Güneş Boğa Burcunda! Güvende olmak istiyoruz…

19 Nisan 2020 tarihinde Güneş yer değiştirerek Boğa burcuna geçiyor. Son bir aydır Koç burcunun mücadeleci, savaşkan ve hayatta kalma dürtüsüyle aksiyon aldığımız günlerden; maddi-manevi güvenliğimizi sağlamaya odaklanacağımız günlere geçiş yapıyoruz.

Önümüzdeki yaklaşık bir aylık dönemde içimizden gelen enerjiyi belli bir alana odaklayacağız. Ait olduğumuz Doğa Ana’yı daha çok hissetmek ve Dünya’ya köklenmek, ayaklarımızı toprağa sağlam basmak isteyeceğiz. Beş duyumuzu kullanarak hayatın tadını çıkarıp, keyfini hissetmek için çalışacağız. Yaratıcılığımız ve duygularımız aktif olacak ve onları somutlaştırmak için çabalayacağız. Huzura, sakinliğe ve dinginliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyacak ve sadeleşmeyi seçeceğiz. Güvenlik arayışımız yükselecek. Gerek maddi gerekse manevi istikrar arayışımız yoğunlaşacak. İlişkilerimizde de güven temasına önem vereceğiz. Uzun süreli ve sağlam beraberlikler kurmak isteyecek veya var olanın devamlılığını gözeteceğiz. Değerlerimiz tehdit altına girdiğini hissedersek öfkelenebilir, oldukça sert bir şekilde savunmaya geçebiliriz. Bu noktada dikkat etmenizi ve sakin kalmanızı tavsiye ederiz!

21 Nisan’da Güneş-Satürn arasında olacak mücadele gerektiren etkileşimle otorite figürleriyle çatışmaya girebilir; bizi yavaşlatan, engelleyen veya geciktiren koşulları yoğunlukla hissedebiliriz. Ayrıca 26 Nisan tarihinde Güneş’in Uranüs’le yapacağı stresli açıyla ani veya beklemediğimiz olaylarla karşılaşabilir, hızlı gelişmelere şahitlik edebiliriz. Güvenliğimizin tehlikeye girdiğini hissederek gerilebiliriz.

Peki Güneş’in Boğa Burcundaki Seyahatinin Yükselen Burçlara Etkisi Neler?

Yükselen Koç: Önümüzdeki bir aylık süreçte finansal kaynakların ve değere olan bakış açın ön plana çıkacak gibi görünüyor. Para kazanmak ve mali istikrarını korumak senin için önem kazanacak. Yeni bir gelir kapısı elde etmek için çaba sarf etmek isteyebilir, halihazırda akışta olan parayı biriktirmek isteyebilirsin. Diğer yandan kazançlarının devamlılığı ile ilgili seni huzursuz edecek koşullar gelişebilir. Kendine verdiğin değeri fark ederken hayatta sana daha çok keyif veren, huzurlu ve sakin hissettiren şeylere yönelebilirsin.

Yükselen Boğa: Önümüzdeki bir aylık süreçte genel hayat dinamiklerin ve sağlığın ön plana çıkacak gibi görünüyor. Dış dünyaya kendini sergilerken keyifli ve huzurlu görünebilir, sağlığındaki istikrarı sürdürebilmek için güvenlik önlemlerini arttırabilirsin. Gerek kariyer hayatında gerek ikili ilişkilerinde gerekse ev hayatında huzurlu ve sakin tavırlarınla dikkat çekebilirsin. Alışkanlıklarını bırakmaya zorlayan koşullar hissedebilirsin. Ancak Uranüs’ün burcundaki seyahatiyle dönem dönem huzurun kaçabilir.

Yükselen İkizler: Önümüzdeki bir aylık süreçte ruhsal dünyan ve kontrol dışı konular ön plana çıkacak gibi görünüyor. Bilinçaltımdaki korkular bu dönemde gün yüzüne çıkabilir. Maddi ve manevi güvenliğini tehdit eden koşullar seni içsel olarak huzursuz edebilir. Öte yandan bu stresle baş edebilmek adına ruhsal çalışmalara yönelebilirsin. Yaratıcılığına odaklanmayı tercih ederek bazı sanatsal faaliyetlere yönelebilirsin. Müdahale edemediğin ve tüm insanlığı ilgilendiren konulardaki gelişmeler seni strese sokabilir.

Yükselen Yengeç: Önümüzdeki bir aylık süreçte sosyal hayatın ve hedeflerin ön plana çıkacak gibi görünüyor. Bugünlerde sosyalleşmek kolay olmasa da arkadaş gruplarınla bir araya gelmek ve organizasyonlar yapmak isteyebilirsin. Mesleki ekipler, dernek veya vakıflarda insanlığa faydalı olacak çalışmalarda bulunabilir, sosyal çevrende uyumlu ve sakin tavırlarınla dikkatleri üzerine çekebilirsin. Ancak bu çalışmalar esnasında huzurunu kaçıracak ani gelişmeler de yaşaman mümkün. Geleceğe dair hedefleri somutlaştıracak birtakım düzenlemeler yapmak isterken strese girebilirsin.

