Hangi Burç Aptal Puma Sendromu Yaşıyor?

Olmayacak hayallerin peşinden koşan, zamanını yok yere harcayan, sonuca ulaşmakta zorlanan ve en sonunda yıprandığıyla kalan biri ya da birileri. Konumuzun ana kahramanı aslında pumalar değil dünyadan bi’ haber yaşayan, gerçeklerden kaçan, canı istediğinde pire için yorgan yakan, soluğu kafaya estiği yerde alan, rüyalar aleminde yaşayan Balıklar! Nasıl mı? İşte karşınızda aptal puma sendromu!

Pumaları bilirsiniz. Fazlasıyla çevik ve hareketli hayvanlar. Kıvrak hareketleriyle uzun süre koşabilir, hızlı giden bir otomobille yarışabilirler. Asıl özellikleri ise kovaladıkları avlarına göre hız seviyelerini ayarlayabilmeleri. Mesela bir geyiğinde peşinden koşarken harcadığı enerjiyle bir tavşanı kovalarken sarf ettiği efor aynı değil. Çünkü yolun sonunda mideye indirecekleri ganimetin büyüklükleri de eşit değil! Eğer aç bir puma koşarken enerjisini fazla harcamışsa ve ayı yakaladığında kaybettiği enerjisini telafi edemeyecekse teptiği bütün yolu bir tarafa bırakır ve soluğu kendi köşesinde alır. Yani kısaca aklını kullanır.

İşte bu durum insanlara, bilhassa da Balık burçlarına uyarlandığında aptal puma sendromu ortaya çıkıyor. Küçük bir hedefin peşinden koşarak yıllarca kendisinden taviz veren, uğruna savaşmaya değmeyecek şeylerin peşinde sürüklenen, kendi hayal aleminde bir krallık kurarak gerçekleri reddeden Balık burcu insanını gayet iyi anlatıyor. Belki de sevgili Balıkların kendilerine tek bir soru sormaları gerekiyor: İstediğim şeye ulaştığımda harcadığım çabaya değecek mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.