Gerilim Hattı: Tartışmada Son Söylemesi Gerekeni İlk Başta Söyleyen Burçlar!

Kavga ve tartışma ne yazık ki hayatımızda çoğu kez kaçmakta zorlandığımız durumlardır. Evde, işte, alışverişte hatta toplu taşımada yolculuk yaparken bile bazen istemediğimiz münakaşaların içinde bulabiliyoruz bazen kendimizi. Bazen susup yolumuza bakıyoruz bazen de çenemizi tutmakta zorlanıyoruz. Tabi her konunun olduğu gibi tartışmanın da bir adabı olduğunu unutmamak lazım. Aramızda bazı burçlar var ki tartışma konusunda oldukça yanlış bir yoldan ilerliyor. Yani patavatsızlığı ya da ben merkezli yaklaşımıyla tartışmada en son söylenmesi gereken cümleyi ilk başta söyleyerek, konuyu bambaşka noktalara taşıyabiliyorlar. İşte bu ağzının ayarını bilmeyen, düşünmeden konuşan çatal dilli burçlar…

YAY

Ne kadar canlı ve hoşgörülü olsa da Yay burcu, tartışma sırasında can yakma konusunda bazen nezaketten uzak davranış biçimleri kullanmaktan hiç çekinmeyebiliyor. Özellikle ilişkilerinde canı acıdığında patavatsız cümleleriyle ortalığı yangın yerine çevirmesi de kuvvetle muhtemel. O yüzden bizden söylemesi.

Ne yapmalı?

Yay burcu ile tartışmaya girmeden Tongue Fu (Sözlü Savunma Sanatı) üzerine biraz çalışabilirsiniz.

İKİZLER

Anı anına uymayan İkizler burcu için tartışmaların her zaman zorlu olduğunu söyleyemeyiz.  Ancak bazen çok bunaltıcı olabilir. Öyle ki kendini onunla “şalgam acılı mı olsun acısız mı” olsun diye konuşurken, hayatının en öfkelendiğin ve acımasız tartışmasının içinde bulabilirsin. Huzursuzluğu ve ani değişimleri hali hazırda yorucu olurken, aynı tutumu diline de yansıyacak ve kendini haklı çıkarmak isterken karşı tarafı hiç düşünmeden cümlelerini ardı ardına sıralayacak ve çok kalp kırıcı olabilecektir. Süreç karşı taraf için biraz işkence misali olsa da, ardından üzülüp kırdığı kalbi tamir etmek için harekete geçmesi ya da hiçbir şey olmamış gibi davranması da olasılıklar dahilinde.

Ne yapmalı?

İkizler burcunun ani değişimine önceden hazırlıklı olman da fayda var. Ancak çok üstüne gelirse de ortamdan uzaklaşabilirsin.

KOÇ

Zodyak sıralamasının ilk burcu Koç için, tartışmalar genellikle kendileriyle yüzleşmeleri açısından faydalı geçer. Tabii bunu her tartışma için söylemek pek de doğru olmaz. Zira benmerkezciliği ve kendi doğası gereği kendini öncelikli gördüğü durumlarda yaşanan çıkar çatışmaları onun düşünmeden hareket etme özelliğini harekete geçirir. Dolayısıyla bazı durumlarda sırf karşı tarafı üzebilmek için ağzından çıkanı kulağı duymayabilir.

Ne yapmalı?

Böyle durumlara engel olabilmek için Koç burcu ile tartışmalarda damarına basmamaya dikkat etmeni öneririz.

BALIK

Naif, fedakar, bir karıncayı bile incitmekten korkan Balık burçları için tartışmalar ne kadar da yorucu, ne kadar da gereksizdir. Ancak istemediği bir tartışmanın içine sürüklendiğinde Balık burcu, pek de sessiz olmayacaktır. İçinde bastırdığı duyguları, damarına basıldığı anda fışkırtacak ve geri dönülmesi güç cümleleri de iki dudağının arasından pervasızca çıkarabilecektir. Çünkü gerçekten balık burcu tartışmanın yolunu yordamını hiç bilmemektedir.

Ne yapmalı?

Tartışmada karşında çok öfkeli bir Balık burcu varsa, ona kocaman bir sarılarak işiteceğin iğneli sözlerin önüne rahatça geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.