20 Ocak 2020 – Güneş Kova Burcunda! Özgürlüğümüze Düşkünüz!

Güneş, 20 Ocak 2020 itibariyle akıl ve mantığı ön plana alan Kova burcuna, bir ay boyunca burada seyahat etmek üzere geçiş yapıyor. Bu süreçte hayatlarımızda yenilik, özgürlük ve değişim temaları ön plana çıkabilir. Süregelen katılaşmış kalıplara, yapılara yeni bir bakış açısıyla yaklaşmaya başlayabiliriz. Doğum haritalarımızda Kova burcunun yönettiği evlere ilişkin yaşam alanlarımızda geleneksellikten uzaklaşma dürtümüz yükselebilir. Hayatlarımızda icatlar, buluşlar ön plana çıkabilir.

İçimizde yükselen özgürlük ihtiyacının etkisiyle bulunduğumuz ortamlarda kendi özelliklerimizi ve bütünlüğümüzü özgün tavırlarımızla, sıra dışı bir şekilde ifade etmek isteyebiliriz. Karşılaştığımız durumlara, olaylara yaklaşımımız her zaman ki alışılagelen tavırlarımızdan farklı olabilir. İsyankâr yanımız kendini göstermek isteyebilir. Yaşamlarımız sosyal anlamda hareketlilik kazanabilir. Entelektüel kişilerle bir araya gelmekten hoşlanabiliriz. Mantığımızı ön plana alarak, olaylara her zamankinden daha objektif yaklaşabiliriz. Bir yandan yeniliklerin peşinden gitmek isterken, diğer yandan geçmişten getirdiğimiz prensiplerimizi korumak isteyebiliriz. Tavırlarımıza bir kararlılık hâkim olabilir. Genel anlamda çevremizde daha hümanist bir atmosfer kendini gösterebilir.

23 Ocak 2020 günü Güneş ve Uranüs arasında gerçekleşecek olan stresli açının etkisiyle biraz sabırsız ve aceleci tavırlar ön plana çıkabilir. Hayatımızdaki otorite figürleriyle gergin bir etkileşim olması muhtemel. Sakin kalmaya çalışmakta fayda olabilir.

Güneş’in Kova burcundaki hareketinin yükselen burçlara göre etkisi;

Yükselen Koç:

Sosyal hayatında bir hareketlilik söz konusu olabilir. Sıra dışı ya da entelektüel sohbetlerin yoğun olduğu gruplar içine katılabilirsin. Bu gruplar içerisinde yeni tanışabileceğin ya da çevrendeki güçlü kişilerden geleceğe dair planlarınla ilgili destek görebilirsin. Bu süreçte mümkün olduğunca sosyalleşmek faydalı olabilir.

Yükselen Boğa:

İş hayatında gözler üzerinde olabilir. İşine olan yenilikçi yaklaşımınla başarı elde edebilirsin. Uzun zamandır beklediğin zammı alabilirsin ya da seni bir üst pozisyona taşıyacak terfi hemen kapıda olabilir. Hayatını ve geleceğe dair hedeflerini değerlendirmek için güzel bir dönemdesin.

Yükselen İkizler:

İçinde yükselen özgürlük duygusuyla biraz uzaklaşmak isteyebilir ve kendin için yurtdışına eğitim amaçlı bir seyahat organize edebilirsin. İşini uluslararası alanda büyütmek istiyorsan doğru zamandasın. Hedeflerine giden yolda güçlü kişilerden destek görebilirsin. Bu süreçte hayatı anlamlandırmaya yönelik felsefi konular ilgini çekebilir.

Yükselen Yengeç:

Odağında eşinle ya da ortağınla olan ortaklaşa finansal paylaşımlar olabilir. Banka kredisi ya da vergilerle ilgili konular gündemine gelebilir. Bir yandan başkalarıyla birlikte hareket etme zorunluluğu hissederken, diğer yandan da içinde yükselişe geçen özgürlük hissiyle kendi yolunda, kendi bildiğin gibi yürümek isteyebilirsin.

