Hangi Burç Baba Olma Potansiyeli Taşıyor, Hangisi Yakınından Bile Geçmiyor!

İlişkiniz tam gaz devam ediyor. Sözdür, nişandır tarihler yavaş yavaş netleşiyor. Çeyiz zaten hazırda, aileler de birbirini tanıyor onca zaman sonra. Arkadaşlar arasında hangi gelinlik dergilerine bakılıyor, düğünün nerede yapılacağı için fikirler beyan ediliyor, davetiyesinden, ayakkabınızın altına kimin isminin yazılacağına kadar her şeyin en ince ayrıntısına kadar saatlerce üstünde duruluyor. Yatak odası takımı seçiliyor, perdeler bakılıyor, hatta alışveriş yaparken arada gözünüz çocuk reyonlarına dalıyor. Belki ev ararken bile aklınızdan bir odayı bebek odası yapmak geçiyor. İşte sorun tam da burada başlıyor!

Sorun mu? Her şey böyle giderken o da nereden çıktı? Direkt konuya girelim: Evleneceğiz adam aslında çocuk yapma olayına pek sıcak bakmıyor! Düşünsenize o kadar iyi tanıdığınızı sandığınız biriyle nikah masasına oturana kadar böyle bir konuşma geçmiyor? Böyle bir şey nasıl oluyor? Tamam, sırf çocuk yapmak için evlenmek istemediniz, ama şartlar uygun olduğunda da ağacın meyve vermesini hep düşlediniz. Beyaz gelinlikten sonraki tek hayaliniz, kucağınızda bebeğinizle çekilmiş bir resminiz.

Peki şimdi ne olacak? Baba olmak istemeyen birinden zorla çocuk mu yapılacak? Yoksa hayaller, en azından damat adayı fikrini değiştirene kadar uzun bir süre rafa mı kalkacak? Ya da evlilik arifesi aşk defterini kapatıp, baba olma fikriyle yanıp tutuşan yeni bir eş adayı mı aranacak? İşler sarpa saracak, mutlu olacağınızdan şüphe etmezken böyle bir sorunla karşı karşıya gelmek hayal kırıklığına uğratacak.

Gelelim burçlara! Kimin baba olma düşüncesine pek sıcak bakmadığına, kimin bebeğini kucağına almak için gün saydığına. Tabii konu sadece isteyip istememek de değil bu arada! Sorumlulukları paylaşmak, çocuğunu koruyup kollamak bu dönemde eşinin her anlamda yanında olmak… Bakın çevrenizdeki Yengeçlere, Aslanlara, Boğalara! Varsa herhangi bir korkunuz açıkça sorabilirsiniz potansiyel baba adaylarına! Ve gerçekten istiyorsanız çoluk çocuklu geniş bir yuva, biraz mesafe çekmekte fayda var sorumluluktan kaçan Balık ve Kovalara.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.