Hangi Burç Arkadaşları İçin Çiğ Tavuk Bile Yer?

En kötü anlarınızda yanınızda kim vardı? En mutlu gününüzü kim sizinle paylaştı? Hakkınızı savunurken kim arkanızda durdu? Ağladığınızda kim sırtınızı sıvazladı? Başınız sıkıştığında kim size kucak açtı? Aileniz mi? Yoksa eşiniz, sevgiliniz mi? Hayır, hayır cevabı gayet iyi biliyorsunuz. Ne kadar kazık yeseniz de yarı yolda yüzüstü bırakılıp gidilseniz de yine de önce arkadaşlarınıza ihtiyaç duyuyorsunuz. Çünkü kendiniz seçebiliyor, hayatınıza dahil edebiliyorsunuz. Böylece pişmanlığınızı daha kolay sindirebiliyorsunuz. Neden mi? Çünkü bu sizin tercihinizdi ve hiçbir şey istem dışı gelişmedi. Kimse biriyle arkadaş olmanız için kafanıza silah dayamadı değil mi?

Ailenizi seçme şansınız olmadı, fikirlerini değiştirmeyi denediniz. Hayat şartlarından ötürü belki çalıştığınız işi bile sevmediniz. Fakat birisiyle arkadaş olurken kararı sadece kendiniz verdiniz. Tabii burada çıkar için kurulan ilişkilerden bahsetmiyoruz. Yeri geldi herkesi karşınıza aldınız, yeri geldi cebinizdeki son parayı paylaştınız. Bazen kanlı bıçaklı oldunuz, kendinizi ateşe attınız, bazen can ciğer kuzu sarması ortalıkta dolaştınız. Bir sorun olduğunda aylarca sevgili tribi attınız, belki bir sinirle tüm bağlarınızı kopardınız. Dedikodusunu da yaptınız, iyi olması için kırk takla da attınız. Böyle bir şey arkadaşlık. İlişkilerden bile daha karmaşık! Peki ya sizin çevrenizdekilerle bağlarınız?

Sosyallikten ölüp biten, herkese yüzü gülen, bir o kadar değişken İkizler gibi misiniz? Yoksa uyumlu olmak, sorun çıkarmamak için kendisinden taviz veren bir Terazi misiniz? Gerçi arkadaş yerine kendisine bir vezir arayan Aslan da olabilirsiniz. Ya da arkadaşı için çiğ tavuk bile yiyen Kovalara mı benzersiniz? Şaşırdınız değil mi? Sen o kadar mesafeli ol, bireysel davran sonra gel arkadaş canlısı ol. Her şey göründüğü gibi değil lafının en iyi göstergesidir Kovalar. Genelde kendi elleriyle ördüğü duvarlarla yaşar, fil dişi kulesinden el sallar. Güveninizi kazandığınızda, samimiyetinizi gösterdiğiniz anda ise o buz gibi duvarlar bir bir kalkar, size ailenizden bile daha çok sahip çıkar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.