Göçebe Ruhlu 3 Burç

Günümüzde daha fazla insan giderek göçebe bir hayat yaşamayı tercih ediyor. Dijitalleşmenin soluduğumuz hava gibi etrafımızı sarması ve bilgisayarın olduğu her yerden çalışabilme imkânı bu hayat tarzını giderek daha çekici hale getiriyor. İnsanlar bir yandan dünyayı görüp, onun nimetlerinden yararlanırken bir yandan da pekâlâ çalışabiliyor. Ancak herkes yerleşik hayata geçmenin kötü olduğunu düşünmüyor tabi ki. Aramızda kimileri var ki ömrünün sonuna kadar o şehirde yaşamayı, komşular tanımanın ve rutinin tadını çıkarmayı istiyor. Göçebe olmak yeniliklere açık olmayı, her an başına gelebilecek macerayı kucaklamayı ve biraz da cesur olmayı gerektirir. İşte tasını tarağını satıp, o ülke senin bu şehir benim gezebilme kapasitesine sahip göçebe ruhlu burçlar…

Yay

Şu inkâr edilemez bir gerçek ki bu hayatta göçebe hayat tarzına Yay burcundan daha iyi uyum sağlayacak bir burç yok. Değişimi, yolculuk yapmayı, yeni insanlarla tanışmaya bayılırlar ve bir şeylere sahip olmaktansa deneyimlere değer verirler. Zaman zaman bir şeyleri değiştirmeyi severler ama o şey her neyse onu gerçekten tanıyacak kadar da zaman harcarlar. Yaylar sıkışmışlık ya da bağlı olmak hislerinden pek haz etmezler. Rutin şeyleri, bir şeyleri sonsuza kadar tekrarlamayı boğucu ve ölüme yakın bir his gibi algılayabilirler. Bu sebeple de göçebe olup diyar diyar gezmek, her gün başka insanlarla tanışıp, hatıralarına hatıra katmak için göçebelikten daha iyi bir seçenek göremiyoruz.

Kova

Kova insanı yalnız olduklarında da çevrelerinde insan olduğunda da eşit derecede rahat olmayı başaran bir burç. Bu da bir göçebe olarak yaşamak isteyen birinin sahip olması gereken bir özellik. Kovalar güzel vakit geçirmek için başka insanlara bağlı değillerdir ama yeri geldiğinde de bir arkadaş ortamında nasıl ortamın tadını çıkaracaklarını bilirler. Bir şehri keşfetmek, orada yaşayan tarihin izlerini sürmek bir kovayı heyecanlandırmaya yeter de artar bile. Hele de göçebe olup her gün başka bir şehirde gözlerini açıp merakını doyuracak bir yaşam da kurduysa, Kovadan mutlusu olmaz bu dünyada.

Koç

Koçlar spontane yaşarlar ve hayat ne sunuyorsa en iyisini almak isterler. Kimse maceralara atılmayı, her gün bir savaşa girmeyi Koçtan daha fazla sevemez. Ve onu korkutan öyle çok şey de yoktur. Bu kişiler değişimden, sürekli yenilenmekten ve yapılmamış olanı yapmaktan çok hoşlanırlar. Göçebe hayat bir Koçun tam da istediği bir şeydir çünkü doğası gereği tahmin edilemez ve sıkılamasına izin vermez. Bir yerde sıkıldı mı o zaman başka bir yere göçer olur biter. Mesele şu ki Koçlar bir şeylerde iyi olmaya ve onu başarmaya meyillidir. Yeter ki sevecek bir şey bulsunlar, nerede olurlarsa olsun hayatın tadını çıkarmayı başarırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.