Gelmiş Geçmiş En Ünlü Mücevherlerden Hangisi Senin Burcuna Uygun

Geçmişte kadınların gözlerini ışıldatan günümüzde ise erkeklerin bile bayıldığı mücevherler her zaman takı kutularının en kıymetlileri oluyor. Kimisi için yüzüğü, kolyesi ya da küpesi vazgeçilmezken, bazıları içinse set şeklinde ya da broş, saat ve taç gibi aksesuarlar çok önemli. Ender ve kusursuz pırlanta, elmas ya da değerli taşlardan üretilen, dünyada eşi benzeri olmayan öyle mücevherler var ki. O mücevherlere sahip olmak için Kraliyet ailesinden olmaya, çok zengin olmaya ya da bir gecelik kırmızı halıda takabilecek kadar ünlü olmaya ihtiyacımız var. Fakat bu yüksek fiyatlı mücevherleri takabilecek olsak hangisinin sana uygun olacağını düşünmek için yıldız olmaya gerek yok. Hem Kate Middleton’ın da küçüklüğünde prensesçilik oynadığına eminiz ve şu anda o bu düşü yaşıyor. Yani dememiz o ki kimin nereye geleceği belli olmaz. En iyisi sen şimdiden ünlü bir yıldız ya da çok zengin olduğunda nasıl bir mücevhere sahip olman gerektiğini düşünebilirsin. Kim bilir belki ilerde bir benzeri de senin olabilir. Şimdi hazırsan dünyanın en ünlü mücevherlerinden hangisinin senin burcuna uygun olduğunu açıklıyoruz.

Koç Burcu Kadını İçin Van Cleef & Arpels Yakut Kolye

Van Cleef & Arpels Yykut kolye, Kral VIII. Edward tarafından eşi Wallis Simpson’a tahtan vazgeçtikten sonra ona olan aşkını ifade etmek için hediye edildi. Dünyanın en ünlü yakut kolyelerinden biri olan bu takı aslında bilezik ve broştan oluşan bir set. Püskül şeklindeki kolye Koç burcu kadınının rengi kırmızı yakuttan ve baget elmaslardan tasarlanmış. Kolye o kadar canlı ve hareketli ki bu kolyeyi taktığı zaman insanın fazla makyaja ihtiyacı yok bize göre. Kral VIII. Edward aşkı uğruna tahtan vazgeçtiği için tasarlattığı bu kolyeyi bizde uğruna savaşacak bir amaç bulduğunda sonuna kadar giden Koç kadınına uygun bulduk. Tıpkı eski kral gibi…

Boğa Burcu Kadını İçin Tiffany Sarı Elmas

Lükse düşkünlüğü ile bilinen Boğa burcu kadınına şimdiye kadar keşfedilmiş en büyük sarı elmaslardan biri olan Tiffany sarı elmasını uygun bulduk. Tabii sadece elmas olarak değil. 287,42 karat ağırlığındaki bu elması Lady Gaga’nın Oscar Töreni gecesinde taktığı gibi pırlantalar eşliğinde tasarlanmış kolye olarak öneriyoruz. Daha önce “Breakfast At Tiffany’s” filminde Audery Hepburn’ün de farklı bir kolye şeklinde kullandığı bu elmas bize göre son hali ile daha çok zevkli Boğa burcu kadınına özel.

İkizler Burcu Kadını İçin Chopard 201 Karat Saat

Birçok konuda farklı olan İkizler kadını elbette mücevher seçiminde de diğer tüm burçlardan farklı olduğunu ve çeşitliliği sevdiğini gösterir. Böyle bir burca dünyanın en güzel mücevheri de olsa bir kolye, yüzük ya da bileklik öneremeyiz. O hep farkın peşinde olduğu için ona Chopard markasının 15 karatlık 874 mavi, pembe, sarı ve beyaz pırlantalardan tasarlanan saatini öneriyoruz.

Yengeç Burcu Kadını İçin Kate Middleton’ın Evlilik Yüzüğü

Ailesine düşkün ve aile yadigarlarına özenle bakan bir kadın Yengeç burcu kadını. Eh, hal böyle olunca da Yengeç burcu kadını için Kraliyet ailesinden bir parça önereceğimiz kesindi elbette. Fakat biz taç mi mücevher mi diye düşünürken Kate Middleton’ın taktığı, daha önce de Prenses Diana’ya evlenirken Prens Charles tarafından hediye edilen 18 karat safir yüzüğün tam Yengeç burcu kadınına özel olduğunu düşündük. Çünkü aileden gelen bir mücevherin değeri Yengeç kadınları için paha biçilmezdir.

Aslan Burcu Kadını İçin L’Incomparable Pırlanta Kolye

Dünyanın en pahalı kolyesi olduğu düşünülen Mouawad tarafından tasarlanan L’Incomparable Pırlanta kolyeyi elbette gösteriş için yaratılmış ihtişamlı Aslan burcu kadınına önereceğiz. Farklı formlarda kesilmiş 91 adet beyaz pırlantanın bulunduğu kolyenin ucunda kusursuz bir sarı elmas bulunuyor. Kolye tam olarak 407,48 karat ağırlığında. Bu bile ışık saçmaya bayılan Aslan burcu kadınına önermemiz için yeterli.