 Yükselen Aslan: Önümüzdeki bir aylık süreçte kariyer hayatın ve başarı hedeflerin ön plana çıkacak gibi görünüyor. Çalışma hayatına daha çok odaklanacağın, kariyerindeki istikrarı sürdürebilmek adına yeni eylem planları geliştirebileceğin bir dönem seni bekliyor. Toplumdaki sakin ve kontrollü duruşunla dikkatleri üzerine çekebilir, üstlerinle uyumlu çalışmalar yapabilirsin. Ancak hedeflerin için çalışırken ani gelişebilecek koşullar rahatını kaçırabilir. Projelerinde yaşanabilecek hızlı gelişmeler, devamlılığı sürdürebilmende güçlük çıkarabilir.

 Yükselen Başak: Önümüzdeki bir aylık süreçte hayat görüşlerin ve yurt dışı konular ön plana çıkacak gibi görünüyor. Kişisel gelişimin için bazı eğitimlere başlamak isteyebilir ve değerlere olan bakış açını sorgulayabilirsin. Yabancılarla ilgili konularda hareketlenmeler olabilir. Uluslararası ticaretle uğraşıyorsan çalışmalarındaki istikrarı sağlamak önem kazanabilir fakat ani gelişmelerle strese girebilirsin. Öte yandan yurt dışına seyahat etmek isterken engellerle karşılaşabilirsin. Sosyal medyada fikirlerini paylaşırken beklemediğin tepki alabilir, sakinliğini kaybedebilirsin.

Yükselen Terazi: Önümüzdeki bir aylık süreçte finansal paylaşımlar ön plana çıkacak gibi görünüyor. Ortaklı gelirlerindeki istikrarı ve düzeni devam ettirmek bu dönemde önem kazanabilir. Alacaklarını tahsil etmeye odaklanırken diğer yandan giderlerini de düzene koyman gerekebilir. Vergi, sigorta, miras ve kredi gibi konular hareket kazanırken beklemediğin gelişmeler seni strese sokabilir. Ayrıca güvenliğini ve içsel huzurunu tehdit eden koşullar psikolojik olarak sana baskı hissettirebilir.

Yükselen Akrep: Önümüzdeki bir aylık süreçte ikili ilişkilerin ön plana çıkacak gibi görünüyor. Evliliğindeki huzura ve maddi-manevi güvene odaklanmak isteyebilirsin. Beraberliğini daha keyifli hale getirmek ve zamanı uyum içinde geçirebilmek için harekete geçebilirsin. Eşinin finansal koşullarında dengesizlikler oluşabilir ve bu sebeple huzurunun kaçtığını düşünebilirsin. Ortaklığın veya iş birliği yaptığın kişilerle ilgili beklenmedik gelişmeler gündemine gelebilir ve stres yaşayabilirsin.

Yükselen Yay: Önümüzdeki bir aylık süreçte çalışma hayatın ve sağlığın ön plana çıkaracak gibi görünüyor. Günlük ortamında sakin ve uyumlu olmaya odaklanabilirsin. Rutinlerini pratikleştirebilmek adına bazı düzenlemeler yapmak isteyebilirsin. Çalışma arkadaşlarınla ahenk içinde süreci yürütmeye özen gösterebilir, iş akışındaki istikrara ve tutarlılığa önem verebilirsin. Ancak projelerinde oluşabilecek ani gelişmeler seni strese sokabilir veya ofis ortamındaki hızlı olaylar ile huzursuz hissedebilirsin. Öte yandan gün içerisinde daha fazla yemek yememeye, rahatına çok düşmemeye özen göstermeli, sağlığına dikkat etmelisin.

Yükselen Oğlak: Önümüzdeki bir aylık süreçte hobilerin ve aşk hayatın ön plana çıkacak gibi görünüyor. Birlikte olduğun kişiyle olan ilişkini uyum ve ahenk içinde sürdürmeye odaklanırken güven temasının önemini daha çok hissedebilirsin. Ancak birlikteliğindeki istikrarın tehdit altında olduğunu hissettirecek gelişmeler yaşayabilirsin. Çocuklarınla çok zaman geçirdiğin bugünlerde sevecen ve yumuşak olmaya özen gösterirken onların ani çıkışları sakinliğini bozabilir. Beş duyuna hitap eden zevklere yönelebilir, hayattan keyif olmaya çalışabilirsin. Sanatsal yeteneklerini harekete geçirecek hobilere yönelebilirsin.

 Yükselen Kova: Önümüzdeki bir aylık süreçte ailen ve ev hayatın ön plana çıkaracak gibi görünüyor. Ev ortamındaki ilişkilerin sakin ve huzurlu olmasına odaklanabilirsin. Aile bireylerinin hem maddi hem manevi güvenliğini sağlamak her zamankinden daha çok önem kazanabilir. Sevdiklerinin değerini fark ederken onlara keyif verecek aile içi organizasyonlar düzenleyebilirsin. Öte yandan evinde dinlenmeyi tercih edebilirsin. Ancak aniden tamirat tadilat gerektiren işler gündemine gelebilir ve huzurun kaçabilir.

Yükselen Balık: Önümüzdeki bir aylık süreçte yakın çevren ve anlaşmalar ön plana çıkaracak gibi görünüyor. Kardeşlerin, akrabaların ve komşularınla uyumlu ve huzurlu ilişkiler kurmaya odaklanabilirsin. Düşüncelerini yumuşak bir şekilde ifade etmeye yönelirken zihinsel sakinliğe daha çok önem vereceksin. Öte yandan varsa ticari anlaşmalarının devamlılığını sağlamak için çalışman gerekebilir. Bu anlamda beklemediğin gelişmeler seni hem finansal hem de düşünsel olarak sıkıntıya sokabilir. Öğrenim hayatında bazı yavaşlamalar olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir