Hadise’nin Titizliği Mars’ından!

Belçika’da Sivaslı bir ailenin kızı olarak doğup büyüyen Hadise, Idool yarşıması ile hayatımıza girmiş oldu. Birbirinden başarılı şarkıları ile Türk halkının sevgisini kazanan genç şarkısı, Eurovision’da da ülkemizi temsil eden isimlerden. Yıllar sonra Elele dergisine yeniden kapak olan Hadise’nin dergiye verdiği röportajı doğum haritası ışığında değerlendirdik.

Hadise Terazi burcu, ünlü şarkıcının Ay burcu ise Kova. Modayla arası sorulduğunda “Bugüne kadar hiçbir zaman bir şeyi moda diye giyinmedim. Bana yakışıyorsa alırım, giyerim ama sırf moda diye bir parçası bende olması için çaba sarf etmem.” diyen tarafı Ay Kova. Ama “Gerçi ayakkabı ve çanta söz konusu olunca durum başka. Bu konuda çoğu zaman bir parçaya aşık olup onu hemen sipariş ediyorum.” diyen tarafı ise alışveriş merakıyla meşhur burç olan Terazi’nin tipik bir yansıması.

Hadise’nin Venüs burcu da Terazi. Venüs’teki Terazi’nin tipik özelliği geniş bir ilişki ağına sahip olması. Hadise de “Çevrem çok geniştir.” diyerek bunu doğruluyor. Güneş burcu Terazi ve Terazi’yi yöneten gezegen Venüs de Terazi olunca kişinin güzel olması kaçınılmaz. Kendisini güzel bulup bulmadığı sorulduğunda Hadise Terazi’nin tipik özelliği kararsızlıkla yanıt veriyor: “Her kadın gibi bazen buluyor, bazen bulmuyorum.” Kararsız Terazi gibi konuştuğuna bakmayın, aslında güzel olduğunu çok da iyi biliyor: “Ama kendimi beğeniyorum.”

Baskın Terazi özelliklerine rağmen Hadise’yi Terazi burcundan uzaklaştıran en önemli etkenlerin başında Mars’ının Başak burcunda olması geliyor. Başak burcunun yöneticisi olan Merkür ise Akrep burcunda ve Satürn ile birleşmiş. Bu kombinasyon Hadise’yi Akrep ve Başak burçlarının tipik özelliklerini de sergiler hale getiriyor. Aslında sosyal bir burç olan Terazi, Akrep’teki Merkür’den dolayı gizliliği tercih ediyor. Aşk hayatında gizliliği nasıl sağladığı sorulduğunda “açıkçası ben özel yaşamayı sevdiğim için elimden geldiği kadar bunu gizli tutmaya çalışıyorum.” demesi bu yüzden. Bu gizlilik zaten özellikle erkek arkadaşı ve kardeşleriyle ilgili konularda ortaya çıkıyor. Terazi’den dolayı çok sayıda insan tanıyor olmasına rağmen herkese güvenmiyor: “Kolay kolay herkese güvenmem” derken aslında Terazi burcu Hadise değil, Merkür’ü Akrep olan Hadise konuşuyor.

Hadise’ye hayatta neyin peşinde olduğu sorulduğunda “Her şeyden önce ailemin sağlığı, kendi sağlığım geliyor. Sonra başarı, başarı, başarı diyebilirim.” demesi de Terazi burcu olmasıyla ilgili değil. Hadise’nin bu soruya verdiği yanıt, hayatta enerjimizi harcadığımız alanı simgeleyen Mars ile ilgili. Başak burcundaki Mars doğal olarak sağlık konusunu ön plana alıyor. Hadise’nin haritasında Mars, kardeşleri simgeleyen Merkür ve Merkür ile birleşim halinde olan ebeveyn simgesi Satürn ile ilişkili olduğu için sağlık konusunda ilk ifade edilen de aile oluyor. Başarı vurgusu da bu kombinasyonda yer alan Satürn sayesinde dile geliyor.

Hadise’nin yaptığı işi simgeleyen Mars’ın yöneticisinin Akrep burcundaki Merkür olması ve Merkür’ün Satürn ile birleşmiş olması, Hadise’ye iş konularında iyi bir şey ortaya koyma kaygısı ve zorlukların üzerine gitme azmi veriyor. “Yok ben bunu yapamam dediğim şeyleri zorlamayı seviyorum.” demesi bu yüzden. Hadise önce negatif düşünüyor ve endişe ediyor ama sonra üzerine gidiyor ve çok çalışarak başarılı oluyor: “Mesela son klibimizde deli gibi koreografi var ve çok kısa zamanda öğrenmem gerekiyordu. Önce hayatta başaramam dedim, sonra deli gibi çalıştık ve oldu.”

İş konusunda kardeşlerini devreye alması da bahsettiğimiz bu kombinasyon yüzünden. Mars’ı yöneten Merkür olduğu için kardeşlerin işin içerisinde yer alması doğal. Merkür’ün yanında zorlukların ve kısıtlamaların gezegeni Satürn olduğu için bunun kolay olmadığı da açık. Zaten Hadise’ye işini bir aileye dönüştürmenin avantajları sorulduğunda “Tek olumsuz yönü, aileyle çalıştığım için eleştirilmem.” demesi bu Satürn etkisi yüzden. Satürn nedeniyle kardeşleriyle de rahat çalışabildiğini söylemek zor: “Tüm kardeşlerde olduğu gibi bizim de kavgalı dönemlerimi vardı, hala da olur ki bu da bence çok normal.”

*Röportaj, Elele dergisinin Ağustos 2017 sayısından alınmıştır.

ilk yorum

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.