Gülben Ergen’in Yardım Eli Venüs’ten!

Literatürde ismiyle müsemma saç modeli olan, “Şimdi o bir dadı!” olduğu günden bu yana anaç ruhuyla öne çıkan, sanatını bir an olsun elden bırakmayan, mütevazi lokantası ‘Dadı Mutfakta’da kaynayan çorbasını elleriyle karıştıran, aile kurumunda adı saygıyla anılan, ayakları da yere sapasağlam basan Gülben! “Çocuklar gülsün diye” projesiyle kuş uçmaz, kalem tutmaz ücra köşelerin yardım eli, ne yaşarsa yaşasın zeval getirmediği aile birliği ile korunaklı Anne şefkati, içi masum bir kedi, dışı ormanların kraliçesi Aslan Gülben!

Güneş’i ve Mars’ı Başak olan Gülben Ergen, Hürriyet Gazetesi’nin düzenlediği ‘Sinema Yıldızı Yarışması’ndan aldığı ikinciliğin ardından çıktığı sahnelerden bir an olsun inmez! Başarılarını tırnaklarıyla kazır, kariyerini elinin titiz emeği ile inşa eder. Hep mükemmeli hedefler, azimle çalışır, hiçbir detayı gözden kaçırmaz. Güneş ve Mars bir arada Gülben’e azmin sınırsız kaynaklarını sunar, Gülben elinden gelenin fazlasını başarmak için, keyfinin kahyasına kulak asmaz, çalışmayı elden bırakmaz. Kuyuları iğneyle kazması gerekse gözü korkmaz, konsantrasyonunun önünde dağlar duramaz, kendi kendini eğitmenin ustası, öğrenilecek tüm bilgilerin kılıçlardan keskin zekasıdır!

Ay Balık, sınırsız bir merhamet getirir Gülben’e. Toplumun yararına işler, sosyal sorumlulukta istemediğin kadar hassasiyet, fedanın en gözü kapalısı, şefkatin yüreklere sığmayanı buradan gelir. Sanatsal yeteneklerini de göz ardı etmemek gerek. Eli hünerli, kalemi kuvvetli, sesi bülbüllerden armağan Gülben, sahnesini Aslan’dan, ilhamını Balık’tan alır.

Venüs; Yengeç dedik, burada bir duralım! Dadı olup annesiz üç çocuğa, dadılıktan öte annelik yaptığı o dizi var ya! Biliniz ki Melek, Gülben’in ta kendisidir! İşini, maddi çıkarını, yaşamdaki tüm diğer sorumluluklarını bir kenara iter, geride bir tek koca yürekli Anne Gülben kalır! Yalnızca kendi çocuklarına değil, elinin erdiği, gücünün yettiği her çocuğa sevgiyle dokunur, eğitimin değerini bir ayrı bilir, evlatların bir tebessümüne, nice okullar yaptırır! Vatanı uğruna gözüne kara perdeler çeker, canını sakınmaz, göğsünü siper eder! Duygusal ilişkilerinde de eşten önce, ailesi için saçını süpürge eden anne olur hep! Kendini hep ardına atar, başı evlatları, önü eşi, yanı ailesi, vicdanının sesini yardıma muhtaçlar çeker ! Bakmayın dimdik durup hem ana hem baba göründüğüne, pek kırılgan, çok naiftir esasen de Aslan kostümünün ardına gizler gerçek Gülben’i! Venüs Ay üçgeni Gülben’i sadece anne olarak yaşamaya iter! Gülben Ergen; sevdikleri, çocukları ve ülkesi üzerine kocaman kanatlar serer!

Merkür’ün iletişim tarzına olan etkisi ile Aslan’ın heybetini taşısa, şovunu yapsa da iç dünyası Balık ve Yengeç’in hassasiyetiyle örülüdür! El kol hareketlerindeki maskülenlik, jest mimiğindeki kendine güven, sahnelerin tozunu atan ışıltısıyla bilinen Gülben; Aslan’dır! Ama içi kendini dışı bizi kavuranlardan! Hiç göstermediği kaygıları rakımını yüksek tutar, içindeki kurtlar her durumda halaya kalkar, sevdikleriyle ilgili taşıdığı endişeleri zihnini yer bitirir! İçinde yatan mahzun, şefkate muhtaç bir kedi olsa da dışında kükreyen koca bir Aslandır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.