Get Contact Tehlikesi, Aslında Hangi Burcun Gözdesi

Bir “Get Contact” uygulamasıdır, aldı başını gidiyor. Kimileri merakından çatır çatır çatlıyor da eli bir türlü itouch’una gitmiyor, kimileri vurdumduymazlığı haf safhada yaşayıp nedir, ne değildir diye açıp dahi bakmıyor. Kontrol manyakları uygulamayı indirenler arasında başı çekse de tehlikeli midir, değil midir diye sormadan balık gibi oltaya gelenler de onlardan aşağı kalmıyor. Birazdan okuyacaklarınız ise  tamamen uyarı niteliği taşıyor sayın okuyucu, aman dikkat!

Telefon rehberinize kayıtlı isimlerin sizi nasıl kaydettiğini öğrenmenin yolu ne aslanın ağzında ne de çok uzaklarda. Artık tam da elimizin altında. Tehlikeli mi, merakımızı giderir mi, yoksa bizi bir sinir küpüne mi çevirir orası bilinmez ancak “Get Contact” çoktan tüm sanal alemin diline yayıldı, telefonlarda yerini aldı. Hatta modasının geçmesine de sayılı bir zaman kaldı. Peki nasıl açılır bu uygulama, ne ister kullanıcılardan şimdi biraz onlara bakalım.

Kullanıcılar, uygulamayı telefonlarına indirdikten sonra tüm bilgiler önce ortak bir havuzda toplanıyor. İşte işin alengirli kısmı burada başlıyor. Aplikasyonu indiren kişiler en başından uygulamanın rehberlerine erişim iznini peşin peşin kabul etmiş oluyor. Aslında “Get Contact”ın amacı tam olarak bu değil. Her ne kadar numara engelleme ve filtreleme özelliğiyle piyasaya çıksa da tabii ki dikkat çeken en can alıcı yönü yine “kim, isminizi nasıl kaydetmiş” niteliği. Zaten ortalıkta o kadar benzeri varken kim ne yapsın numara engelleyen bir aplikasyonu diye düşünmeden edemiyor insan.

Biz gelelim işin astroloji kısmına. Meraklı Kova ve İkizler’in radarında olan “Get Contact”, kontrolcü Başak ve Akrep’ler tarafından da sıklıkla indiriliyor. Balık ve Yengeç’lerin esaslı bir şekilce düşünmeden kendilerini uygulamanın havuzunda bulmaları ise gerçekten an meselesi. Ancak temkinli Boğa ve Oğlak’lar asla riske girmez, ipi sapı belli değil böyle uygulamalara hiç de prim vermez. Ateş grubundaki Yay, Koç ve Aslan üçlüsü de bana mısın demez, ne işi yarar bu uygulama diye merak bile etmez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.