Başak Burcu Kadını İçin Hutton-Mdivani Jadeit Kolye

Barbara Hutton’a ait olan Cartier’in en pahalı mücevherlerinden olan jadeit kolye 27 adet zümrüt yeşili jadeit boncuğundan, yakut ve pırlantadan oluşuyor. Zarif Başak burcu kadını için, her ne kadar pahalı bile olsa, sade görünüm önemli olduğu için Cartier marka bu kolyeyi onun tarzına çok yakıştırdık. Üstelik klips alanının yakut ve pırlantadan oluşmasının, Başak kadınının zevkli ve zarif tarzına sade bir şekilde uyum sağlayacağını düşünüyoruz.

Terazi Burcu Kadını İçin Prenses Diana’nın Aşk Düğümü Tacı

Her daim şıklığı ile herkesin gözlerini kamaştıran Terazi burcu kadını için bilindik bir mücevher yerine bir taç önermek istedik. Romantik hikayesi ile Kraliyet taçları arasından önemli bir yere sahip olan Prenses Diana’nın Aşk Düğümü Tacı 1981 yılında prensese verilmiş olup aslında Kraliçe Mary için 1914 yılında tasarlanmıştır. Muhteşem bir şekilde ışıldayan bu tacı çekici, zarif ve şıklığı bilen kadınların takması gerektiğini düşündüğümüz için Terazi kadınına uygun gördük.

Akrep Burcu Kadını İçin Cartier Panter Bileklik

Tutkulu Akrep burcu kadını için aşkına tutkuyla bağlı olan ve eşine kraliyeti bıraktıracak bir aşk yaşatan kadın olan Wallis Simpson için özel tasarlanmış Cartier Panter Bilekliği öneriyoruz. Panter şeklindeki bileklik bize göre gücü simgeliyor. Eh, güçlü ve tutkulu Akrep kadını için de kolye önermek, ne kadar paha biçilmez olsa bile sıradan olurdu. Çünkü Akrep kadınları diğer kadınlardan kendini ayrıştırmak ister hep.

Yay Burcu Kadını Elizabeth Tyler’ın Yüzüğü

Yay burcu kadını fazla aksesuarla uğraşmaz, o kolayca takıp çıkacağı pratik mücevherleri tercih eder. İleri görüşlü olduğu için modası geçemeyecek bir mücevherlere ilgi duyar. Tıpkı tektaş gibi… Set halindeki mücevherler onun için kullanılabilir değildir. Fakat o bile eşsiz bir mücevhere hayır diyemez. Hatta çoğu zaman abartmayı da sevdiği için ona Elizabeth Taylor’un dünyaca ünlü, hatta dünyanın en pahalı tek taşı olarak bilinen yüzüğünü önereceğiz. Vakti zamanında ünlü oyuncuya Richard Burton tarafından hediye edilen yüzük tam 33 karat ve geçtiğimiz yıllarda adını açıklamayan biri tarafından 8.8 milyon dolara satın alındı.

Oğlak Burcu Kadını İçin Umut Elması

Mavi renkte 112 karatlık değeri olan Umut Elmasının tarihi 1600’lü yıllara dayanıyor. Oldukça eski olan bu elmas geleneksel Oğlak kadınının ağır başlı ve şık stiline çok uygun. Her ne kadar trajik bir hikayesi olsa da Umut Elması, Harry Winston onu satın alıp kolye haline getirdikten sonraki tasarımıyla bize göre saygınlığını önemseyen Oğlak kadını için mükemmel bir mücevher. Tabii ona gerçekten umut ve uğur getirmesini dileriz, geçmişteki trajedileri yaşatmasını değil…

Kova Burcu Kadını İçin Collier Hindou Cartier Kolye

Cartier’in zümrüt, 8 yakut ve 13 safir taşı ile elmasla taçlandırdığı bu kolye ilk olarak Singer dikiş makinesinin varisi Daisy Fellowes tarafından takıldı. Renkli ve sıra dışı kolyeyi elbette en güzel taşıyacak olan bizim için muhteşem renkli kişiliği ile Kova burcu kadınıdır. Çünkü Kova kadını takı konusunda da yenilikçidir. Elmas ve pırlantaya bağlı kalmaksızın alternatifleri görerek renkli ama değerli taşları da değerlendirmesini bilir.

Balık Burcu Kadını İçin Graff Pink Elması

Romantik Balık burcu kadını için değerli bir mücevher varsa o mutlaka elmas olmalı ama beyaz değil renkli bir elmas olmalı. O nedenle Harry Winston’un özel koleksiyonu için satın alarak yüzük haline getirdiği 24.78 karatlık dünyanın en pahalı pembe pırlantasını öneriyoruz. O kadar şık ve romantik ki, Balık kadınının bu yüzüğü naif bir şekilde taşıyacağından emin olduğumuz için başka ellere emanet edesimiz gelmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.