Yükselen Aslan:

Odak noktana partnerinle ya da ortağınla olan ilişkini alabilirsin. Bu ilişkilerin içerisinde daha özgürlükçü tavırlar sergileyebilirsin. İçinde bulunduğun ilişkiden özgürleşmek ya da ilişki içindeki sınırlarını belirleme arzun yükselişe geçebilir. Hayatında senin için önemli olan kişilerin ihtiyaçlarına zaman ayırman gerekebilir. 23 Ocak günü özellikle işinle ilgili konularda sabırsız, aceleci tutumları sakinleştirmekte fayda olabilir.

Yükselen Başak:

Günlük hayatına dair ve iş rutinlerinde hareketlenme söz konusu olabilir. İşyerinde sonraki zamanlarda ilgilenmek üzere ötelediğin bir konu varsa, yeni ve orijinal bir bakış açısıyla bu konuyu nihayete erdirebilirsin. İşyerinde sorumlulukların artabilir. Belki de ekip arkadaşlarından birinin işten ayrılmasıyla onun görevlerini üstlenebilirsin. Yoğun bir iş temposu olması halinde sağlığına ekstra özen göstermekte fayda olabilir.

Yükselen Terazi:

Önümüzdeki bir ay boyunca yaşamın keyifli, eğlenceli yanları hayatında ön plana çıkabilir. Çocuklarla eğlenceli aktiviteler yoğunlaşabilir. Kendine yeni, belki senin açından sıra dışı sayılabilecek bir hobi edinebilirsin. Sosyal hayatın hareketlilik kazanabilir. Her koşulda rutinin dışına çıkmak ve sana keyif veren konularla zamanını geçirmek isteyeceğin bir dönem. Kendine vakit ayırmak için harika bir zaman dilimindesin.

Yükselen Akrep:

Önümüzdeki bir ay boyunca aile içi ilişkilerin yoğunlaşabilir ve güçlenebilir. Aile içinde geçmişten gelen ve çözüme kavuşturulamamış bir konu varsa, sıra dışı yaklaşımın ve liderliğinle konunun çözüme kavuşmasına katkıda bulunabilirsin. Kendini yeniden yapılandırmak istiyorsan hedef belirlemek ve yeni kararlar almak için çok uygun bir dönemdesin.

Yükselen Yay:

Kardeşlerinle ve yakın akrabalarınla ilişkilerin hareketlenebilir. Kendini yazılı ya da sözlü her şekilde özgün, etkin ve dikkat çekici bir tarzda rahatlıkla ifade edebileceğin günlerdesin. Sıra dışı olduğunu düşündüğün, yenilikçi fikirlerin varsa paylaşmak ve olumlu geri dönüşler almak için uygun bir dönem.

Yükselen Oğlak:

Önümüzdeki bir ay boyunca finansal konular gündeminde olabilir. Maddi gelirinde artış olabilir. Bu süreçte kendi özgün yeteneklerine güvenerek, seni farklı yollardan gelir elde etmeye götüren yeni kapıların açılmasını sağlayabilirsin. Ayrıca bu yolda ilerlerken hayatında önemi olan kişilerden ya da erkek figürlerden destek görebilirsin.

Yükselen Kova:

Önümüzdeki bir ay boyunca güneşin aydınlatıcı ışınları üzerinde olacak. Bu süreçte fiziksel enerjin artabilir. Özgüvenin yükselebilir ve girdiğin her türlü sosyal grup içinde ya da iş ortamında kendini özgün bir şekilde rahatlıkla ifade ederek dikkatleri üzerine çekebilirsin. Yeteneklerini iyi bir şekilde kullanarak koşulları yönlendirebilir ve insanlar üzerinde etki yaratabilirsin. Yeni bir iş fikrin varsa sunmak ya da iş görüşmeleri yapmak için iyi bir dönemdesin.

Yükselen Balık:

Sosyalleşmekten çok yalnız başına geçireceğin süreleri artırarak düşünmek ve yeni seneyi planlamak için uygun bir dönemdesin. Bu süreçte daha önceden gündeme gelmiş ancak geri plana atılmış sorun niteliğindeki olaylar ani bir şekilde gündeme gelerek aydınlanabilir. Yeni bir girişimi hayata geçirmeyi planlıyorsan hemen harekete geçmek yerine bir süre daha geri planda gerekliliklerini yapmak faydalı olabilir. Meditasyonun gücünden yararlanmak için harika bir zaman.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir