Guinness Rekorlar Kitabına Adını Yazdırabilecek 3 Burç!

Dünya üzerinde aklınızın ucundan bile geçirmeyeceğiniz, “nasıl yani böyle rekor mu olur” diyebileceğiniz ve kırılmayı bekleyen o kadar çok rekor var ki. Bu rekorlar içerisinde hız, büyüklük, güç, çeşitli nesnelerin koleksiyonu, yemek- içmek gibi bir sürü konu bulunuyor. Aynı zamanda ünlü dünya rekorları da bulunuyor ama bunun için önce ünlü olmanız gerekiyor tabi ki. Bazen bahçenizde yetişen devasa bir domates dünya rekoru kırma fırsatını doğrudan kucağınıza atarken, çoğunlukla her zaman böyle olmuyor. Dünya rekoru kırmak çoğunlukla sarsılmaz bir kararlığa, ilginç becerilere ve sabra ihtiyacın duyuyor. Her zaman olduğu gibi rekor kırma konusunda da bazı burçlar diğerlerinden bir adım önde. İşte karşınızda dünya rekoru kırmış, kırmaya müsait ve kırması kuvvetle muhtemel o 3 burç…

Oğlak

Birinin dünya rekoru kırması için bünyesinde şu üç önemli özelliği barındırması gerekiyor; kararlılık, küçük şeyleri bile hesaba katma ve oyunu kuralına göre oynamak. Oğlak insanı bu üç özelliğin üçüne de fazlasıyla sahip. Eğer bir dünya rekoru kırmaya karar verirse, onu başarana kadar peşini bırakmaz, ne pahasına olursa olsun arkasından gider. Oğlak insanı asla işin kolayına kaçmaz, işleri yalapşap yapmak yerine yavaşça ama doğru yapmaya önem verir. Bir kere yaptıklarında ise her şey zaten mükemmel hale getirilmiştir bile.

Koç

Koç insanının dünya rekoru kırmasına yardımcı olacak özellikleri arasında benzersizlikleri, korkusuz oluşları ve başarıya olan ihtiyaçları yer alır. Koçlar günlük hayatta oldukça rekabetçi bir yapıya sahiptir, madem öyle ün yaptıkları bu rekabetçi ruhu neden herkesin yapmaya cesaret edemeyeceği bir şeyi yapmak için kullanmasınlar ki? Bunun için dünya rekoru kırmaktan daha mantıklı bir yol gelmiyor insanın aklına. Herkes gibi olmadıklarını bilen Koçlar, o zaman neden yaptıkları şeyle tanınmasınlar, arkasından gelenleri kıskandırmasınlar ki? Yapmaya niyetlendikleri şey için risk almaktan ise asla korkmazlar. O rekor ya Koç insanının olacaktır ya Koç insanının.

Aslan

Gerçek şu ki Aslanlar her haliyle, hiçbir şey yapmadan bile gözleri üstüne çevirmekte pek zorlanmaz. Ama oldukça sıra dışı bir şey yapmanın ve alkışları üzerine toplamanın cazibesine de dayanamazlar. İlgi odağı olmaya bayılan Aslanlar işlerine gelmediğinde oldukça tembel olmalarına rağmen söz konusu dünya rekoru kırmak olduğunda birdenbire enerji patlaması yaşıyor gibi görünebilir. Genellikle istediği şeyi kolayca elde etmeye alışkın Aslan, bazen hayatında aşılması gereken bir mücadele ister. Sıkılmaya gelmezler ve başkalarının yaptıkları şey yapmak istemezler. Özel olmak ve gelecek nesillerin etkileneceği şekilde ismini tarihe yazmak, kitaplara geçmek ister. Bunun için de kırması gereken rekor hangisiyse onu bir şekilde kırar. Maksat insanlık ilham, gelecekte de adı dilden dile dolaşsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir