Haklı Olmaktan Sıkılan Burçlar! Sizleri Çok İyi Anlıyoruz!

İnsanlara laf yetiştirmekten bıktınız mı? Her zaman doğru bildiklerinizi kanıtlamak için kılı kırk yarmaktan, adalet dağıtmaya çalışmaktan; fikirlerinizi ispatlamak kendinizi paralamaktan. Ömrünüzü yediniz bitirdiniz yeminle. Fakat başka türlü de olmuyor değil mi? İnsanlar bir türlü akıllanmıyor, ortalıkta o kadar yanlış giden şey var ki hepsi bir bir aklınızı kemiriyor, ne kadar psikolog kapısı çalsanız da kutu kutu ilaç kullansanız da hiçbiri bir işe yaramıyor. Çünkü karşınızdaki insan sorunu size arıyor, fakat size göre tüm insanlığın değişmesi gerekiyor. Aslında herkes sizin gibi Kova burcu olsa ortada sorun falan kalmayacak, dünya daha yaşanılabilir bir yer olacak. Öyle değil mi?

Sonuna kadar haklısınız, hiç merak etmeyin arkanızdayız. Düşünün tartışma halinde olduğunuz birisi var ve suçlu olduğu, yanlış yaptığı halde hala konuşuyor, kendisini haklı çıkarmak için konuyu saptırıyor, yalana dolana başvuruyor. Belki ağzına terlikle vurmak, kör kuyulara atıp üstüne toprak atmak, Afrika’nın ortasında aç susuz bir başına bırakmak, Atlantik’teki köpek balıklarına yem yapıp atmak gerekiyor fakat ilkeli yapınız buna izin vermiyor. Siz ne kadar saygı çerçevesinde eğriyi doğruyu anlatmaya çalışsanız da karşı taraf nato kafa nato mermerden bir an olsun şaşmıyor.

İşte tam da o anda “ya bu deveyi güdersin ya da bu diyardan gidersin” sözü aklınıza geliyor. Geri atmıyor, bildiklerinizden şaşmıyorsunuz. Alternatifler üretiyor, insancıl yanınızı göstermeye çalışıyor, adaletin temsilcisi, eşitliğin simgesi bir Kova olduğunuzu üstüne basa basa söylüyorsunuz. Başında da söylediğimiz gibi kendinizi yıpratmaktan başka bir şey yapmıyorsunuz. Fikir çatışması yaşadığınız bir insanla tartışmaya girmeden önce IQ seviyesini ölçmüyor, bahsettiklerinizi anlamasını bekliyorsunuz. Yapmayın, o deveyi olduğu yerde bırakın, bir an önce kendi yolunuza koyulun. Bırakın Allah’ından bulsun, iki kuruş aklıyla oradan oraya savrulsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.