Buralardan Gitmek İsteyenlere: Hangi Burç Nerede Yaşamalı?

Öyle anlar oluyor ki herkesi, her şeyi arkamızda bırakıp gitmek, bir daha hiç dönmemek istiyoruz! Ama böyle anlarda çoğu zaman nereye gideceğimizi bir türlü bilemiyor, iyice sıkışıp kalıyoruz. Canına tak ettiğinde burcuna göre yaşayabileceğin, enfes yeri öğrenmeye hazır mısın?

Koç – New York, ABD

Enerjik, cesur, az biraz inatçı 🙂 ve hızlı bir Koç, dünyanın en hareketli şehirlerinden birinde yaşamalı! Asla uyumayan, kesintisiz enerji ile dünyanın dört bir yanından çeşit çeşit insanları karşılayan New York, canlılığına uyabilecek şehirlerden! Hırsını konuşturabileceğin, kariyerinde sağlam adımlar atabileceğin, eğlence dünyası ile seni hep zinde tutacak olan New York’a bayılacaksın!

Boğa – Paris, Fransa

 

Çalışmayı pek sevmiyorsun, ama biliyorsun ki ne kadar çalışırsan o kadar para kazanırsın! Haliyle para kazandığında da istediğin hayatı sürmeye başlayabilir, tadını çıkarırsın! Senin gibi zevkli, kaliteyi seven, lükse düşkün ve sanata yatkın biri için Paris, harika bir şehir! Birbirinden lezzetli yemeklerin tadına bakacak, filmlere konu olacak bir aşk yaşayacak ve müziği damarlarında hissedeceksin!

İkizler – San Francisco, ABD

Öğrenmeye açık, hızlı düşünen, sosyal, hareketli İkizler, tam anlamıyla bir paradoks! Bir an fazlasıyla sevecen ve meraklı, beş dakika sonra umursamaz ve soğuk! Kesin olan bir şey var ki son derece ilginç bir insansın, doğal olarak aynı şeyi yaşayacağın şehirden de bekliyorsun! San Francisco’da eğlencenin dibine vurabilir, dilediğin entelektüel gezilere katılabilir, sonrasında kendini şarj edecek birçok aktivite bulabilirsin!

Yengeç – Kopenhag, Danimarka

Sevecen, içten ve sempatik Yengeç, çevresindeki olan her şeyi o kadar çok umursar ki ta kalbinde hisseder! Modun düşük olduğunda dostlarından ve yaşadığın şehirden ilham almak istiyorsun. Su görmeden yapamayanlardansın, seni rahatlattığına ve sakinleştirdiğine inanıyorsun. Kopenhag, en mutsuz hissettiğin anlarda bile enerjinin yükselmesini ve zihninin pozitif düşüncelerle dolmasını sağlayacak! Üstelik yaz aylarında muhteşem oluyor, bizden söylemesi!

Aslan – İbiza, İspanya

Dikkat çekici, eğlenceli, gösterişli, görkemli ve hayat dolu Aslan’ın yaşayacağı şehir, cıvıl cıvıl, pozitif ve sürekli yaşayan bir yer olmalı! Her şeyin en iyisi olmasını ve bol bol güneşi görmek istiyorsun! Kendine güvenin ile etrafa ışık saçıyorsun ve bu enerjiyi de güneşten alıyorsun. O halde enerjini çoğu zaman en üst seviyede tutabileceğin, bol bol eğlenebileceğin İbiza, senin için dünyadaki cennet olabilir!

Başak – Stockholm, İsveç

Düzen nerede sen orada! Yeşilliğin, kuşların kısacası doğanın bolca hissedildiği bir yerde evinde hissedebilirsin! Aşırı gürültülü olmayacak ve karmaşadan uzak olacak, değil mi? O zaman hazırsan söylüyoruz: Stockholm! İskandinavya’nın en çok ziyaret edilen ikinci şehri olan Stockholm, 14 adayı 57 köprü ile birbirine bağlıyor. Ayrıca “Kuzeyin Venedik’i” olarak da anılıyor!

