Hangi Burç Aşka Aşık? Biraz Alık, Biraz Kayıp!

Midede kelebekler mi uçuşuyor, kalbiniz küt küt atmaya mı başlıyor yoksa başınızdan soğuk sular mı dökülüyor? Belki gözleriniz başkasını görmüyor, belki beyniniz tüm işlevselliğini yitiriyor. Eliniz ayağınız titremeye başlıyor, dilinizden kelimeler bir türlü dökülmüyor. Yüzünüz kızarıyor, dizleriniz birbirine çarpıyor. Göz bebekleriniz büyümeye başlıyor ve kalbiniz asla söz dinlemiyor. Kendinizi kontrol etmeye çalışıyor, hislerinizi dizginlemek istiyorsunuz ancak elinizden hiçbir şey gelmiyor. Aklınızdan bir türlü çıkaramıyor ve sadece onunla olmak istiyorsunuz.

Hiç düşündünüz mü peki? Acaba gerçekten karşınızdaki insana mı aşık oluyorsunuz? Yoksa herhangi birine aşık olmaya can mı atıyorsunuz? Biraz daha açık olalım. Bazı insanlar vardır, hayatlarında sürekli aşk olsun ister, mutluluğu başkalarının gözlerinde görürler. Onlar için karşısındakilerin pek bir önemi yoktur. Akışta sürüklenen, kolay etkilenen, sınırlarını bilmeyen, duygusal Balıklar gibi aşka aşık, biraz alık biraz sarhoştur. Bazen bağımlılık geliştirirler, bazen iki günde unutup giderler. Karşısında kollarını açan, şefkatli elleriyle başını okşayan, anlayışlı birini buldukları anda ise teslim olup kendilerini kurban ederler. Bazen aldanırlar, bazen fedakar davranırlar. Fakat aşık olmaktan hiçbir zaman bıkmazlar.

Ne kadar sağlıklıdır orası muamma. Hayatın sadece aşktan ibaret olmadığını da belirtmekte fayda var sonuçta. Aşık olmak güzel şey de sevgili Balıkların yaşadığı bu durum gerçekten biraz fazla. Her kucak açan insanın kollarına kendini atmak, sığınacak bir liman aramak, mutluluğu başkasında aramak, sorumluluklarını paylaşmak için biriyle olmak ne kadar sağlıktı bir durum acaba?

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.