Hande Yener Oğlak’lar Kraliçesi!

Bir yanı “en saygın ben olsam, zenginliğe doysam” derken, öte tarafı yükselen burcundan aldığı gazla “amazon kadınıyım tuttuğumu koparsam” der! Hande Yener’in haritası da bu çelişkili duruma şahitlik eder! Hande’nin Oğlak’ları “sakin ol, duruşunu bozma, işinden gücünden burnunu kaldırma” diye bas bas bağırır, Yay’ı kalk gidelim diye zılgıt çeker! Hedeflerini gözüne kestiren mantığıyla, duygu dünyası tamamen zıt kutuplara geçer, Hande’yi bir o yana bir bu yana çeker! Bakalım bu harita bize daha neler söyler?

Güneş, Jüpiter, Merkür, Venüs; Oğlak! Kısacası Hande’nin kafa zehir, başarı andıyla parlayan gözleri okur velfecri! Organizasyonların biri bitiyor biri başlıyor! Ben kendim ve kariyerim diyen Hande ötesini hiç umursamıyor! Disiplin, disiplin, disiplin! Kendi hayatının baş öğretmeni olmak konusunda çığır aşmış, elleriyle çizdiği hedefine giden yolda tırnaklarıyla yol almış, başarılarla taçlandırdığı kariyerinde istediği noktalara da ulaşmış! Tezgahtarlıktan, Pop’un kristal tahtına uzanan yolu, Hande bireysel başarısıyla adımlamış. Nasıl da para sever, maddiyata dört eli, tüm kalbiyle düşer bir anlatsak, çenemiz durmaz, sözlerimiz tükenmez ?

Güneş Oğlak’da nasıl ki ışıl ışıl parlar, Oğlak da gözüne değdiği herkesin saygınlığını kazanmak, prestijiyle anılmak ister. Toplumun gözündeki imajına, emeğiyle kazandığı başarılarına bir el uzansın, bir dil değsin yakar geçer, perişan eder! Oğlak deyip geçmeyin, Zodyak’ın en acımasızı, hedefe giden yolda gözü en karasıdır. Ardında kırık kalp bırakmaz, yarın ayağına dolanacak işlere hiç kalkışmaz! Duygularına yenilmez, Merkür Oğlak espri yapıp eğlendirmez, Hande de kolay kolay duruşunu bozup kendine “ne komik kadın” dedirtmez. İster istemez bir mesafe koyar, tavrından serinlik eser! Kendisi şakayı gözünden tanır, kahkahalarla güler, ama kimseleri kırıp geçirmez!

Venüs Oğlak; annelikten, vazifesi yuva yapmak olan dişilikten mümkün mertebe uzak durur, hayatta hiçbir şeye karşı haddinden fazla hassasiyet geliştirmek istemez! Zira duygularının mantığını gölgelemesi ihtimaline dahi gelemez! Romantizm zaten onun için fazla bayattır! Anlayacağınız Hande’nin Oğlak’larının disiplinindeki hayatı kariyerinden ibaret olmuş, statü sahibi çevresiyle Hande keyfe doymuş, her daim halinden de son derece mutlu olmuştur.

Yükselen ve Ay Koç; bu kadar stratejik hamlenin, sakin ve oturaklı tavrın yanında Koç; ani patlamalar, nedensiz öfke krizleri yapar! Böyle ani çıkışlara hazırlıklı olmayan Hande bünyesi maazallah, feleğini şaşar! Fazla kızdırmayın Hande’yi, itibarınızla oynar, çıplak fotoğrafınızı görsün hemen cümle aleme yayar ? Ya yakar geride kül bırakmaz ya fırtınasıyla buz kesip parçalar! Ama aradan birkaç saniye geçsin yangını söner, fırtınası diner, öfkesi geçince akıllarda böyle kalmamak için “canım, cicim” der! Dili kemiksiz, saldırısı atak, tersi pis; Hande Yener’in sağı solu belirsizdir!

Mars, Neptün Yay; kafa göz dalar, ayarını bozarsanız fena yapar! Kontrolsüz güç güç değildir Hande Yener! Bu kadar yüksek enerji bir dibe vurur, bir tavanı delerse; sinir krizleri kapılardan gitmezse nice olur senin halın? Yay ne kadar enerjikse Mars, Neptün birleşimi Hande’yi o kadar dengesiz yapar! Haritası Yay’lı Hande bir derinlere dalar, bir göklere çıkar! Harekete hazır bir volkan gibi elleşmeyin her an patlar! Hande’nin haritası Oğlak’ların fırtınalı işgali altında soğuk rüzgarlar estirse de Yay ılık havaları sever! Yay giren haritada ciddiyet uzun sürmez!

Uranüs, Ay karşıtlığı olan Hande haritasında duygusal ilişkiler bir hayli dengesiz! Dört nala, dolu dizgin bir aşk başlar, ne ara bittiğine Hande bile inanmaz! Hande için sevgilisinin kariyeri, toplum önündeki duruşu, itibar sahibi oluşu, zenginliği, kalitesi esasen oldukça önemlidir. Ancak bazen olmayacak şey olur, Hande imajına aykırı, sıradışı insanlara çekiliverir. Ne demişler; gönül bu ottan anlamaz, hepsine konar! Çoğunlukla bu tür aşkları hızlı başlar, aynı hızda sert kayaya toslar, maziyi boylar! Hande bir gün aşkından ölür hayallerle yatar, bir saat ayrı kalsa hasretle yanar, ertesi gün ne kanı kaynar ne içi yanar! Uranüs Handenin aşk hikayelerini orta yerinde sonuca bağlar!

Uzun lafın kısası Hande’nin başarısından sual olunmaz, Oğlak’ın olduğu yerde sululuğa rastlanmaz! Hande sanat camiasında bulduğu altın basamağı en önden adımlar, kendini inşa etmeye aynı performansla devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.