Gözyaşlarında Boğulmak İsteyen Duygusal Burçlara Film Önerisi!

Nasıl filmlerden hoşlanırsınız? Maceraperest Yay burçları gibi hareketli, serüven dolu, sürükleyici senaryolar mı ilginizi çeker? Yoksa merakını farklı gezegenlerde gidermeye çalışan Kova burcu gibi bilim kurgu filmleri mi? Ya da gürültüyü patırtıyı pek seven Koçlar gibi Jackie Chan mi izlersiniz? Belki de izlediği yapımlarda biraz duygusallık, ruhunu okşayacak bir şeyler arayan Yengeç ve Balıklar gibidir tercihleriniz. O zaman işte tam size göre bir film önerimiz var: The Intouchable!

Yönetmenliğini Olivier Nakache ve Éric Toledano’nun üstlendiği 2011 yapımı bir Fransız filmi olan “The Intouchable”, Türkçe çevirisi ile “Can Dostum” hem konusu hem de müzikleriyle kalbinize dokunacak. Başrollerini François Cluzet ve Omar Sy paylaştığı filmde, geçirdiği kaza sonrası belden aşağısı felç olan zengin bir adam ile onun bakımını üstlenen, hapisten yeni çıkmış siyahi yardımcısının hikayesi anlatılıyor. Birçok farklı unsur barındıran filmde dikkat çeken nokta ise ikilinin zamanla arkadaşlığa dönüşen ilişkileri. Başından sonuna kadar kimi zaman yüzünüzü güldürecek, kimi zaman burnunuzun direğini sızlatacak “Can Dostum” son zamanların en iyi Fransız yapımları arasında.

Filmin müzikleri ise geçtiğimiz şubat ayında İstanbul’a gelen ünlü İtalyan piyanist Ludovico Einaudi’e ait. Ayrıca spoiler vermek gibi olmasın fakat alışık olmadığınız, farklı bir sona da hazırlıklı olun. Belki mutluluk ve hüznü aynı anda tatmanın nasıl bir duygu olduğunu deneyimleme fırsatı yakalamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.