Güneş Gözlüğünü Seçerken Burcundan Faydalan

Yaz kış güneş gözlüğü takanlardan değilsen güneş gözlüklerini çantadan çıkarmanın zamanı geldi. Güneş gözlükleri seni sadece güneşten korumakla kalmaz, stilini de tamamlar. Peki, tarzını belirleyen en önemli aksesuarlardan olan güneş gözlüğünü neye göre seçeceksin? Yüz şekline uygun olan modeli mi, rengine göre olanı mı? Markasına göre mi yoksa çerçevesine göre mi?

Bu soruların cevabını öğrenmek istersen hepsine göre seçmen gerektiğini söyleyeceğiz ama bir fazlasıyla. Tüm bunlarla birlikte burcunun özelliklerinden faydalanarak seçim yaparsan yanlış bir güneş seçimi yapman imkansız olur. Haydi, senin için hazırladığımız burcuna uygun güneş gözlüğü fikirlerini incele.

Renkli Çerçeveli Güneş Gözlüğü Seçimi ile Koç Burcu

Cesur ve canlı karakteri ile seçimlerini belirleyen Koç burcu kadını için çoğu zaman kırmızı çerçeveli güneş gözlüğü önerilir. Dilerseniz tabii ki kırmızı çerçeveli bir gözlük seçebilirsiniz fakat bu kolay bir seçim olur. Bizce çocuksu ve coşkulu yanını öne çıkaran, bebeksi renkler yerine güçlü bir çizgisi olan güneş gözlüğü tercih etmelisin. Çerçevesi karışık renklerden tasarlanan fakat gözlük camı koyu renk olan klasik bir model olan Ralph Lauren marka harika bir seçim olacaktır.

Kaliteli Güneş Gözlüğü Seçimi ile Boğa Burcu

Lükse düşkün olan Boğa burcu kadınının güneş gözlüğü seçiminin lüks olduğu kadar kaliteli de olacağından emin olabilirsiniz. Lüksü seven fakat maliyet bilinci de olan Boğa burcu kadınları mutlaka dayanıklı bir güneş gözlüğü seçerler. Böylece satın aldığı ürünü uzun yıllar kullanabilirler. O nedenle Boğa burcu kadınlarına yuvarlak çerçeveli Tom Ford marka güneş gözlüğü modelini öneriyoruz.

Değişik Güneş Gözlüğü Seçimiyle İkizler Burcu

Unisex giyim tarzı seçimi tüm aksesuar tercihlerine de yansıyan İkizler burcu kadını değişik bir güneş gözlüğü seçimi yapar. Bunu sadece çeşitlilik aradığı için değil biraz entelektüel tarafı öne çıktığı için de yapar. 70 yıllarda bu görünüme kavuşmak için John Lennon tarzı yuvarlak çerçeve yeterliyken günümüzde yuvarlak çerçeve neredeyse herkes tarafından tercih ediliyor. O halde İkizler kadınına öyle herkesin tercih edemeyeceği bir model olan altıgen tasarımlı Fendi güneş gözlüğü öneriyoruz. 

Retro Güneş Gözlüğü ile Yengeç Burcu

Retro ve vintage aşığı olan Yengeç burcu kadının gözlük seçimi her zaman belli bir döneme vurgu yapan modellerdir. Trendleri takip etmeden kendine yakışanı arayarak seçimini yapar. Hatıralara önem verdiği için gözlüklerinin gerçek bir vintage gözlükmüş gibi bir izlenim yaratmasını ister. O nedenle Yengeç burcu kadınına Chloé markasının kocaman yuvarlak çerçeveli güneş gözlüklerini öneriyoruz.

Gösterişli Güneş Gözlüğü ile Aslan Burcu

Bir Aslan burcu kadınının normal bir gözlük seçeceğini sanıyorsanız çok yanılıyorsunuz. Tabii ki klasik, sade gözlükleri de var ama onun bir Aslan kadını olduğunu gösteren seçtiği gösterişli ve ihtişamlı modellerdir. Eh, bu sezonun en ihtişamlısı ise Sezar’ın tacının motiflerini anımsatan çerçevesi ile Chanel’in altın sarısı renginde olan güneş gözlüğü. Böyle bir gözlük tasarımını neşeli ve dikkat çekici Aslan burcu kadınından daha özgüvenli kim taşıyabilir ki? Sonuçta o bir kraliçe! 

Zamansız güneş Gözlüğü Seçimi ile Başak Burcu

Modası geçmeyen, kalitesi tartışılmayan hem minimal hem de şık olduğu gibi de zamansız bir gözlük modelini kim tercih eder diye sorsak her biriniz Başak kadını der, öyle değil mi? Sade ve gösterişsiz duruşuna aldanmayın, dünyanın en çok tercih edilen modellerinden olan Persol güneş gözlükleri, kusursuz tasarımıyla mükemmeliyetçi Başak kadınını kendine aşık edebilir. Detaylarındaki şıklığı fark ettiği an Başak kadını başka bir gözlüğe ihtiyaç duymayacaktır.

Renkli Camlı Güneş Gözlüğü ile Terazi Burcu

Göze batmadan dikkat çekmeyi seven zarif Terazi kadını için en doğru güneş gözlüğü seçimi gözlük camlarından gözlerini gösteren açık tonlardaki modellerdir. Tam yuvarlak bir model yerine burun hizasından sonra oval bir hal alan çerçeveli gözlükler onun estetik bakış açısını vurgular. Çoğu zaman seçim konuşunda karasız olduğu için tek bir renk seçimi yapmaktansa birkaç rengi camında barındıran Gucci tasarımı güneş gözlüğü Terazi burcu için mükemmel bir seçimdir. 

Siyah Tutkusu ile Akrep Burcu

Akrep kadını gözlük seçimi yaparken renkli seçimler yerine tutkunun renklerinden olan siyaha yönelir hep. Bunun nedenlerinden bir tanesi siyahın asaleti diğeri ise gizemli görünmenin siyah renk ile daha kolay olmasından kaynaklanır. Yuvarlak çerçeveli güneş gözlüğü onun için yumuşak bir seçim olacağından Akrep kadını, keskin çizgileri olan gözlükleri tercih eder. Çerçevesi kedi gözünü anımsatan ama çok da belirgin olmayan hafif yukarı doğru bir tasarıma sahip Miu Miu modeli tam Akrep kadınlarına göre.

Rota Bildirimli Güneş Gözlüğü ile Yay Burcu

Gezgin, göçebe, seyahat etmeyi seven Yay burcu kadını için gideceği rotayı yazan bir güneş gözlüğü olsa çok havalı olmaz mı? Emin olun böyle bir gözlüğün var olduğunu bilen Yay burcu ona sahip olmak için elinden geleni yapabilir. Üstelik bir de gideceği şehir ile bağlantılı bir şarkının ismi güneş gözlüğünde varsa ne çerçeve ne de gözlüğün cam rengi ve hatta yüzüne uyumu bile önemini yitirir. O büyük resmi görerek çekeceği resimlerde ne kadar orijinal olacağına odaklanır. O zaman California yolcusu olan Yay kadınlarına duyurumuzdur: Christian Dior’da aradığınız model resmen satışta.

Klasik Güneş Gözlüğü Seçimi ile Oğlak Burcu

Zannedilmesin ki Oğlak burcu kadını hep klasiktir. Onun klasik ve geleneksel seçimler yapmasının nedeni demode olduğundan değil bu seçimlerin daha prestijli olmasından kaynaklanır. Hayata bakışı disiplinli ve gerçekçi olan Oğlak kadının gözlük seçiminde en yeni trendler yerine saygın bir duruşa sahip olan güneş gözlüklerini görürüz. Eh, biraz da modası hiç geçmeyenleri… O halde Oğlak kadınının güneş gözlüğü Rayban Clubmaster Klasik modeli olur.

Çerçevesiyle Dikkat Çeken Güneş Gözlüğü ile Kova Burcu

Haydi, söyleyin bakalım: Kim güneş gözlüğünün cam renginden önce şekline bakar? Çerçevesi ile dikkat çeken güneş gözlüklerini hangi burç başkalarının ne diyeceğini umursamadan ya da trendleri önemsemeden tercih edebilir. Tabii ki sıra dışı Kova burcu kadını. Farklılıkları seven Kova burcu kadınları için çerçevesi kendinden havalı Prada tasarımı güneş gözlüğünü öneriyoruz.

Yuvarlak Çerçeveli Güneş Gözlüğü ile Balık Burcu

Yaratıcı ve zarif Balık burcu kadını güneş gözlüğünü seçerken romantik renklerden vazgeçemez. Onun için en harika renkler gün batımındaki gökyüzü ile denizin buluştuğu pembe, mor ve mavidir. Bu tonlarda bir güneş gözlüğü senin için en doğru seçim olacaktır. Hayalperestliğini ise yuvarlak çerçeveli gözlüklerle vurgulayabilirsin. Gözlüğünün boyutu ise yüzünün şeklinden ne büyük ne de küçük olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.