Hailey Baldwin Stilini Burcuna Göre mi Belirliyor?

Hollywood’un ünlü ailesi Baldwin kardeşlerden Stephen Baldwin’in kızı Hailey Baldwin 20’li yaşlarda olmasına rağmen ortalığı kasıp kavuruyor. Özellikle tercih ettiği kıyafetleri ve aşk hayatı ile şu an oldukça gündemde. Gelin, Yay burcu olan Hailey’nin stili burcunun özelliklerini ne kadar yansıtıyor görelim. Ayrıca Hailey’den bahsetmişken Justin’e laf atmadan geçmek olmaz. Yazının devamında Justin ve Hailey’nin stilindeki uyumu da inceledik.

Yay burcunun stilini etkileyen en önemli faktörlerden biri gezgin ruhuna ayak uyduran yani enerjik, etnik, coşkulu olan modeller. Ayrıca giyim tarzı da tamamen rahatlık üzerine kurulu. Her şeyi giyebilir ve seçimleri ile her yere gidebilir. Fazlasıyla risk alabilir, bu özelliği ile de bazen özensiz olarak bile adlandırılabilir. Fakat bu Yay burcu kadınının takacağı türden bir şey değildir. Çünkü onun özgürlüğüne düşkünlüğü stili konusunda da geçerlidir.

Yay burcunun ilk günü doğan Hailey’nin stilini etkileyen diğer iki etken de Terazi burcundaki Venüs’ü ve Boğa burcundaki Ay’ı. Ay burcu ile Venüs burcunun birleşimi bize olağanüstü bir şıklık ve zevkli bir insan vadederken Hailey’nin stili biraz bu iki burcun dışında bir karmaşa yaratıyor. Kendi içinde tutarlı sayılsa da bazen gerçekten baktıkça gözlerimizi ağrıtıyor. Karmaşık görüntüsü söz konusu olduğunda kesinlikle Yay burcu’nun etkisinde kalıyor diyebiliriz. Çünkü bu anlarda Boğa burcunun kaliteye verdiği önem ve Terazinin burcunun her daim şık ve zevkli tarzı Hailey’nin yanından bile geçmiyor.

Yay burcunun etkisini umursamaz, sportif ve rahat stilinde görüyoruz. Fakat Hailey Yay burcunun ilk gününde doğduğu için stilinde aynı zamanda Akrep burcu ile yakın temasta kalmış diyebiliriz. Bu özelliğini de bazı günler tercih ettiği daha karanlık giyim tarzından anlıyoruz. Kısa açıklamadan sonra detaylara girelim.

Toprak Tonları

Hailey renk konusunda hiç takıntılı değil. Onu her renkte görebiliyoruz. Fakat neredeyse en sevdiği renklerden biri toprak tonları diyebiliriz. Kahverengi ve devetüyü rengi oldukça fazla tercih ettiklerinden. Özellikle palto, parka, mont renginde bunlar ilk tercih ettiği renkler. Bu rengi fazlasıyla seçiyor olmasının nedenlerinden biri kesinlikle Ay burcunun Boğa burcu olması. Bildiğimiz üzere bu renkler Boğa’nın renkleri…

Genellikle sportif ve rahat bir tazı olan Hailey’i en çok mini etek ve şortlarla görüyoruz. Bacaklarını yaz kış hep ön plana atmayı çok seviyor. Tabii bu favori parçalarını mevsimlere yayıyor. Soğuk havalarda mini eteğini diz üzeri çizmelerle kullanırken, havanın daha sıcak olduğu günlerde ise bilekte biten botları ya da spor ayakkabıları ile şıklığını tamamlıyor.

Sweatshirt Aşkı

Kaliforniyalı ünlü modelin stilinde fazlasıyla hip-hop tarzın etkilerini görebiliyoruz. Beyzbol şapkaları, oversize tercihi ve kapüşonlu kocaman sweatshirtleri ile her daim sokak ruhuna dokunuyor. Özellikle bu sweatlerin altına hiçbir şey giymemiş izlenimi yaratması onun sportif – seksi bir imaj çizmesine yardımcı oluyor. Eh, Akrep kadınından çizgiler var demiştik değil mi?

Akrep burcunun diğer bir etkisi ise deri ceket, parlak tayt, oduncu gömlekleri ve siyah renk aşkı… Bu seçimleri yaptığında grunge tarzına da göz kırpıyor Hailey Baldwin. Bu kadar farklı stilleri bir arada kusursuz bir şekilde taşıyor olması kesinlikle tek düze bir stile karşı olmasından kaynaklanıyor, o yüzden de giyim tarzında hiçbir şey eğreti durmuyor.

Yeni nesil stil ikonu oversize aşkını çoğunlukla sweatlerle vurgularken bunlara bazen tişörtler ya da pofudik montlar da eşlik ediyor. Öyle giyindiği zamansa şortlar yerine jean giyinmeyi tercih ediyor.

Artık spor yapmaya gittiğinde mi yoksa Yay burcunun sportif etkisinden mi bilinmez, sokak stilinde fazlasıyla tayt, oversize sweat ya da kısa üst ile mont görüyoruz üzerinde. Tabii ona eşlik eden şapkası ile birlikte ya da at kuyruğu yaptığı saçlarıyla…

Kırmızı Halı Seçimi

Kırmızı halı da ise çoğunlukla tercih ettiği bacak dekoltesinin yerini sırt dekoltesi alıyor. Mini elbise giyeceği zaman dekolteyi sadece bacaklarında, uzun elbise tercih edeceği zaman da genelde yuvarlak başlayan, fakat bel oyuntusunda sivri inen sırt dekolteli bir kostüm giyiyor. Transparan ve işlemeli kumaş aşkı ise kesinlikle Ay burcunun Boğa olmasının etkisi.

Yanlış Seçimler

Peki, hiç mi yanlış yapmıyor güzel model. İşte bu konuda hayır diyebilmeyi çok isterdik fakat bazen gerçekten çok kötü seçimler de yapabiliyor. Özellikle polar sabahlıklara benzeyen kalın paltolar kimseye yakışmadığı gibi Hailey’e de yakışmadı. Üstelik bu palto ile geçen yılın modası olan tüylü terlikleri kombine etmesi tam bir hayal kırıklığıydı. Bu yılın modası havacı ceketleri ile tercih ettiği sivri burun, kısa ve nakışlı bootie ve çantasındaki kokarcaya benzeyen aksesuarı ile yarattığı karmaşa güzelliğini bile gölgelemişti.

Başak Burcu Etkisi

Başak burcu nerede var diye soranlardansanız güzel modelin Mars burcu Başak. Başak burcu kadının tek renk aşkını Hailey’de fazlasıyla görmek mümkün. En çok tercih ettikleri ise kırmızı ve beyaz renkler. Fakat tam bir Başak kadını olmadığının göstergesi ise haritasının karmaşıklığından olsa gerek ayakkabı tercihi renginin hep farklı olmasından kaynaklanıyor. Siyah ya da gri…

Hailey Balwin’in Saç ve Makyajı

Ünlü model saçları konusunda oldukça takıntılı. Bir ara tepeden topladığı at kuyruğu ile geziniyordu ve kırmızı halı dahil her yere bu stilde gidiyordu. Daha sonra kakül denedi. Son olarak ve ona en çok yakışan Bob kesim saçı hem düz hem de dalgalı kullanmasına rağmen asıl modelini süreli tepeden topladığı topuzu ile buldu. Bu günlerde neredeyse başka bir stilde görmediğimiz Hailey bakalım bir sonrakinde hangi saç stilini deneyecek.

Makyajda ise iki çeşit makyaj tercih ediyor. Genelde nude ve kahverengi tonlarını kullanan ünlü model, gecelerde ve kırmızı halıda kırmızı ve bordo olmak üzere koyu renk seçimi yaparken, günlük hayatında neredeyse makyajsız dolaşırmış gibi az ama etkili bir makyaj tercih ediyor. Ara ara da ıslak makyajı deniyor.

Justin Bieber ile Hailey Baldwin

Hailey’nin stilini irdeledikten sonra sıra geldi Justin ile birlikte yarattıkları stil uyumuna. Son zamanların en çok gündemde olan çiftlerin başında gelen Justin ve Hailey, genellikle oversize seçimleri ile kameralara yakalanıyorlar. Justin’in burcu Balık, Ay burcu Terazi, Yükselen burcu Akrep, Venüs burcu Balık ve Mars burcu da Kova! Neredeyse her tarz var. Birbiri ile alakasız kıyafetlerinin kaynağı sıra dışı ve aykırı Kova burcundan kaynaklandığını düşünüyoruz.

Justin’in yanına Hailey’nin oversize seçimleri gelince, Justin de çorap ve terlik ikilisinden vazgeçince ortaya hoş bir sokak stili çıkabiliyor. Arada sırada Justin oversizelardan vazgeçip geniş kesim yerine daha dar kesimlere yöneldiğinde bu sefer Hailey’nin 80’ler modası gibi giyimi bu ikiliyi rüküşler klasmanına sokuyor. Hatta Hailey’nin logomania zevki çoğunlukla beğendiğimiz stilini neredeyse çöpe atacak cinsten…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.