeye fırsatınız bile olmuyor. Siz de mecburen savaşmak zorunda kalıyorsunuz. Karşılaşma ihtimaliniz olan her probleme karşı yumruklarınızı hazır tutuyor, cebinde taşıdığı el bombasının pimini çekmek için harekete geçmeyi bekleyen Koçlar gibi davranıyorsunuz.

Alışkanlığa mı bağladı dersiniz? Sorunu kendinizde aramayı mı tercih edersiniz? Başkalarını da suçlamayı düşünebilirsiniz. Fakat sahip olduğunuz özellikleri öyle hemen değiştirebilir misiniz? Belki sakinleştirici etkisi olan ilaçlar denersiniz, belki yoga yapmayı, uzun yürüyüşlere çıkmak istersiniz. Peki ya ilaçları yazan doktorla kavga etme ihtimaliniz? Ya da yürüyüş yaptığınız sırada yol kenarındaki birikmiş suyu üstünüze sıçratan minibüs şoförüyle güreşirseniz? İhtimal tabii bunların hepsi, fakat bir yandan da rutine bağlamış gündelik olaylar değil mi? Herkes ne kadar da problemli!

Belki karşınızdaki verdiğiniz tepkiyi sonuna kadar hak ediyor, belki sinir katsayınız saniye saniye artıyor ve kendinizi kontrol etmekte zorlanıyorsunuz. Patlamazsanız, hislerinizi boşaltmazsanız saçınızdaki beyazlar atı alıp Üsküdar’ı geçecek. Öfkenizi kusamadığınız taktirde içinizde kalan sinir hücreleri bütün vücudunuzu baştan aşağıya kemirecek. Siz de gayet iyi biliyorsunuz derin nefesler almak, kova kova su içmek sorunları pek de çözmeyecek. Peki çatışmaktan kaçmayan, duygularına göre davranan, kavga etme potansiyeli yüksek, inatçı Koçlar nasıl bunların üstesinden gelecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.