Güneşiyle Müsemma Yedi Bela İrem Derici!

Ne desek ne söylesek de bu delibaşı cümlelerin içine sokuşturup anlatsak. Gel azıcık konuşacaklarımız var desek konseri vardır gelmez, özgür ruh İrem öyle şişede durduğu gibi durmaz, ayakları yere pek basmaz, tepiştirip bir bloğa sığdırsak; eli bir yerden fırlar, ayağı ilk boşlukta firara kalkar, hadi diyelim derdest ettik kundakladık, bu kez de çenesi susmaz! Derici’nin harita gezintisinden öyle sakinlik beklemesin kimse, kemerleri bağlayın roller coaster kalkıyooorr!

Kuzeyin deli balından bir oturuşta sekiz kilo yemiş olsa, dolapta saklı mesir macunundan kimse görmesin diye kepçeyle götürüp doysa, böyle enerji çıkmaz açığa! Nereden geliyor bu değirmenin suyu dedik, bir de baktık Ay Yay’da çıldırmış, Koç Güneş’in aleviyle kavrulmuş, İrem’in ruhu dön baba dön haritada spin atıyor! Kadınsı değil Amazonsu yedi bela İrem, maceraya burnunun üstüne çakılacağını bilse atlar. Sonu ne olurmuş, mahalleli ne dermiş, kafası mı çatlarmış umurunda olmaz, bir çatlak da benden olsun der, gözü kapalı dalar! Hayatın zevkini ucundan tatmaz, biner Yay’ının tepesine, eğlenmesine bakar!

“Dilimden utanmıyorum!” çığlıklı İrem, Güneş’i Koç’tan alır gazı, dan dun konuşur, lafın anadan üryanını dilinin ucunda bulundurur. Kötü niyet sıfırın altında seyreder, düşünmek de neymiş, İrem taktik maktik yapmaz, meseleye girer bam bam bam! Zihninde olanı sözünden sakınmaz. Akşamdan sosladığı yürekleri kahvaltı niyetine lüpletir, “Üç buçuk atın korkaklar!” naralarıyla kafaları birbirine tokuşturur! Girişimci tarafına kulaklarını dört açar, bir heavy metal türküsü tutturur, ekranların ışığını coşturur! İrem, Koç’un limitsiz gazını Yay’ın bana bir şey olmazını heybesine doldurur, savulun uçar, kaçılın gülmekten kırar! Efendim? Duyamadık? İrem bunu beceremez mi dedi biri? Tutmayın küçük İrem’i, seyreyleyin gümbürtüyü!

Akademik kadın olacağım diye tutturmadığı da iyi olmuş! Merkür Balık; bastığı yerden halıları kaydırır, ne yöne gitse önüne muhakkak bir sanat dalı uzatır, dinlemelere doyulmaz sesinin rakımını yükseğe çıkarır! Kabiliyeti bol, şiiri, şarkısı, hayali geniş İrem, başıyla yalnız kalmak yerine yedi düveli kol kola takar, halay başında mendili kendi sallar! Neyse ki Mars’ı Boğa’yla buluşur, gerekli disiplin kırıntılardan bir bütün oluşturulur, turneler yarıda kalmaz. Mars’ından utanmaz, bağlasan durmaz İrem keyfe fazla düşünce, görev başında hazır bekleyen Boğa, sabrı diline, sorumluluğu eline tutuşturur.

Rochester Üniversitesi’nden tasdikli argosuyla zekasını parlatan İrem’e, manşetvari bir değişle; haritasından tam not! Venüs’ü Kova İrem, tez sıkılan, çabuk soğuyan, gönlü geçer bir mucit! Romantik deyip burunları uzatmaya, Usta Geppetto masalına dalmaya gerek yok, sevgilisi şiir okurken ağzını tersten görüp gülebilir, mantığın nerede birader hep mi mehtap hep mi deniz deyip ambiyansa limon sıkabilir! Gönül ilişkilerinde sözü kanun sayılan, sakızdan çıkan Venüs der ki;

Kaçarken topukların “beline” vursun!

Kovalarken dilin dizine insin!

Aman kavuştum mes-ut günler avcumda sanma.

Sözünü gönlüne geçir, durduğu yerde az daha dursun!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.