Güven Sorununu Kimseye Güvenmeyerek Çözen Burçlar!

“Ben kendimi hemen kaptırmayayım, ne olur ne olmaz” , “İlişkide her şey yolunda gidiyor, acaba benden bir şey mi saklıyor” , “Herkes yüzüme gülüyor ama ya arkamdan konuşuyorlarsa…” Örnekler gırla! Günümüzde herkesin birbirine güvenmemek için türlü türlü nedeni var. Doğrusunu isterseniz, hakları da var! Bu devirde babana bile güvenmeyeceksin diye boşuna demiyorlar. Güven sorunlarını kendinden başka kimseye güvenmeyerek çözmüş burçlar yeni yazımızda!

Babasına Bile Güvenmeyen Akrep

Akreplerin birine körü körüne bağlanması ya da her dediğine düşünmeden inanması görülmüş şey değil. Mutlaka ama mutlaka arka planda şüpheci yanını göreve çağırır, içi rahat edene dek gerekirse tüm köprüleri ortadan kaldırır. Bir türlü üstesinden gelemedikleri açmazları da bu aslında; birine layığıyla güvenmeden ilişki kuramamak ancak bir yandan da güven kriterlerini karşılayacak birini bulamamak!

Şüphecilikte Master Yapan Başak

Başakların ilginç bir kafa yapısı var. Kimselerin fark etmediği ayrıntılara takılır, insanların görünen yüzlerinin arkasındaki gerçek duygularına ulaşmaya çalışır. Bir arkadaş ortamında öylesine söylenmiş bir söz için saatlerce kafa patlatır. Dememiz o ki gerekirse pire için yorgan yaktırır! Şüpheci yanları bir nebze olsun tatmin olabildiyse samimiyet sınırlarını başkalarına açacaktır.

Önce Güven Diyen Boğa

Boğaların insan ilişkilerinde değişmez bir prensibi var; “Az olsun öz olsun.” Gereksiz kalabalıklarda bulunmaktansa sahiden güvendiği insanlarla uzun süreli birliktelikler kurması da bir bakıma bu anlayışın bir yansıması. Birlikte olduğu insana dair kafasında en ufak bir soru işareti varsa bile, o ilişkinin uzun soluklu olmayacağı rahatlıkla söylenebilir. İlk güven aşamasını atlatabildiyse ne âlâ, ömrünün geri kalanını ona adayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.