Gucci 2018 Sonbahar-Kış Koleksiyonunu Hangi Burç İçin Tasarladı?

Gucci 2018 Sonbahar –Kış koleksiyonunu detayları ile inceledik! Siz astroloji sevenler için Alessandro Michele hangi burçlara uyumlu tasarımlar hazırlamış, podyumda yer alan tasarımların hangilerinden esinlenerek stilinize katkıda bulunabilirsiniz, bunların hepsini not aldık. Yaza daha yeni girdiğimiz bugünlerde sonbahar nereden çıktı demeyin, siz siz olun, şimdiden hazırlığınızı yapın!

Alessandro Michele Gucci markasını Frida Giannini’den devraldığından beri illüzyon, farklı kültürler, hayvan figürleri gibi birçok öne çıkan detay ile moda dünyasına hızlı giriş yaptı. Son zamanlarda biraz kendini tekrar eden bir duruşu olsa da Gucci 2018 Sonbahar –Kış koleksiyonuyla akıllara durgunluk veren bir sunum daha gerçekleştirdi.

Podyumu bir hastane odasına çeviren Michele’in bize aktarmak istediği şey, yarı insan yarı robot üretilen bir hastane odası. Üretilen şeyse “Gucci Cyborg”! Michele göre artık “Kendi hayatlarımızın Frankenstein”ymışız. Sanırız o yüzden podyumdaki modeller hipnozluymuş gibi yürüyordu ve ellerinde kendi kafaları, minik ejderhalar, yılanlar vardı.

Alessandro “Bugün artık kadın ya da erkek olmak gibi bir şey yok. Ne olmak istediğimizi biz seçiyoruz.” diyerek cinsiyetsiz tasarımlara dikkat çekiyor. Bunun yanında normal ve sıra dışılığı bir arada kullanmış. Tasarımcının bu koleksiyonunda, Çin esintili pijamalar, matruşka bebeklerden esinlenilen başörtüler, İngiliz Tüvitleri, 80’li yıllara ait takım elbiseler ve İskoç ekoseleri ile her coğrafyaya göndermesi bulunuyor.

Koleksiyonun özetini bitirdikten sonra gelelim burçların bu tasarımlardan hangilerinden esinleneceğine. İşte başlıyoruz.

Yıllara Meydan Okuyan Ceketler

Sol görseldeki tasarımı üzerindeki motif olmasa ya da stylingi daha sade yapılsa Chanel ceket sanacağımız kadar zamansız bir parça olan fularlı bu ceket ile gri deri üzerine üzerinde Gucci yazan işlemeleri olan bu tasarımları Boğa burcu kadınlarına öneriyoruz. Nedeni ise çok açık; Boğa kadınları lüksü ve kaliteyi seviyorlar. Bu iki ceket de hem lüks hem de kaliteli oluşları hem de tasarımları ile yıllarca kullanılabilecek parçalar. Dolaplarda boşluklar hazırsa işte size esinlenmeniz gereken iki harika ceket tasarımı…

Dikkat Çekici Tasarımlar

Dikkat çekmek denince akla gelen ilk burçlardan olan Aslan burcu tüm koleksiyonu üzerine geçirebilir aslında. Fakat detaylı incelendiğinde onun payına kürk, dore renginde etek ucu fırfırlı kısa ceket ve neredeyse Aslan burcundan başka bir burcun giyerken 45 kez düşüneceği parlak yıldız ve kalp desenli payetli ceket düşüyor. Bu 3 parça da Aslan burcu kadının dolabında yerini her zaman bulabilecek ve senelerce de kullanılabilecek tasarımlardan.

Sade Tasarımlar

Kim derdi ki Gucci koleksiyonundan minimal çizgisini bozmayan Başak burcu kadınına da birkaç parça çıkacak. Stylingi göz önünde bulundurmaz ve sadece tasarımlara odaklanırsak Michele’in Başak burcuna bile uygun tasarımlar yarattığını göreceğiz. Hem elbise hem de tunik olarak kullanılabilir, truvakar kollu gri süet tasarım unisex hırka, sadeliği ile Başak burcunun dolabına çok uygun. Bir diğer göz kamaştıran tasarımsa beyaza yakın bej rengindeki kapüşonlu hâkim yaka palto. Dolap askıları hazırsa bu sonbahar Başak kadını da Gucci’den ilham alacak gibi görünüyor.

Romantik Nakış Tasarımları

 

Romantiklik, nakış, oya, zarafet denince Terazi burcu kadını hemen aklımıza düşüveriyor. Onun işlemelere olan tutkusunun sanata olan sevgisinden ileri geldiğini düşünüyoruz. Gucci de bu sezon için Terazi burcu kadını için işlemelerden, nakışlardan, dantelden ve fiyonktan bir geçit sunuyor. Terazi kadınları içlerinden hangisini seçerlerse seçsinler üzerlerinde muazzam görünecekler. Çünkü burçlarının karakteristik özelliklerinden olan zarafet bu işlemelerin ardında gizli. Her ne kadar fiyonklu eldiveni her daim kullanamayacak olsalar da böyle bir parçaya sahip olmak bile Terazi kadınına mutluluk verebilir.

Deri ve Kırımızı Elbise Tasarımları

Bir podyumda yılan derisi bir deri ceket varsa, o tasarım hiç kuşkusuz Akrep kadını için yaratılmıştır. Renginin ne olduğunun önemi asla yoktur. Tabii ki kırmızı ve siyah önceliği olsa da Akrep burcu kadını deriyi nasıl taşıyacağını bildiği için pek fazla renk ayırımı yapmaz. Bu tasarımdaki kadar karmaşık bir kombin yapmayabilir ama böyle bir parçayı da dolabına eklemeden de duramaz. Kırmızı derin V yaka sade elbise ise kendine dozunda seksilik katmak istediği geceler için şık bir tercih olabilir.

Etnik Desen Tasarımları

Etnik desen tasarımı denince artık sizin de aklınıza Yay burcu kadını geliyordur değil mi? Hem rahat hem de etnik bir tasarım olunca dolaplarının kapılarını sonuna kadar açan Yay kadınları Gucci’nin sonbahar koleksiyonundan fazlasıyla ilham alabilirler. İskoç ekoseleri, Çin esintileri taşıyan desenler, Versace kumaşını andıran desendeki kıyafetler ve takım elbiselerin hepsi Yay kadının huzuruna sunuluyor. Farklı kültürlere meraklı Yay kadını için bundan daha iyisi bu sezon görülmedi.

Sıra Dışı Saç Aksesuarları

Saç aksesuarı her yiğidin harcı değildir. Kullanmak için farklı olmaktan korkmamak, özgür ruhlu, açık fikirli ve biraz da bildiğini okuyan özelliklere sahip olmanız gerekir. Tüm bu özelliklerin sahibi olan burç ise tabii ki Kova burcu. Kova kadınları süsüne çok düşkün olmayabilir fakat farklı olmak her daim en sevdikleri şeydir. O nedenle önümüzdeki sonbahar kafaya takılacak saç aksesuarlarını ilk olarak onlarda göreceğimize eminiz.

 

Tüm fotoğraflar Vogue Runway sitesinden alınmıştır.

Bir Yorum Bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.