Terazi – Prag, Çek Cumhuriyeti

Güzellik! Dilinden hiç düşmüyor bu kelime değil mi? Her şeyi anlatırken mutlaka bir “güzelliği” içinde barındırsın istiyorsun. Dünyanın en güvenli ve en güzel şehirlerinden biri olan Prag, keşfe çıkabileceğin birçok kültürel yapıya sahip. Yaratıcılığını ortaya çıkarabilmek için uyumu hissetmen gerektiğini düşünüyorsun. Birbirinden güzel parkları, binaları ile kendine hayran bırakacak, yeniden doğduğunu hissedeceksin!

Akrep – Los Angeles, ABD

Becerikli, cesur, tutkulu ve inatçı Akrep! İçinde karanlık bir taraf var ve bunu sadece kendini gerçekten güvende hissettiğinde ortaya çıkabiliyorsun. Meraklı doğanı tatmin edebileceğin, daima keşfedebileceğin bir şehirde yaşamazsan enerjinin bitip tükeneceğini hissediyorsun. Güzelliğin ve gizemin mükemmel bir karışımı olan Los Angeles’da yoga ile kendini dinlendirebilir, sahilde yepyeni arkadaşlıklar kurabilirsin. Ayrıca Hollywood’da dans dersleri alarak kendini de geliştirebilirsin!

Yay – Amsterdam, Hollanda

Muhteşem bir mizah anlayışına sahip olan Yay, fazlasıyla cömert ve idealistsin! Işık hızında hareket etmek, yaşadığın şehirden kolay bir şekilde farklı ülkelere geçmek senin için olmazsa olmaz! Üstelik bu sırada herkesin sana ayak uydurmasını istiyorsun. Hayatın yaşamak için var olduğuna inanıyorsun ve ondan maksimum ölçüde keyif almaya bakıyorsun! Değişim arzusunu içinde barındırıyorsun ve özgür ruhunu canlı tutmak istiyorsun. O halde Amsterdam’da yaşamayı düşünmeye başlayabilirsin!

Oğlak – Berlin, Almanya

Kişisel alanlara değer verilmesi gerektiğini, özel hayatın gizli kalmasını düşündüğün apaçık bir gerçek! Şehrin koşuşturmasında, iş hayatın ile öne çıkabileceğin, aile, gelenek ve göreneklere bağlı kalabileceğin bir şehir senin için biçilmiş kaftan. İş alternatiflerinin çok olması ve bunaldığında eğlence hayatının tadını çıkarabilmen için Berlin tam sana göre! İster şehrin göbeğinde, istersen de şehrin karmaşasından uzak bir yerde yaşayabilir, iç dünyanın huzurunu keşfedebilirsin!

Kova – Austin, Teksas

Her şeyden önce geniş arkadaş gruplarına değer veriyorsun ve bireysel olmayı her ne kadar sevsen de etrafında dostlarını görmekten büyük keyif alıyorsun! Oldukça yardımsever bir karaktere sahipsin ve sivil toplum kuruluşlarında sık sık gönüllü olarak yer almaya özen gösteriyorsun. İşte bu noktada bireyselliğin devreye giriyor! Düzenin oturmuş olduğu bir şehrin gelişimine katkıda bulunmak, entelektüel insanlarla vakit geçirmek, daha da güçlü hissetmeni sağlayacak. Bunun için en güzel yer ise Austin!

Balık – Salzburg, Avusturya

Mozart şehri ve “Müziğin Sesi” olarak bilinen, Salzach Nehri boyunca bulunan romantik Salzburg, senin için mükemmel bir şehir! Fazlasıyla pozitif ve romantik olmanın yanı sıra, sezgilerin çok kuvvetli ve oldukça duyarlı bir yapıya sahipsin. Suç oranından oldukça uzak bir şehirde yaşamak ruhunun da sakin ve huzurlu olmasını sağlayacak. Modern tasarıma sahip güzel caddelerinde dolaşmak seni tüm sıkıntılarından uzaklaştıracak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.