Güneş Balık Burcunda – Hem Duygusalız Hem Fedakâr!

19 Şubat 2020 günü yaşam enerjimiz Güneş, asi ve isyankâr tavırlarıyla nam salmış Kova burcundaki yolculuğunu tamamlıyor ve maddi dünya ile ruhsal dünya arasında ikilem yaşayan, ruh hali biraz dalgalı, biraz da kararsız Balık burcuna geçiyor.

Güneş, aşırı hassas ve bir o kadar da sınırsız Balık burcunu aydınlatırken yaşamlarımızda başkalarının ihtiyaçlarına daha duyarlı olabiliriz. Empati kurabilen yönümüz ön plana çıkabilir. Bir başkasının yaşamına katkı sağlayacağımızı düşünüyorsak o an için gereken neyse onu hiç düşünmeden fedakârca bir eğilimle yaparken bulabiliriz kendimizi. Burada kurtarıcı olayım derken günün sonunda kurban durumuna düşmemeye dikkat etmekte fayda var.

Hayatımızın genelinde çok toleranslı bir yapımız olmasa bile yılın bu Balık döneminde bir nebze daha bağışlayıcı, anlayışlı tavırlar içinde olabiliriz. Sezgilerimiz kuvvetlenirken, biraz da duygusallaşabiliriz. Çevremizde gözyaşları sel olup akabilir, hatta belki de o gözyaşlarına hâkim olamayanlardan biri biz bile olabiliriz. Hassasiyetimiz yükselebileceğinden kırılmaya ya da duygusal anlamda yaralanmaya da açık olabiliriz.

Güneş’in Balık burcundaki hareketi süresince Merkür’ün de yine aynı burçta üstelik de uzunca bir süre geri harekette olacağını düşünürsek dalgın ve unutkan tavırların çevrede kol gezebileceğini söyleyebiliriz. Bu süreçte ne olur ne olmaz diyerek verdiğimiz tüm sözler, randevular için hatırlatıcı alarmlar kurmakta fayda var.

GÜNEŞ’İN BALIK BURCUNDAKİ HAREKETİNİN YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ETKİSİ;

YÜKSELEN KOÇ:

Hazır senenin ilk çeyreğinin içindeyken kendi içine dönerek önünde uzanan koca seneye dair düşünmek, bir değerlendirme yapmak için muhteşem bir dönemdesin. Yılın bu döneminde hayatında bir şeyleri başlatmak, yeni bir girişim ortaya koymak yerine ilgili konular üzerinde derinleşmek üzere daha çok geri planda hazırlık yapmak ve bilgilerini pekiştirmek daha iyi olacaktır. Geçmişte gündemini meşgul etmiş bir konu tekrar önüne gelebilir. Sağlığına özen göstermekte fayda var. Bu süreçte meditasyon gibi çalışmalar yaparak kendinle baş başa kalmaya daha çok vakit ayırabilirsin.

YÜKSELEN BOĞA:

Sosyal hayatın hareketleniyor. Tek başına vakit geçirmek için hiç uygun bir dönemde değilsin. Aksine bolca sosyal organizasyonlar içine katılmakta fayda var. Arkadaşlarından ya da bu kalabalıklar içinde hiç ummadığın anda karşılaşabileceğin kişilerden seni hayallerine götürebilecek destekler görebilir, onlar vesilesiyle çeşitli fırsatlarla karşılaşabilirsin. Ekip çalışmaları içinde lider tavrınla ön plana çıkabilirsin.

YÜKSELEN İKİZLER:

İş hayatın ön plana çıkıyor ya da sen iş hayatında parıldayıp göz önüne çıkıyorsun. Senin için ele aldığın çalışmalarda başarılı olmaya ve ilerlemeye açık bir dönem. Beklediğin bir terfi varsa bu dönemde onu alarak daha güçlü bir pozisyona geçiş yapabilirsin. Genel olarak hayatını ve geleceğe dair amaçlarını gözden geçirmek, üzerine düşünmek için uygun bir dönemdesin. Sadece iş ortamında dalgınlıklara ve aşırı hassas tavırlara dikkat etmekte fayda olabilir.

YÜKSELEN YENGEÇ:

Bir konu hakkında kendini geliştirmek, daha da derinleşmek adına eğitim almak üzere yurtdışına seyahat organize etmek isteyebilirsin. Ancak dalgınlıklar ya da organizasyonda aksaklıklar olması ihtimaline karşılık seyahat planını 10 Mart sonrasında hayata geçirmende fayda var. Yaşamına yön verebilecek, ruhsal gelişimine ve hayatı anlamana katkısı olabilecek yeni felsefelerle tanışman mümkün. Rutinin dışına çıkmak isteyebileceğin bir dönemdesin.

YÜKSELEN ASLAN:

Yaşamında ortaklaşa paylaşımlar, banka kredileri, vergiler, borç almak ya da vermek gibi konular ön plana çıkabilir. Bu konularla ilgili olarak bir başkasının yaşamında fark yaratıp, iyilik yapmak isterken kurban durumuna düşmemek adına fedakârca tutumlar izlerken dikkatli olmakta fayda var. Finansal anlamda almak ya da vermek yönünde eylemlerde bulunmadan önce etraflıca düşünmek ve mümkünse 10 Mart sonrasını beklemek daha olumlu sonuçlar doğurabilir.

YÜKSELEN BAŞAK:

Evlilik, ortaklık ya da her türlü ikili ilişkinde fedakârca tutumlar ön plana çıkabilir. Bu dönem Merkür retrosu sebebiyle senin için ikili ilişkiler açısından iletişimde aksaklıklara açık bir dönem olabileceği için biraz geri durmakta fayda olabilir. Dalgınlık ve unutkanlıklara önlem amaçlı eşinle ya da ortağınla randevuların için alarmını açık tutmakta fayda var.

YÜKSELEN TERAZİ:

Günlük iş hayatın ve sorumlulukların ön plana çıkıyor. Fedakârca tutumların dolayısıyla iş ortamında ekip arkadaşlarının görevlerini kendi üzerine almaya yönelik bir eğilim içinde olabilirsin. Ancak önümüzdeki yaklaşık bir aylık süreç bu alanda organize olmak zor olabileceği gibi dalgınlıklara da açık bir dönem. Kendini gereğinden fazlaca sorumluluk altına sokmamakta fayda olabilir.

YÜKSELEN AKREP:

Kendine vakit ayırma isteğinin yükseleceği bir aylık zaman dilimine hoş geldin. Bu süreçte hayatında keyifli aldığın konular ön plana çıkabilir. Yaratıcı çalışmalar yapıyorsan bu süreçte yaratıcılığın tetiklenebilir ve onu daha iyi ifade edebilirsin. Merkür’ün geri hareketi dolayısıyla daha derin düşünebilme eğilimin de yükselebileceğinden bu süreci değerlendirmekte fayda var. Sadece yaratıcı çalışmalarını topluluklara sunmak için 10 Mart’ın geçmesini beklemek daha iyi olabilir.

YÜKSELEN YAY:

Aile içerisinde çözülememiş konular varsa uzlaşıya varılması yönünde liderlik edebilirsin. Ancak Merkür’ün geri hareketi dolayısıyla son derece iyilik içerikli tutumların yanlış anlaşılabilir. Odağında ev konusu olabilir. Evini değiştirmeyi düşünüyorsan herhangi bir detayı kaçırmamak adına sözleşme imzalamak ve taşınma sürecinin kolaylıkla geçmesi için 10 Mart’ın geçmesini beklemekte fayda var.

YÜKSELEN OĞLAK:

Kardeşlerin ve yakın çevrenle ilişkilerinde kendinden önce onları ön plana aldığın tutumlar içinde olabilirsin. Sonradan pişman olmamak adına neyi neden yaptığına dikkat etmekte fayda olabilir. Ruhsal konularla ilgili eğitimler almak isteyebilirsin. Eğitim almak istediğin konularla ilgili araştırmalara hız verip başlangıç için 10 Mart sonrasını beklemek daha iyi olabilir.

YÜKSELEN KOVA:

Yaşamında finansal konular ön planda. Baba, koca gibi eril figürlerden finansal anlamda destek görebileceğin gibi sen de senden bu anlamda destek isteyenlere borç vermek isteyebilirsin. Ancak bu yönde kararları acele bir şekilde almadan önce üzerinde etraflıca düşünmek ve mümkünse 10 Mart sonrasında eyleme geçmekte fayda olabilir.

YÜKSELEN BALIK:

Fiziksel enerjin ve kendine olan güveninde bir yükselme hissedebilir, girdiğin ortamlarda bir güneş gibi ışık saçabilirsin. Kendini her zaman olduğundan daha iyi ifade etmeye açık bir dönemde olmakla birlikte Merkür’ün Balık burcundaki geri hareketi dolayısıyla bu etkiyi %100 performansla yaşayamaman mümkün. Ve ister istemez arada yanlış anlaşılmaların olması ihtimali muhtemel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.