Gülme Krizine Giren Burçlar En Çok Neyle Eğleniyor?

Dünya üzerinde belki de en çok sevdiğimiz şeylerden biri de gülmek! Onun kadar insana iyi gelen, kendini iyi hissettiren, hatta gençleştiren başka hiçbir şey yok. Bazen sadece kendimiz için değil yüzlerdeki o mutluluk ifadesini görmek için, etrafımızdaki insanlar da gülsün ve eğlensin diye türlü espriler yapıyoruz! Ama tabii ki bazen birinin güldüğüne öbürü gülmüyor, bazen de hiç beklemediğimiz anda kahkahalar kopuyor! Neden mi? Çünkü her burcun kendine göre komik bulduğu durumlar değişiklik gösteriyor!

Koç

Fiziksel mizahı seviyorsun evet, ama başkasının ciddi şekilde canı yanmadıkça! Birbirine şakalar yapan insanların videolarını izlemekten fazlasıyla keyif alıyor, çoğu zaman kahkahalar atıyorsun. Bir doğum günü partisinde sarhoş olup hem kendisiyle hem de başkalarıyla eğlenen insanları görmek keyfini daha da çok yerine getiriyor. Kısacası kendi haline gülen ve eğlenen insanlar seni de fazlasıyla güldürüyor!

Boğa

Sana göre dünya zaten yeterince çılgın bir yer, ihtiyacın olan tüm mizahı sağlıyor! Bu yüzden ekstra bir şakaya ya da komiklik sağlayacak bir duruma gerek yok. İnsanların yaptığı boş gururlar bile seni fazlasıyla güldürüyor. Eğlenmek istediğinde bulunduğun ortamda arkana yaslanıp etrafı gözlemlemek senin için yeterli! Arkadaşlarınla geçirdiğin herhangi bir günde bile etrafta koşuşturmaları, yaşanan diyaloglar zaten sana fazlasıyla malzeme sağlıyor! Daha ne isteyesin ki?

İkizler

Mizah yapan insanları komik ve eğlenceli buluyorsun! Mesela en yakın arkadaşlarından biri sevgilisiyle gittiği tatilde bavullarını nasıl kaybettiklerini ve aynı kıyafetlerle neredeyse tüm tatili geçirdiklerini anlattığında gülmekten karnına ağrılar giriyor! Evet belki de hayatlarının en kötü tatillerinden biriydi ve belki de bir yıl boyunca başka bir tatile gidemeyecekler ama arkadaşının da en az senin kadar eğlendiğini görmek kahkahalar atmanı sağlıyor!

Yengeç

Ah şu kendileriyle dalga geçen insanlar yok mu, işte onlar acayip komik geliyor sana! Sırf bu yüzden çevrendeki arkadaşlarını güldürmek istediğinde kendinle ilgili bol bol espriler yapıyorsun. Özellikle kendinle ilgili acınacak o kadar çok konu buluyorsun ki sana espri malzemesi çıkıyor! Aşırı hassas bir yapın olduğundan insanların sana acıyarak baktığını düşünüyorsun ve çoğu durumu şakaya vuruyorsun. Keşke kabul etsen insanlar sana hiç de öyle bakmıyor, sadece alıngan biri olduğunu düşünüyorlar!

Aslan

Sürekli olarak boş yere kahkaha atan, esprilerinin komik olduğunu düşünen insanlardan pek hoşlanmıyorsun, ancak bulunduğun ortamda şakalarına gülünmediğini gördüğün zaman bu seni fazlasıyla eğlendiriyor! Ciddi bir ortamda güldiğin zaman ortamın çok karışacağını düşünüyorsun bazen, ama öyle komik olaylar oluyor ki kendini tutamayıp karşındaki kişinin suratına kahkaha atasın geliyor!

Başak

Hiçbir şey seni, sevmediğin birinin başına gelen bir talihsizlik kadar güldüremez! Bir düşünsene; lise aşkınla en yakın arkadaşı yüzünden ayrılmıştınız, işte o “en yakın arkadaş” vergi kaçakçılığından hapse girmiş! Facebook’ta senin hakkında abuk subuk söylentiler yayan kıza ne dersin? Estetik ameliyat olmuş ama doktoru burnunu “azıcık” yamuk yapmış! Sadece bunların gerçek olduğunu hayal ettiğinde bile acayip eğlenmiyor musun?

Terazi

Hepimiz biliyoruz ki sokakta ya da evde düşen birini görmek resmen seni gülme krizine sokuyor! Neden olduğunu bir türlü çözememiş olabilirsin, kendin bile düşsen gülmekten yerden kalkamıyorsun! Tabii bir de haksızlık yapan insanların başına bir şey geldiğinde de epey eğleniyorsun. Tam anlamıyla “Kendine yapılmasını istemiyorsan başkasına da yapma” mantığında olduğun için resmen gururun okşanıyor!

Akrep

Çoğu zaman pasif agresif insanlar ile uğraşmak, onları muhabbete zorlamak sana fazlasıyla eğlenceli geliyor! Kapalı kutu oldukları için onların içinde eğlenceye aç birinin olduğunu düşünüyorsun ve sohbet ederken kendini mizaha vuruyor, bol bol espri yapıyorsun. Hele bir de yüzlerinde bir gülümseme görürsen, seni tutabilene aşk olsun! Keyfin yerine geliyor, konuştukça kendi yaptığın esprilere bile güler hale geliyorsun!

Yay

Gerçekten eğlenceli bir hikayeyi fazlasıyla komik buluyorsun, ancak hiç kimse senin hikayelerinden daha komik şeyler anlatamaz! Üstelik en eğlenceli kısmı ise; hepsinin gerçek olması! Adını sürekli olarak kahve bardağının üzerine yanlış yazan baristalar, ofiste eğlenceli videolar izlerken kulaklığını takmayı unutman, anneannen yaşındaki karşı komşunun sürekli sana çaya, kahveye gelmek istemesi… Bunlardan daha komik ne olabilir ki?

Oğlak

Genel olarak ciddi bir karakterin olsa da, yapılan klasik espriler fazlasıyla eğlenmeni sağlıyor! Asırlardır anlatılan fıkralara gülmeyen insanları anlayamıyor, kahkahalar atmaktan kendini alamıyorsun! Zihnin çok dolu ya da aklının başka yerlerde olmasından dolayı bazen esprileri kaçırıyorsun, ancak iyi bir gününde olduğun zaman yapılan her bir şakada gülenecek bir şey buluyorsun!

Kova

Soğuk espriler havada uçuştuğu zaman çoğu kişi koşarak ortamı terk ediyor olabilir, ama sen orada kalıp o şakalardan daha fazlasını duymak isteyen tek kişisin! Sana göre dünya üzerinde bu kadar eğlenceli olabilen şeyler çok sınırlı! Üstelik kimsenin bu esprilere gülmediğine inanamıyorsun. Buna kim inanır? Kadir İnanır! Çok tatlısın Kova, ama biz de şeker hastasıyız. Tüm bu esprilerin üzerine; adamın biri gülmüş, bahçeye dikmişler…

Balık

En yakın arkadaşlarınla beraber, daha önceden duyduğunu esprileri birbirinize yaparak eğlenceyi iki katına çıkarıyorsun! Çoğu zaman hepiniz komik bulduğu insanları mercek altına alıyor, onların türlü türlü halleriyle eğlencenize eğlence katıyorsunuz. Hatta bu bazen öyle haller oluyor ki, günlerce bile sürebiliyor! Bazen insanlar neye güldüğünüzü anlayamıyorlar, çünkü sadece size özel oluyor 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir